0   

daks @daks 13. Sep 2005, 07:44

Zivijo

Na nekem forumu sem zasledil ta naslov http://www.istockphoto.com/index.php
Na to stran lahko uplodas slike in jih drugi kupujejo. Ne vem točno koliko dobiš od 1 slike, ker so v igri neke kreditne točke. Ko pa enkrat zaslužiš nad 100$ ti lahko izplačajo. Zanima me kako je s takimi site in izplačljivostjo zneskov?
Ima kdo izkušnje s takimi in podobnimi site-i ?

lp pa čimveč lepih slik
 0   

chips @chips 13. Sep 2005, 08:03

Nekaj je bilo ze debate okoli tega, ampak kolikor se spomnem, bi moral prodati en milijon slik, da bi kaj zasluzil. Tisti referencni nick na koncu linka pa...smile
 0   

Gregor @GreGor 13. Sep 2005, 08:41

Za te ne vem kako so kaj, jaz sem osebno sodeloval z Webshots.com in moram reči, da je bilo vse korektno. 100$ ti plačajo, če sprejemejo sliko in nato še nekaj procentov od prodaje (prodajajo postre, podloge za miske,...). Edini problem, ki je, je ta, da ce zelis jim posiljati slike z digitalnega fotoaparata, mora le ta imeti nad 11 megapix. Lahko pa logicno tudi diase oz. njihove skene, skenirane z bobnastim skenerjem.

lp Gregor
 0   

chips @chips 13. Sep 2005, 08:47

Ta je dobra... Kdo ima 11mpix aparat? Ce pa skeniras na boben-skener, bos dal tistih 100$ samo za 1 scan...
 0   

Gregor @GreGor 13. Sep 2005, 09:20

Sedaj ze kar nekaj fotoaparatov ponuja nad 11 megapix., je pa res, da so vsi zgolj profesionalni, razen ta od Sony-a, ki je prisel pred kratkim ven. Kolikor sem se kaj pogovarjal in gledal forume, je vecina profijev ze preklopila na digitlano, saj ni stroskov s filmi, skeniranjem,... Pozabil pa sem omenit, da ce posljes njim dias, ti placajo 75$, ce pa skenirano pa 100$ torej je razlika za stroske skeniranja vidna. Vecnia teh profijev pa ima oz. je itaq imela doma bobnasti skener. Danes pa so skoraj vsi ze preklopili na fotoaparate ala: Nikon D2X, Canon eos 1ds, 1ds Mk II, Kodak 14n (pomoje zelo malo), nekaj malo bolj "revnih" profijev pa bo sedaj pomoje slo se na novega Canona 5d.

lp Gregor
 0   

chips @chips 13. Sep 2005, 09:29

Daj mi povej, prosim, kateri fotograf ima doma boben skener? To je bil brc v temo...
 0   

Gregor @GreGor 13. Sep 2005, 09:32

Cips, ne bit tako pameten. Sem se pogovarjal z veliko tujimi profi fotografi, pa so vecina vsi imeli bobnaste skenerje. Nisem se pa pogovarjal z nobenimi Slovenci, ker se nisem videl nobenega takega profija. Veliko je takih samooklicanih profijev, katere jaz preziram.

lp Gregor
 0   

chips @chips 13. Sep 2005, 09:38

Pa ti ves, kaksne so cene boben skenerjev? Tu ne govorimo o ploskih skenerjih za 20k sit...

Ne zanicuj slovenskih fotografov, ker jih imamo dosti dobrih. Od njih se lahko samo ucis..
 0   

Miran @Miran 13. Sep 2005, 10:10

Mozno je skenirat tudi z film skenerji (nikon coolscan in podobni), samo morajo pa imeti 4000 dpi opticne resolucije. Film skenerji pa niso vec tako dragi (tam nad 100k SIT, nekateri tudi malo pod to mejo). Sicer je za mene to drago, za kaksnega profija pa to ni zdaj nek problem.

lp
Miran
 0   

Gregor @GreGor 13. Sep 2005, 10:45

Cips, dobro poznam cene, mi ne rabis razlagat.
Glede slovenskih fotografov pa sem rekel, da preziram samo tiste samooklicane profije, glede resnih mojstrov fotografije pa nisem nic rekel.
Drugic premisli kaj napises.

lp Gregor

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati