0   

Miran @Miran 5. Sep 2005, 20:44

Vsi vemo, da je prah strup za DSLR-je. Tu mislim predvsem prah ( tudi madeži) na tipalu (senzor). Za čiščenje obtajajo takšne in drugačne metode. Pred nekaj časa sem na internetu odkril metodo imenovano Copper Hill, ki naj bi po odzivih tistih, ki so jo uporabili in pa tudi z strani Canonovega "človeka" veljala za najučinkovitejšo. Več o tej metodi si lahko preberete
tukaj.
Uporabljeni so podobni pripomočki, ki se nahajajo v Sensor Swab kit-ih. Čistilo Eclipse pa je povsem isto. Cena Sensor Swab kit-a, ki vsebuje 12 pripravljenih palčk in čistilo Eclipse stane na e-bay.de 74.90€ = 18022 + poštnina. Zadostuje pa za v najboljsem primeru (ce kaj ne zaj....o) za 12 čiščenj.
Pripomočke za Copper Hill metodo pa je mogoče dobiti že za 36.38€ = ca. 8740SIT + nekaj poštnine (odvisno od stevila interesentov). V kompletu je 100 robčkov, čistilo Eclipse in držalo na katerega se namestijo robčki. Torej komplet zadostuje v najboljšem primeru za 100 čiščenj, kar nam zadostuje za 2-3 leta.

OK, sedaj pa k bistvu. Imam namen kupit ta komplet za Copper Hill metodo. Za nakup sta se odločila tudi že dva člana tega portala. Torej nas je že 3 komadi. Če bi kdo želel imeti ta komplet, naj javi na zs.

lp
Miran

OPOMBA:
30.11.2005

Komaj sem razposlal vso robo, pa se ze najdete taksni, ki bi imeli pa niste pravocasno videli posta ali pa zaradi drugih razlogov.Torej lista za narocilo kompletov in pihalk je zopet odprta. Predviden datum nakupa kompletov in pihalk: sredina decembra.. Narocijo se lahko tako kompleti, kot tudi pihalke. Tisti, ki ste za nakup zainteresirani, se napisite. Vsak naj napise kaj naroca (komplet ali pihalka ali oboje). Posebej za tiste, ki boste narocili komplet za ciscenje se prosim, da napisete za kateri fotoaparat ga boste uporabljali - namrec zaradi sirine drzala).

Lp
Miran
 0   

Miran @Miran 6. Sep 2005, 07:50

No tukaj je se slika, kaj komplet vsebuje, za boljso predstavo:

Prav tako je se mozno narocit pihalke Giottos, katerih cena je 9.95€ + nekaj postnine:
 0   

Gregor @GreGor 6. Sep 2005, 12:46

Jaz naročam en komplet.
Zakaj pa je takšna cena, ce je baje boljse od Sensor Swab-a, pa se vec robckov vsebuje?

lp Gregor
 0   

Miran @Miran 6. Sep 2005, 13:04

Ocitno je Sensor Swab precenjen.
 0   

Miran @Miran 10. Sep 2005, 19:10

Evo tu je trenutna lista narocnikov:

1.Miran - komplet za ciscenje
2.Gregor - komplet za ciscenje
3.Krokar - komplet za ciscenje
4. _Sn4Ke_ - pihalka Giottos
 0   

Miran @Miran 11. Sep 2005, 09:52

5.goborut - pihalka Giottos
 0   

Miran @Miran 11. Sep 2005, 19:16

5.goborut - pihalka Giottos + komplet za ciscenje
6.MaticK - pihalka Giottos

Ce slucajno kaj ne stima na tem seznamu, me prosim popravite.

LP
Miran
 0   

Dejan Dular @smejo 11. Sep 2005, 20:07

Jaz se še pridružim

6.MaticK - pihalka Giottos
7.smejo - pihalka Giottos
 0   

Miran @Miran 11. Sep 2005, 20:13

No za tiste, ki niste videli posta v katerem se je zbirala prva runda za pihalke Giottos, naj povem se enkrat mere in sicer: visina=190mm, premer=60mm, teza=90g , tako da je to res prava raketa biggrin 8O

lp
Miran
 0   

Miran @Miran 12. Sep 2005, 08:06

Tako, narocila se bodo se zbirala do vkljucno 14.9.2005. Kdor se ima namen kaj narocit, se ima par dni casa. V cetrtek zjutraj bom oddal narocilo.

LP
Miran
 0   

Miran @Miran 13. Sep 2005, 12:49

_Sn4Ke_ in MaticK, ce sta prejela zasebno sporocilo glede prevzema pihalk, prosim odgovorita na njega, v nasprotnem primeru pa javita na mail: miranm@volja.net, da se dogovorimo!!!

lp
Miran
 0   

Jure @BigPoppa 13. Sep 2005, 16:11

Mene si štel zraven? Na e-foto... sem ti poslal zs, -Jure- je moj nick. :wink:
 0   

Miran @Miran 13. Sep 2005, 17:02

sem te stel ja, poslal sem ti tudi zs. Daj me na mail kontaktiraj, da se zmenimo za prevzem, ker so ocitno zs tukaj in tam malo misteriozna in se ne dobivajo. No men dela vse ok.

lp
Miran
 0   

itak37 @itak37 13. Sep 2005, 18:11

Zivjo,

tudi jest se pridruzujem nakupu, narocil pa bi oboje:
pihalka Giottos + komplet za ciscenje

Sem iz Nove Gorice, prevzel bi po povzetju.

LP

P.S: se mi zdi, da ZS ne delajo, ce se pusti "zadeva" prazno...
 0   

itak37 @itak37 13. Sep 2005, 18:15

"zadeva" = "naslov sporocila"
 0   

Miran @Miran 13. Sep 2005, 18:38

itak37: vredu, te dam na seznam. Prosim sporoci mi na mail(najdes ga malo visje) tvoj naslov, da vem kam poslat in pa sporoci mi se za kateri fotoaparat bos uporabljal komplet, zaradi sirine drzala!?

zasebna sporocila: ce pod zadevo ne vpises nic, sporocila sploh ne poslje. Sicer pa sem jaz dal reply in je zadeva ze vnesena, pa se kaj in komu sem poslal, je bilo pod opcijo outbox, tako da res ne vem.

No torej lista je sedaj sledeca, ce kaj ne "stima", javite raje na mail, kot pa na zs:

6.MaticK - pihalka Giottos ???
7.smejo - pihalka Giottos
8. itak37 - pihalka Giottos + komplet za ciscenje
 0   

Jure @BigPoppa 14. Sep 2005, 09:23

A si dobil moj mail? :?:
 0   

Miran @Miran 14. Sep 2005, 09:27

Da. Vse je OK.
 0   

Miran @Miran 14. Sep 2005, 12:41

Pozdravljeni!

No lista narocnikov se je ze vec ali manj oblikovala, tako da sem se odlocil, da narocilo oddam ze danes. Zato bi prosil, da ce se kdo namerava kaj narociti, da naj to stori danes do 16:00h!!!

LP
Miran
 0   

Miran @Miran 19. Sep 2005, 13:17

Roba je danes sla na pot.Ce bo slo tako hitro kot v prvi rundi, potem bo v sredo pri meni. Cena za pihalko je 3180 SIT (pihalka+postnina iz Nemcije) ,tako kot v prvi rundi. Cena kompleta za ciscenje pa je 9530 SIT (komplet+postnina iz Nemcije).

lp
Miran

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati