0   

Miran @mas 15. Sep 2005, 21:57

Pozdravljeni!
Sem nov na SLO-FOTO in tudi bol začetnik digitalne fotografije.
Kupil sem Olympus c700, zraven dobil dva kompleta Ansmann AA2000mAh. Stare naj bi bile cca eno leto. Problem je v tem, da lahko z enim kompletom poslikam do 20 slik, odvismo če uporabljam bliskavico, zoom in predogled. Poskusil sem z tipko praznjenja predpolnjenjem pa je bilo enako. Ima kdo izkušnje glede porabe pri tem aparatu?
Hvala za pomoč!
 0   

Gregor1 @Gregor1 16. Sep 2005, 06:33

Imam takšen fotoaparat (moj prvi digitalni je bil to) in sem lahko pofotografiral tudi 50 fotografij, če je bilo veliko fleša vmes in pregledovanje preko LCD displaya, drugače pa sigurno okrog 100 fotografij brez LCD displaya.Po moje imaš bolj slabe baterije.Če so baterije s pomnilno celico in jih ne izprazniš do konca, potem se ti zgodi, da se dosti ne napolnejo, ker imajo v spominu da, so bile polnjene prazne, a v bistvu so bile na pol prazne in zaradi tega imaš potem manjšo kapaciteto energije v baterijah.Preizkušeno.Tako sem ti hotel razložiti čisto enostavno-začetniško.Zdej pa na hitrco u trgovino po nove 4 ali še bolje 8 baterij.Sam sem jih vedno imel s sabo 6 kompletov=24 baterij.Nazadnje sem dobil GP Batteries 2500MAh-8X in 1800MAh-8X + polnilec s katerim lahko baterije napolniš v eni uri.Samo jaz že nekaj časa ne uporabljam sedemstotke, ker imam E-1 in Canon 350D-imata več pixlov, drugače je pa za enega začetnika fantastičen fotoaparat.Sem predlani razmišljal, da bi ga prodal, a ga ne bom, ker je za Domačo fotografijo ipd., več kot dovolj.Lep dan še naprej.
Gregor
 0   

Miran @mas 16. Sep 2005, 12:38

Gregor1--hvala za odgovor oz. nasvet1

Lep dan!
 0   

Matej @maxxi 16. Sep 2005, 16:11

jst na mojmu 730 naredim z GP 1800mAh okol 3x128 Mb, z GP 2100mAh pa cca 4x128Mb.
Z Ansmann 2000mAh sem naredu manj baterij pa še crknle so mi po cca 6 mescih ... tko da ....

Zdej z GP sem pa ful zadovoljen edino te 1800 po cca 1.5 leta so začele mal pešat in poslikam 1.5x-2x128Mb ... te 2100 pa še kr držijo ... nimaš kaj, vsaka stvar ma svojo življenkso dobo .. pa tud polnil igra velik faktor!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati