0   

Andrej @fotokaj 13. Sep 2005, 10:09

Nikon Nikkor 24-120mm f/3.5-5.6G ED-IF AF-S VR - star dve leti in naprodaj. Koliko menite je vreden?
 0   

misfits @misfits 13. Sep 2005, 10:37

A to je novejša (ostrejša) verzija?
Zanimiv objektiv.
Koliko je vreden bi težko rekel (toliko za kolikor ga uspeš prodat :wink: )
 0   

Andrej @fotokaj 13. Sep 2005, 12:50

Nič novejša-starejša, je samo en model. Nikon ga je predstavil marca 2003 in takrat je nov stal 160 jurjev.
 0   

charlie9 @charlie9 13. Sep 2005, 18:28

Ima misfits kr prav. Do serijske številke 210xxxx so bili "starejša" verzija, s katero je bilo kar veliko problemov, sploh glede ostrine, ker so bile slike zelo mehke. Potem pa so naredili "novejšo" verzijo, ki je pa baje super. Tudi jaz ga kupujem, dobim ga za 130k, novega. Tako da če imaš še starejšo verzijo po mojem ni nič kaj veliko več vreden.
 0   

Andrej @fotokaj 13. Sep 2005, 19:53

No, tega nisem vedel. Vprašenje še vedno, koliko je kaj resnice v tem. Sam sem bil s tem objektivom na D100 vseskozi zelo zadovoljen, zagotovo pa ne toliko, kot bom s 17-55/2.8 DX... Še raje sem ga nataknil pa na F100 - milina.
Sicer pa moj nosi serijsko številko 237xxx... Kakšen kupec, ponudba?
 0   

misfits @misfits 13. Sep 2005, 20:27

Torej si z ostrino zadovoljen?
Daj ga na bolho kot avkcijo, da vidiš kakšno je zanimanje in koliko bi dali zanj.

A poveš še kaj o VR na tem objektivu (saj vem, da je to čisto odvisno) ampak, kakšne čase se da doseči pri 24mm in pri 120mm?
 0   

charlie9 @charlie9 13. Sep 2005, 21:51

fotokaj je napisal/a:
No, tega nisem vedel. Vprašenje še vedno, koliko je kaj resnice v tem. Sam sem bil s tem objektivom na D100 vseskozi zelo zadovoljen, zagotovo pa ne toliko, kot bom s 17-55/2.8 DX... Še raje sem ga nataknil pa na F100 - milina.
Sicer pa moj nosi serijsko številko 237xxx... Kakšen kupec, ponudba?

ja je kr veliko resnice v tem. Če bi bral kaj tuje forume (dpreview) bi videl kako so bile nezadovoljni lastniki z "starejšo" verzijo. Če imaš pa novejšo pa verjamem, da si zelo zadovoljen. Vem pa da ni primerjave z 17-55/2.8, tudi ne more bit. Koliko imaš ceno? Sicer pa so meni priporočali, da naj ne kupim objektiva z nižjo serijsko številko od 3xxxxxx.....
 0   

Andrej @fotokaj 14. Sep 2005, 07:46

charlie9: Ja, priporočil se pa kar drži, ja; je to kar pametna poteza. Pusti ceno, nima veze.

misfits: Na D100 se da pri 24 in 120mm dosegat čase od 30s do 1/4000s... Če te pa zanima pri kako kratkih časih so fotografije še ostre, boš moral pa kar probat. VR ni nikakršen 'standard', še vedno je na koncu vse odvisno od človeka, ki ima objektiv in aparat v roki. Tako da če bom jaz trdil, da naredim zadovoljivo oster posnetek pri 1/20s, in 120mm (če prejšnji dan nisem pil...), to ne pomeni, da boš to lahko počel tudi ti.
 0   

Andrej @fotokaj 14. Sep 2005, 16:37

Sem malo preštudiral in zadeva je naprodaj za 115.000 sit.
 0   

Andrej @fotokaj 15. Sep 2005, 15:25

Prodano za 110 jurjev!
 0   

charlie9 @charlie9 15. Sep 2005, 20:29

Čestitam, glede na to da je nov 130.000 sit. Dober si enga n****** 8)
 0   

Heki @Heki 15. Sep 2005, 22:00

Rofl :twisted:

sem mislu, da si ga ti kupu :fredy:
 0   

tomaž @mju 15. Sep 2005, 22:52

Heki je napisal/a:
Rofl :twisted:

sem mislu, da si ga ti kupu :fredy:

mogoče pa je :twisted:
 0   

charlie9 @charlie9 16. Sep 2005, 07:26

Za tak denar 2 leti starega nikoli. Za kakih 80.000 še mogoče, pa še zdaj nisem prepričan, da je nova izvedba tega modela, glede na to da je 2 leti star.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2005, 09:44

1.) Nov objektiv Grafo d.o.o. prodaja za 189.990 sit!
2.) Kar se cene tiče: V prvem letu -30%, v drugem letu -12%; bolj korektne cene se ne da zahtevat!
3.) Objektiv je bil kupljen konec lanskega februarja, torej je dejansko star slabih 19 mesecev, oz. dobro leto in pol.
4.) Stara verzija, nova verzija, koga boli k..., če pa objektiv super dela - charlie9 ne pametuj o verzijah; si prejel vzorčne fotke in sam dobro veš, kakšna je bila ostrina pri 120mm, 1/20s f/5.6! In objektiv tudi dejansko je 'novejša verzija'
5.) Nategnili ste se vsi tisti, ki razmišljate o tovrstnem objektivu, pa ga niste ugodno kupili, ko ste imeli priložnost...
 0   

Heki @Heki 16. Sep 2005, 12:39

glej, če si ti za novi objektiv plačal 190k, dobiš pa drugače novega za 130k ... pol ne vem ...
http://cgi.ebay.de/NIKON-AF-S-VR-24-120-mm-f3-5-5-6-G-IF-ED-NEU-MwST-TOP_W0QQitemZ7546749592QQcategoryZ3343QQrdZ1QQcmdZViewItem

evo ti še linka, da ne boš rekel, da si kdo kaj zmišljuje!

moreš priznat, da si ti enega dobro nasral, naslonu, nategno, da ti je za skor 2 leti star objektiv dal 110k. tak kot sam razmišljaš 30% prvo leto, 12% drugo leto, .... pa si izračunaj kolk je vreden.
sej ti je samo čestital za dobro prodajo, kaj jočeš! bodi srečen, da si ga uspel prodati za tako ceno!
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2005, 13:30

Čakaj malo, model! Živimo v Sloveniji, plačal sem slovensko ceno, slovenski davek, prodal sem prav tako v Sloveniji, slovenskemu kupcu! Po tvojem debilnem načinu razmišljanja, bi lahko nekdo pripel link spletne trgovine iz Mandžurije, kjer ga prodajajo za 35.000 sit in mi potem takole solil pamet! Ebay nima tu nikakršne veze; sem že kdaj prej prodajal kakšno stvar in kadar mi je kdo začel z raznimi cenami po Avstriji in ne vem kje še vse, sem mu kar hitro povedal naj mi potemtakem ne jemlje časa - naj sede v avto in si gre zadevo iskat.
Slovenski trg, slovenska prodajalec in kupec ter prekleto res tudi slovenske cene! A se pri nas prodajajo fotoaparati, avtomobili, telefoni po bosanskih cenah? Mogoče avstrijskih, nemških? Daleč od tega! Odlično ohranjen objektiv sem prodal po maksimalno pošteni ceni in pod častjo mi je (ni mi pa škoda časa), da se sploh branim pred takimi debilnimi, kratkovidnimi in nepoznavalskimi obtožbami! Da ne omenim, da sem kupca dobil prej kot v 24-ih urah od objave cene... Da sem nekoga nategnil?! Smrkavci nedorasli...!
Pa da mi ne bi še s kakšnimi forami a la " ja kaj si ga pa kupil pri nas..." Mater, takim kot si ti, bi ušesa potrgal pa prtošl naredu...!
 0   

Heki @Heki 16. Sep 2005, 13:46

ti kr pridi pa trgaj, če dosežeš oz. če sploh upaš?! 8)
si še pač eden oz. sta očitno dva (še tisti, ki si ga uspel nasrat za tako ceno), ki so še daleč vzadaj za časom, ko še nismo bli v EU. Ne vidim razloga, zakaj bi moral v sloveniji plačat 190k, če pa dobim po pošti isto zadevo za 130k.
a ti mogoče sereš dnar? al ga pa obiraš kje na kakšnem drevesu?
sej, si pač dobil junaka, ki si ni vzel dosti časa, da bi mal pobrskal po spletu.
" ja kaj si ga pa kupil pri nas..." točno, sebi pripiši, da mečeš danar stran.

primitivc, ne se zdaj tu na nas neki znašat, postavi se na trdna, realna tla. slovenija je presneto draga! in vsaka čast trgovcem, da uspejo sploh kaj prodati oz. da najdejo takšne kot si ti in jih rubijo
 0   

charlie9 @charlie9 16. Sep 2005, 13:56

Oprosti, ampak mene tvoje slike niso nič kaj prepričale o superiornosti tvojega objektiva, sem videl že veliko slik od gospoda Bojana Stepančiča, ki ima novejšo verzijo in so bile res enkratne...... Tak da če imaš "predmenstrualne" težave jih raje stresaj na koga drugega, ki se malo manj spozna na objektive in realne cene le-teh.

Drugače ti je pa tako že Heki lepo osnovnošolsko razložil glede cene tega objektiva in realne vrednosti, tako se mi zdi, da če se je kdo nategnil, se je nategnil kupec tvojega objektiva. Za to sem ti pa že tako čestital!!!!

Lp
 0   

Andrej @fotokaj 16. Sep 2005, 15:50

Heki; poznam jaz take tipe kot si ti; sama sapa pa rit:

https://www.slo-foto.net/ftopict-3437-.html
https://www.slo-foto.net/ftopict-2599-.html
https://www.slo-foto.net/ftopict-3393-.html
https://www.slo-foto.net/ftopict-2310-.html

vidim, da si kar priden pri nakupovanju doma, na sončni strani Alp. Izgleda, da si tudi sam eden izmed slovencev, ki "ki so še daleč vzadaj za časom, ko še nismo bli v EU." Pamet solit in drekat gre, to ja, teže je pa povedat nekaj, kar 'vodo drži'!

charlie9; točno tako, Heki je "osnovnošolsko razložil glede cene tega objektiva in realne vrednosti". Pa iskreno te prosim, da mi poskušaš poslat kakšno fotografijo narejeno z dotičnim objektivom g. Stepančiča (who the fuck is Stepančič?). Pa jasno, prosim naj bodo ostrejše od mojih!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati