0   

drejch @drejch 6. Sep 2005, 12:23

Kolega me je prosil, da bi slikal njegovo oko, ker ga rabi za nek projekt. Sem probaval z 70-300 + close up film, pa mi je, če sem zum dal do konca, na sliki nastal kot nek sivi film čez sliko. Če pa ne dam zuma do konca, pa je uč manjši, kot bi želel.

kateri objektiv naj uporabim, 18-55 ali 70-300, z ali brez close up filtra in če so še kake finte, ki jih lahko uporabim za boljši rezultat?
 0   

chips @chips 6. Sep 2005, 12:28

Macro objektiv...
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 12:35

ponavadi imajo tudi najcenejši kompakti macro možnost slikanj od zelo blizu, ziher maš enega v familiji al pa pri frendih, uporabi to možnost.
če pa ne gre, probaj z kakšno sposojeno predlečo (z 70-300), lahko probaš obrniti 18-50 na 70-300, čeprav bo kakšen fiksen 50mm objektiv boljši. s tako kombinacijo lahko slikaš nekja od 2-3 cm blizu, če ne še manj.
najboljše bo pa itak macro objektiv, samo če ga imaš.
 0   

Goran @darkdragon 7. Sep 2005, 09:15

jp macro objektiv bi bil najbolj primeren, nato pride možnost s kakimi extenderji (macro obročki) pa kake predleče (čeprov ne vem zakaj ti naredi sivo prevleko čez.

najhitrej boš pa ziher s kakim kompaktnim digitalcem naredu pa mal lučk užgi še bolš je pa če greš na naravno svetlobo fotkat učk (pridejo lepše barve in odtenki očesa)
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

matej brezovšek @brincelj 8. Sep 2005, 15:36

Vrjetno je 70-300 čisto v redu in je problem kje drugje; če ti rata naredit učk pri manj ko 300mm, potem ti bo ziher tudi pri 300. malo se pomakni nazaj z aparatom, pa še enkrat probi... Sm ziher, da ti tolk NE približa, da bi zajel samo sivino očesa...
 0   

drejch @drejch 9. Sep 2005, 09:15

Po moje je bolj problem unga close up filtra, ki ga pritrdim na objektiv, ne pa sivine očesa.
 0   

Goran @darkdragon 9. Sep 2005, 09:16

ne vem če je problem closeup leče ker mam jst tut take leče doma in mi ni še nikoli delalo sivine čez fotke
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

matej brezovšek @brincelj 9. Sep 2005, 16:13

Kako bo problem v filtru, če pa ti naredi sliko pri manj zooma!!!!!!!!????

A si probu pomaknt aparat nazaj.... večjo maš gorišnco, bolj nazaj je treba it... pa probi še MF......

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati