0   

Uroš Uršej @Lucifix 28. Nov 2003, 00:04

Upam da dobil v decembru moj preljubi digitalec nazaj, zaradi tega pa bom vprašal kako so kaj digitalci utrjeni na nizke temperature. Namreč že od nekdaj imam željo da se spravil ob kakšni hudem snežnem metežu kaj pofotkat. Pa me malce skrbi kako bi na to digitalc prenesel?
 0   

tic @tic 28. Nov 2003, 07:47

Hja, pomoje crknejo tam nekje kot mobilni telefoni.
Seveda mas vedno moznost da ga mas na toplem v zepu, vendar mas potem mal problema s kondenzom....
Kakorkoli - jaz bi mojega nesel v snezni metez samo v podvodnem ohisju. grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Dec 2003, 15:24

Kaj pa v primeru ko je zunaj recimo -5? Kaj vi naredite v tem primeru, ko si zaželite kaj fotografirat?

PS: moj fotič pa ni tok mali, da bi ga stlačil v žep in pogrel smile
 0   

daylight @daylight 21. Dec 2003, 17:38

u bistvu je problem samo v bateriji, tako da ena resitev je ta da imas posebno baterijo ki jo spravis u zep na toplo, in s kablom povezano na kamero. nevem pa ce imajo vsi modeli to možnost. ko kupujete baterije pa poglejte tudi to za katere temperature so prilagojene.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Dec 2003, 18:51

Pa sej če dam baterije kar v žep, in ko bom rabil fotič, pa hit zamenjam ne bi smel bit problem. Ker tok časa pa že imam, da naredim kakšno fotografijo, dokler se baterije ohladijo.

A za LCD zaslon pa še kej drugega pa ni nič za skrbet?
 0   

slowenien @slowenien 21. Dec 2003, 18:52

Js delam pozimi pretezno brez baterij hehehehe 8)
 0   

Turob @Borut 21. Dec 2003, 19:29

Luc lah ti sam svetujem da imej pri sebi dodatne baterije,kar se tiče olympusovega E-10,naj te ne skrbi, STROGO ne spreminjaj temperatur,naprimer v metež pa v avtomobil pogret (greti pa ohlajati) NE DELAJ TEGA,vstvaril se ti bo kondenz v notranjosti točno na vogalih senzorja,ZNA VPLIVATI NA BARVNE PARAMETRE (ni priporočljivo)...še posebno ker digitalci privlačijo vlago,za zunanji kondenz naj te ne skrbi ,saj je aparat testiran kar precej preko -0,motilo te bo samo rosenje na prednji leči,kar je pa težko neizogibno,če fotografiraš na snegu v mrazu recimo okoli 0,počakaš NUJNO 10 do 20 minut da se ti aparat prilagodi na zunanje temperature in pričneš fotkat,če že moraš v avto na toplo pusti (shrani) aparat v nepremočljivem nahrbtniku izven avtomobila,no lah ti tud povem da prijatelj pro. fotograf,vporablja po zimskem vremenu POLETNO HLADILNO TORBO,namreč se v hladilnih torbah temperatura spreminja (prilagaja) počasneje pa si jo lahko nese s seboj v avto,seveda to vse velja če fotografiraš recimo 1 uro ali več,ko pride že do segrevanja notranjega sistema,ali pa res velike velike razlike v temperaturah! 8)
 0   

andrejb @andrejb 22. Dec 2003, 16:49

jaz sem zdaj parkrat slikal hokej, kjer je blo okoli -3 pa sem jasno cutil, da se aparat obnasa drugace. zdelo se mi je, da je nekoliko pocasnejsi, najvec problemov pa sem cutil pri fokusu. ceprav je bla osvetljenost dobra, je objektiv zelo pocaki fokusiral, vcasih pa se nikamor ni hotel premaknit, ker je velik problem ce fotografiras akcijo.

drugace pa vecjih problemov nisem imel.

aja, uporabljam pa Canon D60.

LP,
Andrej
 0   

Boštjan @bosstjan 23. Dec 2003, 12:07

Meni je prejšnji teden po uri in pol fotografiranja na temperaturi okrog -5C crknila CF kartica 8O :? . Prej me je bilo malo strah zaradi fotoaparata (ki je naposled deloval brez težav), da pa bo pobralo kartico pa res nisem pričakoval. A je možno da ima to kakšne veze z mrazom :?:

Na srečo je bila kartica še v garanciji biggrin
 0   

andrejb @andrejb 23. Dec 2003, 12:22

uf. meni je moj Microdrive delal brez problema. Ed dan sem bil 3 ure na -3 potem pa sem bil na +30 v bazenu. in vse se dela bp. grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 23. Dec 2003, 18:10

Po celodnevnem fotografiranju Ljubljane, ko je veter pihal kot burja na primorskem, in temperature segale pod ničlo, je fotič zdržal brez menjanja baterij. Enkrat je sicer začelo utripati, da so baterije prazne, a sem jih samo malce zamešal pa je delal še naprej.

Nastalo je sicer kar nekaj lepih fotografij, a vseeno malce premalo časa za kakšne umetnine. Žal pa mojo vrlino (makro rože) nisem mogel nikjer uporabiti smile

Sam pa je res, da se je pozimi treba dosti bolj potruditi glede kompozicije, saj je poleti narava mnogo bolj barvna, kot pa pozimi.
 0   

slowenien @slowenien 23. Dec 2003, 19:05

Sicr pa za ekstreme se dobijo tud grelne torbe in grelni pasovi pa kaj vem kaj se vse morn link najt pa povem pol :wink:
 0   

iztok @izo 24. Dec 2003, 11:46

ma ne se tolk sekirat za fotiče, to ne crkne kar tako (vsaj po mojih izkušnjah). sem slikal na smučanju, najprej sem prenašal fotič po ruzaku in ne vem kaj, sčasoma pa pogruntaš, da je najbolj simpl, da ga daš okoli vratu in pod bundo. tako je vedno pri roki, pa še greje se. V glavnem, sem slikal pri nekj -5 do -10, pa še brilo je na vrhu gore (2600 m.n.v), tako da je realno čutiti -20, in vse fotke so uspele. je blo pa opaziti, da mraz hitrejš izpije sok baterijam (itak pa imamo po žepih vsaj eno rezervo, kajne?).
Kar veselo na safari za motiv..
aja, mogoče še moj škljočič: ol. c730
 0   

daylight @daylight 24. Dec 2003, 17:04

nizke temperature znajo biti kar hudobne za fotoaparate, (za digitalne pa še tolko bolj) jaz sem v ponedeljek fotografiral z mojim 300D zasnezen trnovski gozd (bom dal kej gor smile pri cca -3, -4 stopinj kar nekaj casa, sam nisem imel problemov. mogoce pa ohisje od 300D le ni tako slabo. smile glede baterij pa je tako, dobi se tudi baterije ki so prilagojene za zelo nizke temperature, tako da ce se odpravljate kam kjer so take razmere se kar splača nabavit kaj takega.
 0   

Borut @NME 24. Dec 2003, 19:14

jest sem danes ugotovil, da te prej začne v roke zebst, kakor pa da imaš probleme z digitalcem, pa je bilo ene -5 zuni. pač daš ven iz žepa, poslikaš ene 5,10 slikc, pa spet nazaj u bundo gret fotkiča pa svoje rokenazaj u rokavice spravš....
ne vem no kako vam uspeva fotografirat z rokavicami sam jest nimam čisto nič občutka...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 24. Dec 2003, 19:25

Jaz sem danes dal rokavice kar dol. Drugače pa so po mojem kar primerne tiste rokavice, katere so na konicah prstov odprte.
 0   

slowenien @slowenien 24. Dec 2003, 20:05

Ja mas take ki so odrezane in imajo se del za prste traun so pa iz flisa mensezdi sm jih vidu u giga sportu in v mercatorju se jih tud da dobit prirocna zadeva za 2jurja 8)
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 26. Nov 2004, 12:52

Sem ravno zadnjič šel nekaj za službo fotografirat in mi je že skoraj po 15 minutah začela utripat baterija, češ da je kao prazna...

Rezerve s sabo nisem imel, pa se rekel da gremo do konca. Kljub "praznim" baterijam mi je uspelo narediti skoraj 100 fotografij v roku 1 ure :mrgreen:

PS: temperatura pa je bila kar pod 0°C
 0   

Jan @ghandaed 26. Nov 2004, 19:24

ja problem je baterija pri takih hecih
acta non verba!
 0   

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati