0   

tinekr @tinekr 16. Sep 2005, 13:08

Imam problem. Canonovo poimenovanje folderjev mi že gre blazno na živce. Šteje mi dalje samo v primeru, če je kartica sformatirana. Skoz si moram delat nove mape zgolj zaradi tega, ker mi hoče povozit novi folder starega. Je zakomplicirano za razumet? Npr. Canon 175 od danes mi hoče povozit Canon 175 od včeraj,... Nekak hočem rešit to, pa mi ni jasno kak. Sony je mel to porihtano, Olympus tudi, ta pa,...
 0   

milosh @milosh 16. Sep 2005, 13:37

mas pomoje ze problem v osnovi arhiviranja. zamisl se kako bos enkrat najdla eno fotko, ko se ne bos spomnla kdaj tocn bla narjena,...
jst si vsakic ko dam fotke na comp naredim mapo v stilu Ljubljana 12.9.2005, ajda 12.6.2004 ce fotkam model,...
tko takoj najdem kar iscem in nimam teh problemov kot ti. vedno pa vrzm te canon folderje v ta folder ki ga ustvarim, pol pa vse fotke iz teh canonovih folderjev prenesm v moj ustvarjen folder, in mam fotke na kupu in ne po ted 175, 176 folderjih
upam da si razumela
 0   

drejch @drejch 16. Sep 2005, 13:43

A ni to stvar oštevilčenja, ki jo nastaviš na aparatu? Da pri vsaki kartici začne z štetjem od npr 0001 ali pa da nadaljuje z štetjem?
 0   

iztok @izo 16. Sep 2005, 13:50

canon ima samo dva načina, prvi je da ševiči zaporedno in vsakih 100 fotk nardi drug folder, drug pa da vsakič ko formatiraš oz. staviš kartico začne znova z zaporedno št- 0001. ja olympusi delajo folderje po datumu, karj je veliko bolje, v bistvu jih tudi na ta način arhiviram na disku.
povezava do pdf manuala za 20d:
http://canoncanada.custhelp.com/cgi-bin/canoncanada.cfg/php/enduser/fattach_get.php?p_sid=gkPGoulh&p_tbl=9&p_id=3756&p_created=1095090669
 0   

iztok @izo 16. Sep 2005, 13:51

hehe, ševiči
 0   

tinekr @tinekr 16. Sep 2005, 13:53

ja, saj mi šteje. Razen, če po praznenju kartice ne sformatiram, ampak če bi npr. pofotkala par posnetkov, prenesla fotke in jih na kartici eno po eno brisala, mi to ne bi delovalo.
Hvala, milosh za tvoj odgovor. Nimam problema v smislu arhiviranja. Mam Photoshop album in mi zadeva vredu deluje- datumsko, pomembnejše pa si tudi potagam. Rada pa bi, da bi se to na fotiču porihtalo v vezi folderov.
Tak neugodno je tudi, ker si sam fotič kreira neke mape... Naredim 250 posnetkov, pa mam kar ene 4 mape narete, potem pa mi javi, da ime te pa te mape že obstaja, ko hočem prenest. To bi po moje moralo biti porihtano na fotoaparatu. Še nism zasledila doslej nikjer na forumu. Digitalno delam že skoraj 5 let, pa prej ni blo s tem Np.
 0   

tinekr @tinekr 16. Sep 2005, 13:55

Hvala, izo, bom preverla zadevo. smile
Ej, veš, da nisem poštekala, da na vsakih sto naredi svoj folder. biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati