0   

Sigma @Sigma 8. Sep 2005, 08:17

Ziv,

torej praznujem rojstni dan. In seveda nameravam narest eno zurko za kolege in prjatle. Rad bi jih tudi malo presenetil. Razmisljal sem, hm a bi jest naredu eno torto. OK pa sej torte ni tak problem narest. Ja potem sem pa ugotovil da je. Namrec, nocem narest kar ene torte, rad bi naredil torto z VISOKO vsebnostjo alkohola. 8)
Zdej me pa zanima, a ma kdo od vas kaksen recept za taksno torto.Tudi kaksen link z recepti. Zanima me tudi katere alko pijace gredo skupaj tako da je okus ober. Razmisljal sem da bi samo namocil oblatne z alkoholom, vendar je tu res potrebno vedet kaj gre skupaj.

No upam da me razumete kaj hocem.

Recepte zbiram do jutri.

Ajde kuharji in peki, da vidim kolk vas je.

hvala

lp igor biggrin
 0   

Blaž Ogorevc @balž 8. Sep 2005, 08:26

lej ga - visoka vsebnost alkohola, hehe. Ponavadi se da v pecivo rum - ampak bolj za aromo kot pa za alkohol in hitro ga bo prevec. Potem lahko imaš sadne likerje - maraskino in podobno, ampak tudi ne bi pretiraval. Viski? Se da, ampak pazi s čim kombiniraš. Konjak isto. Osebno ti priporočam, da narediš malo manj pijano torto in raje zraven alkohol. Če pa vztrajaš, pa ne bodi len in pogoglaj.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

chips @chips 8. Sep 2005, 08:30

Vec alkota v torti, kot samo za aromo, bo le zj**** torto... Ne priporocam, ker jo bo vsak le poskusil, ostalo pa pustil...

Raje speci kaki kukije;)
 0   

kjask @kjask 8. Sep 2005, 08:35

se strinjam... mogoče bi pa za presenečenje raje najel balža... kolikor ga poznam, bi z veseljem skočil iz torte na znak... grin in za simboličen honorar, seveda... grin

sem tudi sam mnenja, da z alkom v torti ne pretiravat... grin pravzaprav z alkotom sploh ne pretiravat... grin malo za aromo rumčka ali kaj podobnega... sicer pa zraven v takih količinah, da še uživaš in da naslednji dan ni prehudo, hehe... grin

0   

Blaž Ogorevc @balž 8. Sep 2005, 08:41

ja, lahko - za primeren honorar se ga lahko celo nacedim ko svija in boš mel alkoholno torto. Rofl Rofl
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Sep 2005, 08:43

Nekaj pa se le najde na googlu :mrgreen:

Citiram:
Lauren loves eating her Bacardi Rum Cake … the only cake you can get a ticket for driving with.

http://www.cinweekly.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20050629/ENT0108/506290307/1047
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Sep 2005, 08:45

Pa še nekaj za VESEL BOŽIČ!!! Rofl

http://home.att.net/~velvet-hammer/fruitcake.html

Zate pomemben stavek:
~ a very large bottle of bourbon whiskey ~ :mrgreen:
 0   

tinekr @tinekr 8. Sep 2005, 08:47

Priporočam odlično torto Rumova bomba!. (lahko dam recept) Ampak pretiravat res ne gre z rumom, ker nihče še ni postal od torte pijan in tudi ni okusna, če je preveč alkota not.
Drugač speci raje kukije tak kot chips biggrin ali kakšno bovlo, možno tudi lubenico nalito z vodko.
Btw imam v ponedeljek B day biggrin ( Že Osemindvajseti sad )
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Sep 2005, 08:51

chips je napisal/a:
Raje speci kaki kukije;)

Samo da ne bo to postal kak rastafari forum :fredy:
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 09:09

jst vem. lepo rum natoči v ajmar, dej v skrinji zmrznit in potem lepo obrnesš in hopla, imaš super duper alco torto. še malce smetane gor, pa bo. namest noža pa kakšno iglo za led, hehe.
 0   

tinekr @tinekr 8. Sep 2005, 09:11

Lucifix, nene, ne sekiraj se, tovrstnih receptov ne bomo izdajali. smile
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 8. Sep 2005, 09:12

Če se ne motim rum vsebuje cca 40% alkohola, kar pa zna biti problem pri zmrzovanju :roll:

Čist ena neumesna:
V: Ali veste zakaj imajo v Sibiriji hladilnike?
O: Da jim pivo ne zmrzne!
:mrgreen:
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 09:16

ja, luc bo treba en orenk friđ imet, hehe, lahko gre k kakšenim dohtarjem prosit za tekoči dušik.
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 09:18

al pa će ke zunanjost iz kakšenga fruca, notr pa kakšen likerček, bo izpadlo kot kakšni tisti cukri, ki imajo v sredini zaklad, heh, meni so bli dobri tisti z okusom jabolka.
 0   

Jaka @Guda 8. Sep 2005, 12:21

Še ena ideja:
Vzemi sadje iz alkohola --> hruško iz hruškovca, borovnice in borovnčevce itd.
samo moraš paziti, da ne bo kdo pretiraval s količino torte, ker pri teh stvareh pride hitro do zastrupitve z alkoholom, pumpanje je pa dražje od kakšnega Canon 50/1.8
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 12:24

če ti je pa efekt važen, pa lahko v navadno torto malce tablet namečeš, pa bo :mrgreen:
ok, hec, da nebi slučajno kaj takšnega probal, no z kakšno herbo pa mogoče ne bi bilo tako šfoh, nekje sem že vidu, da prodajo "happy" pizza, hehe. to je že bolj narvano, bibil glih prav vesel, pa še glavobola ni..
 0   

dean kosmač @mulc 8. Sep 2005, 13:52

matr kak špirit notr polij sam kup unga v steklenici, ne al pa raj to ne kt je prenevarn, drgač veliko vrednost alkohola bo tud z belim rumom, pa še če zažgeš bo fajn gorel lohka narediš kako torto kt je kot tista pena pri sahari ko vse popije, samo merki kdaj boš alkohotl vliu ker bo nekaj ga tudi izhlapelo, sam nevem kdo bi torto s komaaaad alkota piu biggrin
 0   

Sigma @Sigma 8. Sep 2005, 13:55

No, hvala za ideje.
Ja za kaksno pekarijo moras res imeti nekaj izkusenj. Zato sem se odlocil da bom kar enostavno kupil eno lubenico(ce jih seveda se prodajajo), vanjo natocil rum ali vodko pustil cez noc naslednji dan izrezal ven meso lubenice prepojeno z alkoholom dal lubenico in se kaksen ananas, jagode... v skledico prekril s smetano in serviral alko sadno kupo.
Simpl je ta najtabuls. biggrin

Drugace pa sem imel v mislih eno torto narest tako da je vsaka oblatna prepojena z drugo alkoholno pijaco vendar sem se tudi sam zavedal tega da je lahko stvar skrajno premocna, neokusna (saj moras vedet kaj mesat skupaj) in brezveze se mi zdi da bi potem ostalo pol torte ker bi vsak samo malo probal in potem pustil.

Fala se enkrat za ideje.
 0   

dean kosmač @mulc 8. Sep 2005, 14:03

jap tudi to bo dobra in slastna ideja grin lohka tud kakšno sadno vodko kupš grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati