0   

johnny b bad @Apolixis 16. Sep 2005, 13:07

Mislm kupt en fleš za 300d-ja. trenutno me zanima Canon Speedlite 220EX. Inštalirou bom tut hack, da ga bom lohk mal štimou. Zanima me, če ga kdo ima in kakšne so izkušnje? Obstaja kater podoben (za 300d) od druge firme pa da je cenovno ugoden?

hvala,lp
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 13:33

ne sparaj pri fleshu, kupi 550ex, ne bo ti zal. lahko kups tut sigmo v tem rangu, sam nevem ker model je taprav. sam jst osebno bi ti 550ex priporocal, ga mam sam in je super. tut ce ga ne obvladam cist v nulo mi dela supr fotke razn kadar sm tok tup pa ne vidm da mam kej neumnega ukloplen smile
 0   

misfits @misfits 16. Sep 2005, 13:39

če pa nimajo vsi tolk dnarja, dajte razumet, da noče vsak dat toliko za fleš, če ga verjetno rabi za domačo uporabo.
 0   

johnny b bad @Apolixis 16. Sep 2005, 14:26

jep dnar je tmtm. A bo kej boljši efekt s 200ex kar se cajta pa ostrine tiče v temnih slabih svetlobnih pogojih da opravičuje nakup al je ta fleš sam tko mal bolši kot tist na aparatu?

lp
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 14:59

vrjetno misls 420ex ane? al je se kaksn slabsi?
 0   

Matjaž Očko @matias 16. Sep 2005, 16:24

Ne vzet 220ex ker skoraj ni boljši kot vgrajeni, niti ga ne moreš obračat (bounce flash).
Vzemi 420ex (mogoče rabljenjega), drugače pa bi ti priporočal Sigmo 500 DG (Super), ker je res vredna svojega denarja in primerljiva s 550ex (ima tudi optical slave, ki ga jaz na svoji 580ex zelo pogrešam).
Fleš je pač podobna zadeva kot dober objektiv - kupiš ga za dljeeee časa grin
 0   

rado @rado 16. Sep 2005, 16:45

Je pa med 220 in 420 ex samo Cankarja razlike vsaj po cenah na www.geizhalz.at 420 je okoli 200eur je pa dosti močnejša in se obrača, kot ti je povedal matias.
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 17:54

jst si se zmer priporocam da kups 550ex in kabl, najblsa mozna resitev, ce nocs vajrlesa kupt, pa tut brez kabla se da delat
 0   

johnny b bad @Apolixis 16. Sep 2005, 18:03

hvala vsem za pomoč, se mi zdi da bom kr 420 ex kupu, razen če bom našparou za 550 ex

lp
 0   

Matjaž Očko @matias 16. Sep 2005, 18:10

Poglej... 550ex in Sigma 500 DG Super sta skoraj identična (za tiste, ki bodo oporekali: ja, vem, kakšne so razlike!). Oba podpirata master in slave, s tem da Sigma podpira še optical slave, ki ga noben Canon in ga lahko prožiš z aparatom (z bliskom). Ampak to za začetnika ni tolk pomembno.
Bistvo: kljub nekaj prednostim Canona pa je Sigma občutno cenejša... razmisli!
Je pa 420ex tud vredu zadeva, boš pač FEC (moč) korigiral s hack-om.
Za 430ex pa ne vem cene, žal.
 0   

Matjaž Očko @matias 16. Sep 2005, 18:14

milosh: zakaj misliš, da bi on rabil kabel?
 0   

johnny b bad @Apolixis 16. Sep 2005, 18:29

sm šou brat mal kritike in tale Sigma 500 DG Super je zelo dobro ocenjena, da se jo pa dobit za okol 200 eurov. 550 ex je pa okol 300 eu. Zdej morm pa sam še štacuno v celovcu najd k jo bo prodala za 200 ( ali manj:)
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 18:54

matias, kabl je ful dobr za kreativnost, flesh dela kot da je na fotkicu (e-ttl,zoom,...), nastimas ga sam eno zaslonko mn in skor vsakic udar tocno. za fill flash od strani je tko supr, ker ne dobis tiste glede osvetlitve iz frontala. zanc sm fotku za frenda, k je mel otvoritev razstave in je vecino na kablu fotkan, ene dve sta pa na bounce evo LINK.
na prvih treh fotkah je lepo vidt kako sm lepo od strani dosvetljeval in da so bols osvetljene zarad tega kot ce bi ble frontalno
 0   

Dejan Dular @smejo 16. Sep 2005, 18:59

Priporočam sigmo DG 500 Super. Pazi.da bo res ta model, ker cenejši nima manualnih nastavitev.

V prid flashu govori tudi to da ga uporablja tudi dosti profesionalnih fotografov kot cenejši ampak še vedno dober nadomestek 550EX
 0   

johnny b bad @Apolixis 16. Sep 2005, 19:34

milosh, a mi lohk poveš kero opremo si meu ( objektiv, body) pa cirka kašne nastavitve ( iso, cajt, f)?

hvala
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 19:45

canon 300d, kit objektiv, flesh 550ex na kablu cord shue 2 (da ga mas v drugi roki in usmerjas). nastavtive : prva - iso 200 1/20s f 3,5; druga - iso 200 1/8s f 5,....
 0   

Matjaž Očko @matias 17. Sep 2005, 07:51

Milosh: narobe sma se razumela, heh... Js vem, zakaj se uporablja kabel (btw: na teh fotkah bi moral zoom na flash-u dat na wide, al pa uporabit difuzor, ker se točno vidi, kam je flash udaril, ker je svetloba preveč fokusirana), vprašal sem te, kaj bo on z njim počel? biggrin grin Kot začetnik (vsaj v slikanju s flashom) se bo verjetno ukvarjal z drugimi težavami in nastavitvami, kot pa da bi bil extra kreativen... se motim? smile Je pa kabel vseeno fajn, se strinjam.
 0   

milosh @milosh 17. Sep 2005, 10:18

ja ce hoce samo flesh za osvetlitev je cist dost built-in flesh, ker eksternega kups lih zato da bos bl kreativen, da mas bl proste roke pri ustvarjanju,....

na mojih fotkah je pa dost ocitno zakaj je flesh direktno usmerjen, tm k sm hotu celostno osvetlitev sm delu na odboj, kar se dobr vid pr enih zadnjih fotkah. na teh prvih treh,... je pa zanals tko, sploh pr prvi in drugi, kjer je zajc na levi osvetlen z fleshem ostalo na desni pa z prisotno lucjo..... temu se rece neke vrste kreativnost, da ni vse enak,...
 0   

Marko Milanovic @marko-mb 21. Sep 2005, 11:55

jaz imam sigma 500 dg super ETTL II. Super flash! thumbsup
vendar ima probleme z avtomatiko, zato moram na manual slikat ko uporabljam flash. confused
eos 300d ne podpira ettl2, z drugimi aparati dela baje super. pri isti nastavitvi je enkrat slika presvetla, enkrat ok in enkrat pretemna smile

toliko da ves.

lp,m
 0   

iztok @izo 21. Sep 2005, 12:36

jah, a ni ravno to najbolj važno, kako dela z avtomatiko. no, sej vem, da je najbolje fleš nucat z manualnimi nastavitvami, vendar če je vse dobro poštimano..
drgfač je še ena laternativa: metz fleši, recimo 44 al pa 54 model, baje odlični fleši, če bi jst kopuval bi najbrž enega od njiju vzel. lahko jih nucaš tudi na drugih fotičih, samo nastavke spodaj menjaš (koštajo pa okrog 5k, oz malce već novi)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati