0   

Herman Slokar @Lenuh007 3. Sep 2005, 17:04

Pozdravljeni!

Se ogrevam za nakup sirokokotnega objektiva. Na podlagi cene se ogrevam za: Sigma 18-50 / 3.5-5.6 ter Sigma 18-50 / 2.8.

A mi kdo priporoca kaksnega podobnega za podobno ceno? in Zakaj smile

A ve kdo za kaksen dober test objevljen na internetu oz. ce ima kdo kaksen clanek iz kaksne revije iz tujine?

Prosil bi tudi, da se mi javi kdo, ki dela s kaksno od teh dveh Sigem.

Hvala!!
LP Lenuh007
 0   

Sigma @Sigma 3. Sep 2005, 19:40

He he... Kako se lahko odlocas na podlagi cene? Sploh pa med tema dvema objektivoma. Enega dobis za dobrih 30000 sit ali se manj drugega za dobrih 100000 sitov.
Zdaj ce ga rabis samo za tako vsakdanje fotkanje potem ti bo cisto dovolj oni prvi, ce pa rabis malo boljsega potem pa drugega. Sam imam takega tadrugega in sem z njim zadovoljen. Je oster, barve so dobre, 2.8 zaslonka mi pride pogostokrat prav.

Odlocite je tvoja. smile
 0   

Herman Slokar @Lenuh007 3. Sep 2005, 19:52

Ja.... mal cudno sem se izrazil.
Hotel sem rect, da iscem sirokokotnega. Zaslonka 2.8 ne bi igrala bistvenega pomena. Vecji pomen ima dobra izdelava objektiva; da je se vedno kolikortoliko ojster ter da ne vinjetira na robovih.

Ce mi to prinasa objektiv za 5 jurckov, "why the hell" bi sel kupovat enga za 130 jurckov??

Torej... prosnja se vedno ostaja. Kdorkoli zna kaj povedat, je dobordosel!!

Hvala!
LP Lenuh007
 0   

Peter Bernik @Noob 4. Sep 2005, 08:52

Itak, da potem kupi cenejšega. Sicer nima tako dobre izdelave, kolikortolko je pa tudi ojster :mrgreen: :wink: .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 14. Sep 2005, 08:26

Kako se pa obnese tale sigma 18-50 / 3.5-5.6 proti canon kit objektivu?
 0   

iztok @izo 14. Sep 2005, 08:56

kolkr sem jst vidu mnenja ša netu, še slabše od kit objektiva, torej ..
za 2,8 verzijo pa sem skor ziher, da bo moj naslednji nakup. po testih je po ostrini čist enakovredna 17-40L, nima pa non-stop manualnega ostrenja (torej, da lahko manualno ostriš tudi v af načinu), nima dof skale in ne moreš jo ponucat na ff. vendar za to ceno zelo teško dobiš kaj drugega (novega). ima tudi enak premer 67mm navoja, kot je moj 70-200, tako da bom pršparal tudi na kakšnemu filtru, predvsem polarizatorju, ki se ga ne nuca non-stop ipd.
kot sem rekel, po vseh razmišlanjih, kakšen objektiv za digitalca, sem prišel na to sigmo. tudi 2.8 blenda včasih zelo prav pride.
 0   

Herman Slokar @Lenuh007 14. Sep 2005, 12:01

Pozdrav!

Sem se bal, da bo kaj tazga. Precej sem delal z Nikkorjem 18-35, ter z 17-50. Oba sta super. Ne morem govoriti o kaksnih izkusnjah.

Sem se kar odlocil da tecem po 18-35.

Hvala vsem
LP Lenuh007
 0   

brane @branek 22. Sep 2005, 07:09

oj, jaz sem mel pred nekaj casa sigmo 18-50 (ta pocen) in sem bil za ceno izredno zadovoljen. na kvaliteto slike nimam pripomb. ce ga primerjam z canon kit objektivom zagotovo slika ni bila slabsa, kvecjemu boljsa. ce res ne rabis 2.8 zaslonke, je moje mnenje da ne kompliciraj in si ga nabavi ker ti ne bo zal. edino ohisje ni tko kvaliteno, plastika pac...
lahko pa pogledas na mojo galerijo http://www.branek.net je kar nekaj slik gor narejenih s tem objetivom, pri vsaki sliki mam napisano keri objektiv je uporabljen.
 0   

Boštjan @loomy 30. Nov 2005, 20:02

izo je napisal/a:
...nima pa non-stop manualnega ostrenja (torej, da lahko manualno ostriš tudi v af načinu), nima dof skale in ne moreš jo ponucat na ff...

Si nameravam kupit ta objektiv, pa me zanima kaj si/je Izo napisal tisto o dof skali. Kakšno skalo to misliš?

Menim, da gre to za ta objektiv, ne? Čeprav imajo čuden meni, da so objektivi pod "analognimi aparati" Torej: http://www.grazcamera.com/html/f-shop.htm

Nato kliknete analog foto, pa objektivi, pa sigma, pa nikon, pa deveti po vrsti...

Hvala.
 0   

iztok @izo 30. Nov 2005, 20:15

tukaj imaš tehnične podatke za vse sigma objektive
http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all.asp

podatki za 18-50, f2,8

15 Elements in 13 Groups
Angle of View 69.3 - 27.9 degrees (SD format)
Number of Diaphragm Blades 7 Blades
Minimum Aperture F22
Minimum Focusing Distance 28cm/11.0 in.
Maximum Magnification 1:5
Filter Size Diameter 67mm
Dimensions Diameter 74.1mm x 84.1mm
2.9 in. X 3.3 in.
Weight 445g/15.7 oz.
Corresponding AF Mounts

SIGMA,
CANON,
NIKON,
PENTAX
KONICA-MINOLTA

in pa še za cenejši model

8 Elements in 8 Groups
Angle of View 69.3 - 27.9 degrees (SD format)
Number of Diaphragm Blades 7 Blades
Minimum Aperture F22
Minimum Focusing Distance 25cm/9.8 in.
Maximum Magnification 1:3.5
Filter Size Diameter 58mm
Dimensions Diameter 67.5mm X Length 62mm
2.7in. X 2.4 in.
Weight 250g /8.8 oz.
Corresponding AF Mounts SIGMA,
CANON,
NIKON (D),
KONICA-MINOLTA
FOUR THIRDS,
PENTAX

titso o dof skali pa pozabi, ni tolk pomembno, gor je vse napisano, kar potrebuješ, saj je af objektiv.
 0   

iztok @izo 30. Nov 2005, 20:22

še nekaj mi je padlo v uč pr teh sigmah za digitalca z crop senzorjem in sicer tole opozorilo:
* The appearance, specifications, and the like of the product are subject to change for improvement without notice.

*Vignetting will occur if the lens is used with digital cameras with image sensors larger than APS-C size or 35mm SLR cameras.

*The angle of view depending on the digital camera body.

to itak vemo, da niso namenjeni ful frejm kameram, vendar očitni jih lahko nataknemo gor, za razliko od recimo ef-s objektivov, ki imajo blokado. a je že kdo probal tole na fulfrejm kameri, se zadnje leča zatakne na špegl ipd in kolk je vinjetiranj ipd?
sej vem, da je neumno, samo 18mm na fulfrjem se pa že lepo sliši, hehe, četudi so robovi sliike bolj temni oz najbrž že kar črni pri čisto zaprti blendi.
 0   

Peter Atanackov @Geo 1. Dec 2005, 17:32

Jz mam trenutno to sigmo 18-50 f/3.5 in je kar vredu, nimam pripomb. Pocasi bom pa sou na Sigma 20mm f/1.8 EX (zdi se mi, da je tudi ED), ker je hitrejsi (f/1.8).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati