0   

iztok @izo 5. Sep 2005, 15:45

ok, sodu je izbilo dno. po dolgem času zaj.. z raznimi spami, virusi, inštalacijami in pred kratkim tudi indeksiranjem datotek (ne sprašujte, nekaj sem obkljukal kar ne bi smel, hehe), je prišel čas, da spravim disk v red. v drugem primeru je čist možno, da bom kakšne procaz tablete začel goltat. kot zakleto mi je crknil tudi gsm, zdej nucam neka stara jajca (v bistvu moj "bivši", ki sem ga dal mami, baterija zdrži celo en pogovor na dober dan). torej situacija je kritična, tako zame kot okolje :mrgreen: .
zdej že pečem back-up cedeje, v glavnem pripravljam se na d(disk)-day, upam da bo vse ok. držite fige!
 0   

Heretic @Heretic 5. Sep 2005, 15:51

ne boš verjel, tudi jaz ravnokar pečem, da bom formatiral še danes...se mi vse lepo sesuva, prostora imam pa celih 5Mb none no, zdaj že malo več bigrazz
 0   

Pele @Pele 5. Sep 2005, 15:55

Kakšen OS to imate, da se vam sesuva comp? Mogoče od Bilija Rofl
 0   

iztok @izo 5. Sep 2005, 15:59

meni ni tolk problem prostor (čeprav obvezno rabim en eksterni disk za fajle), bolj gre za samo delovanje sistema, gor mam priključeno 2 skenerja, čitalec kartic, grafično tablico, razne kartice (usb, scsi, mrežna ..)itd, vse se sesuva, ne dela mi več ps sleep , explorer išeč fajle po disku pol ure etc. znoriš.
 0   

Heretic @Heretic 5. Sep 2005, 16:02

od bilija, ja, hehe biggrin
saj je kar logično, da se počasi sesuje, glede na to, da ni bil formatiran že eno leto, pregledan z antivirusom že doooolgo časa ne, pa ob vlačenju svinjarije z neta....hja....biggrin
 0   

chips @chips 5. Sep 2005, 16:14

Hehe, stacionarni mi je cedu ze pred kakimi 3 meseci, od takrat sem na notebooku, ker se mi ga ne da spravit v red... Resno pa razmisljam o nakupu USB ohisja za trdi disk, da lahko poberem fotke iz stacionarnega in ga pustim v qrac;)

V glavnem, cela zurka...
 0   

iztok @izo 5. Sep 2005, 20:19

uf, bl slabo kaže.. poročam z drugega compa, moj je čist fd. ne dela instalacija winsov, ne zagon iz cd-ja, ne znam točno al mam še kakšno particijo gor al ne, štal v glavnem. sicer grem še po en drug cd za winse (original, seveda), upam, da z drugim dela, če ne, hmm..
naj mi prosim en razloži, če ve, sledeče op kmečki logiki:
-kako pripraviti pravilno particije oz. prostor diska, da bo instalacija za xp-je pravilno delaovala? zdej je disk polm smeti in prejšne instalacije, fdisk pokaže ntfs particije, pa še nekaj sm zbrisal itd. če grem ročno zagnat setup iz cd-ja (prek boot diskete) mi javi, da pač rabi ene 300 mega za instalacijo, torej starih paticij sploh ne zaazna (disk je 30gb, se mi zdi).
anyways, F1 pliz!!!
 0   

Peter Bernik @Noob 5. Sep 2005, 20:32

Tole mi pa ne gre v račun. Saj vsaka nova inštalacija povozi staro...Pač naredi si tistih 300 mb prostora (ali pa 30 gb, saj je vseeno, če maš ves backup narejen), potem si pa narediš particijo ali dve takoj na začetku inštalacije winsov. Fajn je imeti vsaj ene 5,6 GB za system, potem si pa še dve particiji narediš.
To, da ti pa cd-ja ne zažene je pa problem ali v Biosu ali pa v cd-ju. V Biosu si naštimaj cd kot first boot device pa bo (razn če je cd zanič).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Roman @Filth 5. Sep 2005, 21:06

hehe, use lepo in prav, če mi nebi, nazadnje, ko se bliskalo, strela skurla modem in na matično vgrajeno mrežno sleep ...... modem kot po čudežu dela (no ja, bolj čudno) mrežno pa sem moral kupiti za celega jurja 8O ....... to še ni vse..... ker nisem disajblov prejšen konekšn, mi pri instalaciji nove mrežne ni hotel konektat na net. (don't ask why).... sleep sledil je seveda format...... na srečo mam dva diska, ki sta razdelejna tako, da formatiram samo tisti del na katerem so winsi...... sleep pa še na bolniški sem.... kar je kul, sam sem več časa lahko s foto.. khm.. punco smile tko da.....
 0   

iztok @izo 5. Sep 2005, 23:26

ok, saga se nadaljuje. dobil sem drug cd od frenda, zdaj se končno zažene setup, če nastavim cd-rom pod boot1. problem je v tem,da se z vsakim resetom, ki je del procesa instalacija, avtomatsko začne stvar iz začetka in krog se vrti neprestanoma. če pa izključim cd-rom kot boot1, se pojavi napis "invalid portition table" takoj na začetku. kaj delam narobe, ali ni pravilno formatiran disk ipd?
 0   

Roman @Filth 5. Sep 2005, 23:36

nisi pustil prvemu procesu, da se dokonča, očitno ni formatiral in ni naložil potrebnih datotek za nadaljne delo...... ponovo vajo
 0   

Matej @OKO 6. Sep 2005, 05:58

formatiral ze nisem 1 leto in pol.
vse dela tako kot mora.
slike zdej tudi kaze bil je kriv norton.
sem zelo zadovoljen....
samo po pameti je treba pa je vse ok..
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Heretic @Heretic 6. Sep 2005, 06:20

evo, ko sem včeraj usposobil internet, ki ga je skurilo, sem se spravil formatirat in naredil stvar v uri in pol. olajšanje, mašinca dela ko urca smile
 0   

chips @chips 6. Sep 2005, 07:07

izo: ja, kot je bilo povedano, setupa ne mores prekinit. Ce ga, si v zacaranem krogu in ti ga poganja vsakic znova. Moras obvezno instalirat winse zdaj... Drugace pa predlagam, da si formatiras C:

Povozit winse nima smisla, ker bo se vedno polno smeti...
 0   

Jaka @Guda 6. Sep 2005, 08:10

Dajte si narest še kakšno sliko pred formatiranjem, da bo vsaj nekaj ostalo :twisted: :twisted: :twisted:
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 09:22

nič nisem prekinjal, tudi formatiral sem prej (ntfs). hm...
 0   

chips @chips 6. Sep 2005, 11:48

izo: formatiraj niker drugje kot v setupu...

Se ena nevmesna:
Kaj rece racunalnicar svoji punci?
"Zate bi celo disk formatiral..."

0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 12:28

sej, format v setupu se, uporabil. še vedno se dogaja enako, ali se setup ponavlja, če je zagon z cd-ja ali pa mi izpiše invalid portition table takoj po štaru biosa. upam, da ni disk fuč.
a je treba kakšno kartico ven dat, ven sem potegnil scsi vmesnik, pa nič ne pomaga.
 0   

chips @chips 6. Sep 2005, 12:31

Ja, saj. Trenutno nimas popolnega sistema nalozenega, zato nimas druge izbire, kot instalirat winse na novo.
 0   

Gumby @Gumby 6. Sep 2005, 12:41

He, he, chips... Res je, ampak vsak racunalnicar, ki da kaj nase ima svoje pomembne fileje ze nekje arhivirane (bodisi na CD, DVD, whatever... pa za ziher se nekje na net-u, v sluzbi inKajJazVemKjeSe...). Za tiste 'nepomembne' fotke (ki seveda niso njegove in mu samo dragocen plac na disku odzirajo) mu je pa itaq vseeno... biggrin Zato je taksna izjava navadni blef.

Izo, tole je zelo cudno. Napisi malo kaksno racunalo imas. Mislim, a imas SCSI disk (ali zakaj 'izklopil SCSI')? Je spljoh CD z Wins-i 'izZanesljivegaVira'?...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati