0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 13:37

a mogoče kdo pozna ta program oz. je mogoče že kdo delal z njim.

jst si ga glih z neta vlečem poleg pa gledam od caligari- ja spletno stran kjer objavljajo mojstri in se čudim kako jim vse to uspeva. no upam, da bom tut jst kdaj tkole risal (ker s svinčnikom mi gre dobr) smile

če ma kdo kake izkušnje s tem programom naj pove svoje mnenje al pa keri program je boljši od njega
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 13:45

tole je pa 3d program, včasih je bi bolj popularen, zdej je že bolj dinozaver. sam sem ga nekja nucal včasih, ima malce samosvoj vmesnik, iam pa nekja bombončkov za animacijo ipd (fizikalne lastnosti, veter, gravitacija ipd). render pa ni najbolj vrhunski, no vsaj takart ni bil, najbrž je v novejših verzijah boljši, čeprav ga že dolgo nisem nikjer zasledil.
zakaj pa rabiš to?
 0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 13:49

mah jst bom s tem programom risal predvsem 3d arhitekturo in sicer vlečem najnovejšo različico.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 13:55

hmm, za arhitektura oz. za risanje geometrije rajš uporabi kakšen archicad, autocad ali pa recimo rhino (ta je zelo dober, tudi za kakšen bolj komplicirane oblike), render pa potem nardiš v kakšnem namenskem programu za upodabljanje ( recimo za arhitekturo je posebej dober namenski autodesk VIZ, ki dela na osnovi MAX-a ipd, namenski render za archicad je recimo art-lantis, ki je tudi zelo enostaven in zabaven za uporabo ipd)
za upodablenj je tudi kakšen bryce (mislim, da ga zdej corel trži) fajn, ima lepo narjen teksture ipd.
 0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 13:58

ma sej bom vidu kaj bom, poleg truespace si vlečem tut turbocad k je baje tut podoben archicadu in kr vredu program
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 14:02

ja turbocad je ok za kaj tako na brzino nardit. najbrž ti bo ok.
 0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 14:26

no pa sej se bom tut true space probu naučit. tko k sem gledu tutorialse mi je blo kr good
 0   

Jaka @Guda 6. Sep 2005, 14:55

Drugače je pa Blender opensource program za 3D modeliranje, slike izgledajo profi, uporabljal ga pa nisem
 0   

Jaka @Guda 6. Sep 2005, 14:56

še link
http://www.blender3d.com/cms/Home.2.0.html
 0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 15:00

to vidm da je for free. pol že ne more bit ne vem kako kvalitetno. ali pač hmmmmmmm
 0   

Jaka @Guda 6. Sep 2005, 15:04

tudi FireFox je opensource pa ga veliko ljudi uporablja !!!!
 0   

Goran @darkdragon 6. Sep 2005, 15:07

jah to je že res. sam nisem pa še vidu kakšnega fotošopa for free pa je najbolš program, zakaj pa to ne dajo na net kr tko opensource
 0   

iztok @izo 6. Sep 2005, 15:12

blender je tudi ok, sicer pa imaš tudi razne poceni študentske verzije archicad-a, rhino-ta ipd za res občutno nižjo ceno kot original.
 0   

Goran @darkdragon 7. Sep 2005, 08:11

ma izo men se lih ne da zapravlat dnarja za take programe k jih ne bom uporabljal za profi uporabo.
 0   

Jože Novak @_____ 7. Sep 2005, 09:29

darkdragon je napisal/a:
jah to je že res. sam nisem pa še vidu kakšnega fotošopa for free pa je najbolš program, zakaj pa to ne dajo na net kr tko opensource

GIMP
 0   

dean kosmač @mulc 8. Sep 2005, 14:11

blender pa sto posto ni bolj, blender je bolj za 3d oblikovanje psloh maš pa neki linux opensource zastonj programčkov samo men se zdi da je photoshop najmočnejšo orodje takoj za njem pa sledi fireworks, to je pa najboljši program ki je združil bitno in vektorsko sliko

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati