0   

Blaž Ogorevc @balž 9. Sep 2005, 10:44

Ma ja sej nisem len, sem že pogledu o varnosti in vsem bla bla bla, ampak vsega pa ne.
Me zanima kako pol nakažeš denar na svoj račun. Bolj konkretno kje vidim s katerih kartic to šiba. Recimo, za skype ne vzamejo AMEX pa me zanima ali lahko potem na paypal naložim z amexa pa vseeno skype s tem plačam. A je razumljivo?
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Jaka @Guda 9. Sep 2005, 11:08

PayPal
- najprej si "ustvariš" račun, vpišeš tudi št. Eurocarda, MasterCarda, itd.
- aktiviraš račun - plačaš PayPal-u 1.5 USD (pri prvem nakupu ti jih vrnejo), ko je plačilo obdelano, se ti na izpisku ali elekt. bančništvu za kartico pojavi plačilo PayPal, ki vsebuje tudi 4-mestno številko, ki je potrebna za aktiviranje računa --> pazi da aktiviraš račun še preden kupiš kaj na eBay-u, ker so nekateri prodajalci živčni, če jim ne plačaš takoj, potem imaš pa probleme z negativnimi replay-i
- plačilo poteka tako, da ti v PayPal-u rečeš, prodajalcu X plačam 10USD, PayPal plača prodajalcu X 10USD, tebi pa obremeni kartico --> ne rabiš prodajalcu X dajati podatkov o tvoji kartici
- če je kupec sporen, v najslabšem primeru izgubiš 10USD in nič več, pa še zatožiš ga PayPal-u in če je več takih je pa oplel

meni se zdi relativno varno poslovanje
 0   

Jaka @Guda 9. Sep 2005, 11:09

Guda je napisal/a:
... - če je kupec sporen, ...

ups, napaka namesto kupec --> prodajalec
 0   

Shandor @7hor 9. Sep 2005, 11:14

Ufff, mene mika nakup enega objektiva ki je pa precej drag. Se lahko zanesem na ocene prodajalca, ce le ta ima dobre - smatram da (koliko ocen pa je pravilno potrebno za realen obcutek?). V nasprotme primeru, ce prodajalec se nima veliko ocen, bolje, da zadevo ne nabavim - al kako?
 0   

Blaž Ogorevc @balž 9. Sep 2005, 11:14

kaekm izpisku - a moram pol na izpisek čakat. Hm, treba si bo mobo omislit.
Balž

0   

Jaka @Guda 9. Sep 2005, 12:22

@balž:
Čakat moraš na bančni izpisek, ki ga dobiš za plačilo Eurocard, MasterCard-a itd. oziroma če uporabljaš elektronsko bančništvo imaš tudi izpisek za kartice, kar je občutno hitreje. V mojem primeru je bilo tako, da je trajalo 1 teden, da se je pokazala bremenitev iz PayPal-a na kartici, pa sem v živčnosti pritisnil "get number" 3x in so mi zaračunali 3 x 1.5USD, prav tako so mi vrnili 3 x 1.5USD

@7hor:
na ocene eBay-a se praviloma lahko zaneseš, če boš gledal profile prodajalcev boš videl, kako skrbijo za ugled, reakcija na vsako neutralno in sploh negativno oceno
jaz praviloma pogledam kar nekaj ocen in še ocene in statuse kupcev, moja logika:
- čim večji pozitivni feedback
- min. 95% za tiste z nad 5000 odgovori,
- nad 500 vsaj 99% pozitivni feedback - pregledaš vse negativne in nevtralne komentarje in kupce
- če ima manj kot 500 odgovorov 100% pozitivni feedback - pregledaš vse negativne in nevtralne komentarje in kupce, in še kakšnega pozitivnega
- včasih so kakšne negativne ocene popolnoma brezvezne, kot če bi naročil iz ZDA in bi dal negativni feedback, ker si moral plačati carino, kar bi moral vedeti še preden si sploh kupil
 0   

Shandor @7hor 9. Sep 2005, 12:33

@Guda: Najlepsa hvala za tole pojasnilo!
 0   

Jaka @Guda 9. Sep 2005, 13:31

7hor je napisal/a:
@Guda: Najlepsa hvala za tole pojasnilo!

Dobiš položnico po pošti Rofl Rofl Rofl Rofl
 0   

dean kosmač @mulc 12. Sep 2005, 14:01

Če se le da se tega izogni ni lih nevemkoliko varno grin
 0   

Blaž Ogorevc @balž 12. Sep 2005, 14:22

a lahko malo bolj obrazložiš, kaj ni varnega na Paypalu, ker takole se javit ni ravno verodostojno.
Balž

0   

plizzzzzz @plizzzzzz 12. Sep 2005, 14:36

mulc je napisal/a:
Če se le da se tega izogni ni lih nevemkoliko varno grin

... http://www.aboutpaypal.org/ ... http://paypalsucks.com/

vsaj velkim nakupom se je pametno izognit cez paypal
 0   

Jaka @Guda 12. Sep 2005, 19:36

Še vedno bolj varno, kot pošiljanje keša ali čeka po pošti, ali zaupati kartico direktno (nepreverjenemu) prodajalcu. Šoping po internetu sloni (pada) na zaupanju v varnost poslovanja, zato si resni kupci, še bolj pa prodajalci ne morejo privoščiti slabega glasa o varnosti njihovega poslovanja.

Btw: varnost je tako in tako subjektivna, pri poslovanju po internetu do sedaj še nisem imel težav (trkam na les :wink: ), medtem ko so mi danes v LJ razbili šipo na avtu in odnesli radio skupaj s CD-jem Franka Zappe. Pozna kdo koga, ki mu je hacker izpraznil bančni račun ali mogoče koga, ki mu SLO firma ni hotela priznati garancije?
 0   

dean kosmač @mulc 12. Sep 2005, 20:43

jah zlorabe so o tem se da razglablat če boš kupoval kake bolj drage produkte te bojo sto posto uzeli na piko in sčasoma poof pa maš hekerje na vratu
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 12. Sep 2005, 21:42

@Guda
da ne bo pomote sem ze kar nekajkrat placal s kartico po netu, samo opozoril sem da konkretno PayPal trenutno ni gih na dobrem glasu. Predvsem majo tezave majhni prodajalci, ka naj bi jim paypal dolgoval zneske, ki so jih kupci ze placali, ces da je z njihovim racunom nekaj narobe. Problem pa je potem v ignoranci paypalla ki s ene oglasa na telefon..

hehe tko neki znano se slisi tale zadnji stavek
 0   

Jaka @Guda 13. Sep 2005, 08:07

@plizzzzzz
PayPal na slabem glasu :?: :!: :?:
Jaz sem ga že nekajkrat uporabil, pa nisem imel nobenih težav. Njihov helpdesk mi je odgovoril prej kot v enem dnemu s konkretnim odgovorom in zadeva je bila rešena, kot so napisali.
Je pa potrebno paziti na razne ponarejene e-maile, ki krožijo okoli, da moraš potrditi prijavnino in te potem vržejo na neko internet stran, ki ima drugačen naslov in je ne zavarovana.
 0   

Tedi @TediP 17. Jun 2007, 17:23

Guda je napisal/a:
PayPal
- najprej si "ustvariš" račun, vpišeš tudi št. Eurocarda, MasterCarda, itd.

meni se zdi relativno varno poslovanje

Za ktere kartice pa use dela...........Jes mam uno navadno od CE banke......Na kartici mam napisano: Cirrus, POS, Maestro, Activa
 0   

Andrej @fotokaj 17. Jun 2007, 18:18

Kreditne/posojilne, ne plačilne kartice; Master Card, Visa, American Express... Maestro, Cirrus no go.
 0   

iztok @izo 17. Jun 2007, 18:54

ko smo glih pri kreditnih karticah, me zanima sledeče:
-kako se obravnavajo transakcije oz. kako je z prenosom med recimo osebnim računom in pa mastercard/visa itd. to vem, da se obračuna enkrat mesečno in ne sproti, vendar če imaš recimo terjatev na kr. kartici, a lahko bremenijo direkt osebni račun, ali je treb na kartici zmeraj imeti pozitivo oz priliv.
 0   

Janez Šturm @jj65 17. Jun 2007, 21:02

Vsekakor je 98% odziv nujen! Pa še tu te stegnejo. Paypal ima zavarovalnino, ki je pa čudno deklarirana, pa še svoje stroške si zaračunavajo. Kakršna koli transkacija je, oni služijo. Je pa ebay in njegov servis paypal naravnan, da ščiti prodajalca. Kupec je na prepihu.
Izo, to je stvar tvoje banke in servisa kreditne kartice. Spet so vsi bolj zaščiteni kot ti, ki jim zaupaš svoj denar. Moje mnenje je, da manjše in srednje vsote ja, večji nakupi pa oseben prevzem/plačilo. Imaš denar v rokah/dokler robe ne pregledaš. J... ga, prosti lov je odprt. Lep nedeljski večer J
 0   

chips @chips 18. Jun 2007, 07:21

izo, da dobis kreditno kartico pri svoji banki so seveda neki pogoji, ki jih moras izpolnjevat, med temi je tudi reden mesecni dohodek/priliv. Seveda imas tudi limit, ko to kartico dobis. Kr. kartica pa je itak vezana na osebni transakcijski racun. Fora teh kartic je v tem, da te kreditirajo za mesec dni, oz. do datuma, ki si si ga izbral za likvidacijo.

TediP, ne, tiste ne pridejo vpostev, ker so placilne in ne kreditne kartice.

Sicer pa ne razumem fore npr. v Visi Electron, ki bi naj bila "for electronic use only", je pa placilna in ne kreditna kartica. Sam jo tudi imam (le za placevanje v tujini), ampak za kaksne nakupe preko neta ne pride vpostev, ker zahtevajo le kreditne kartice. Any idea?
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati