0   

Gorazd Zupančič @Zupi 8. Sep 2005, 08:48

Sony napovedal nov kompaktni digitalni aparat (10 mio, 5x zoom)

Povezava na;

http://www.dpreview.com/articles/sonydscr1/
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 09:34

ni šfoh, zgleda dobro narjen, tudi grip je velik in dovolj odmaknjen od objektiva. zanimiva je tudi naova postavitev lcd-ja (pri flešu zgoraj).
uf, sem šele zdej opazu, ima nek velik senzor notr, to pa je velika novost. to pa bi lahko dejansko bila konkurenca dslr-jem. jim je končno potegnilo, da treba v tako dobra ohišja tudi dober (beri velik) senzor not dat, v nasprotnem primeru je spet samo še en kompakt, pa funkcije in dober objektiv gor ali dol (govorim o dof-u seveda). škoda, a ni malc vče razpona v zumu, po drugi strani pa zna to bit recept za zelo dober objektiv.
bo prav zanimivo videt prve fotke, povem vam, ta fotič bi znal zamešat štrene.
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 8. Sep 2005, 10:02

Glede na to da je napovedana cena 1.000$ (za ZDA) potem mislem, da kakega "navala" na tale fotkič ne bo, kljub temu da ma velik senzor not.

Bo pa zanimivo videt kake slike bo delal pri ISO1600 al pa ISO3200.

Takle senzor bi moral dat v Panasonic FZ30 - potem bi rade volje odštel 1000$, saj bi bit to "dream aparat" tko pa.....
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 10:02

fantje, vi ne veste kaj ta velik senzor pomeni. to bo odličen fotič za vse tiste tech ffrike, ki hočte met 300/350d, 50d ipd na novo, pa se prej niste preveč ukvarjali z fotografijo, je notr že vgrajen dober objektiv, ima lcd zaslonček, ki dela med fotkanjem, sproti meri svetlobo (kakršen spot želiš najbrž) itd. če tako pomislim, se ga tudi sam ne bi branu. če bo še dobra cena, bo še zanimivo, hehe
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 10:07

treba počakaz prve fotke. glede na to, da je včasih imel f717 najboljšo sliko med digitalci (kompakti jasno), je za pričakovat kar v redu zadevo, po mojem.
se pa tudi strinjam za panasonice, vendar računaj, da treba za tako veliko senzor dosti večji (širši) objektiv nardit, psloh, če hočeš met 2,8 blendo in glede na to, da so vrhunske leče gor bi to fotič zelo podražalo, pa tudi dosti večji bi bil.
 0   

Miran @Miran 8. Sep 2005, 10:15

izgleda res vredu tale stvarca, pa tudi to je super da so dali vecji senzor not. samo zdaj ko imam D-SLR ne bi vec presaltal nazaj na kompakta, ceprav sem v starih casih tudi uporabljal F717, pa je bil za tiste case raketa med kompakti. Mogoce pa bojo ta senzor dali not v tako opevani Nikon D200, glede na to da pravijo, da bi lahko bil z 10mpix, druga varianta pa je tak senzor kot je v D2X. Bomo videli kaj bo iz tega.
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 10:24

"This is the first all-in-one digital camera to utilize a large (APS size) sensor, to be precise a 10.3 megapixel CMOS unit measuring 21.5 x 14.4 mm which is essentially a slightly smaller version of the sensor used in the Nikon D2X."
 0   

Matev @Matev 8. Sep 2005, 10:31

Movies None
eh
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 10:36

hmm, malce si težko predstavljam, da bi snemal na tako velik senzor, najbrž je že problem prenosa podatkov, pa tudi cmos senzor malce drugače deluje kot navaden ccd, po mojem je tudi v tem problem. sicer pa, mene ne moti, če ni filmčkov, to ima vsak telefonček zdej, hehe.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 8. Sep 2005, 10:46

Ma ne morem si pomagat, kjub temu, da ma dobre karakteristike pa vse to, če ni Canon ali Nikon meni ne potegne...
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 10:48

počakaj na fotke, sicer pa mislim da sony dela senzorje za nikon, če se ne motim, tako da..
 0   

Jan @ghandaed 8. Sep 2005, 12:10

jap.
acta non verba!
 0   

dean kosmač @mulc 8. Sep 2005, 13:47

uf to pa je drg..
 0   

Pele @Pele 8. Sep 2005, 14:31

uzp6 je napisal/a:
Ma ne morem si pomagat, kjub temu, da ma dobre karakteristike pa vse to, če ni Canon ali Nikon meni ne potegne...

Zanimivo...... Kakšen razlog zakaj?

Sicer se mi pa res malce čudno zdi, da nima filmskega načina. Saj se je na veliko okoli govorilo, da bo Sony naredil prvi DSLR, ki bo imel filmski način.
 0   

iztok @izo 8. Sep 2005, 14:33

Pele, čim nima špegla, ni več dslr :wink:
 0   

dean kosmač @mulc 8. Sep 2005, 14:35

sony ma čudne kartice pa ne maram ga bigrazz mogoče tud uzp6 zato..
 0   

Pele @Pele 8. Sep 2005, 14:43

izo je napisal/a:
Pele, čim nima špegla, ni več dslr :wink:

Sem jaz prehitro dpreview pregledal in spregledal. :?
 0   

Mare @maurice 24. Okt 2005, 19:10

imam F717 2 leti in pol in delam veliko fotk (10000 letno). Zoom mi pomeni zelo veliko. Sem z njim ZELO zadovoljen.
Bom enkrat tudi menjal in sem mal v dvomih, ker F 828 mi je nekako spet ZLO hud, ima velik zoom, pa ohišje ni samo iz plastike, zdej je pa tale R1 pršou, ki je sicer odličen, ampak niam vsega tko kot F 828.
Kaj menite? confused
 0   

Pele @Pele 24. Okt 2005, 20:05

Če pa nima vsega, potem pa 828 vzami. smile Kaj že ima 828, ko R1 nima?
 0   

Gorazd Zupančič @Zupi 25. Okt 2005, 15:30

Hja velka razlika med F828 in R1 je v objektivu :

R1
24 - 120 mm equiv. (5x zoom)• F2.8 - F4.8

F828
28 - 200 mm equiv. (7x zoom)• F2.0 - F2.8

Če koga zanima prodajam F828 z veliko dodatne opreme zelo ugodno - link
https://www.slo-foto.net/ftopict-3823.html

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati