0   

tone sekne @tonccy 17. Sep 2005, 18:13

Sem že skoraj odločen kupiti Canona 350D, vendar pa me je sedaj malce zmotil tale Samsung. Kakšno je vaše mnenje.

L.P.
 0   

Matej @OKO 17. Sep 2005, 18:24

ja tale samsung je compact, za kaj sploh rabis aparat?
js bi kupo nikona F4
aja v tvojem primeru pa 350ka ni slab nakup, sam mors pa vedet da sam aparat ne dela slik, samo delo ti olajsa..

good luck
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Pele @Pele 17. Sep 2005, 18:28

Me prav zanima kakšna ja kakovost slik tega aparata.

Drugače pa so specifikacije aparate nore.
 0   

misfits @misfits 17. Sep 2005, 18:43

Ne pusti se mu motit, odrini ga z levico in zgrabi 350D Rofl
 0   

misfits @misfits 17. Sep 2005, 18:55

Zgleda podobna zadeva kot Fuji 9500 oz. 9000.
Pri teh novih velikomegapixelnih fotoaparatih raje malo počakaj z nakupom, da bo zunaj nekaj testov. Ni nujno, da je vse tako lepo kot je videti.
 0   

tone sekne @tonccy 17. Sep 2005, 20:26

Prej sem imel Canon 500n, tako da malo kreativnosti poznam. Ampak kot je napisal "Pele": "specifikacije so nore".
Če bo kmalu zunaj kakšen test, bom premislil, če ne = 350D! ( Hm, ali pa kakšen novi Nikon (še raje)).

L.P.
 0   

rado @rado 17. Sep 2005, 21:23

Specifikacije niso nič bolj nore kot pri katerem drugem hibridu, verjetno za ta razred ne bo slab - to je pa tudi vse, še zmeraj je hibrid z skoraj 6x manjšim senzorjem, kot jih ima večina DSLR-ov za kvaliteto slike pa velikost senzorja pomeni precej seveda z pravo optiko in nekaj znanja.
Primerjava teh dveh je Rofl , čeprav ti hibrid lahko čisto dobro služi.
 0   

Pele @Pele 17. Sep 2005, 21:30

Ne vem kateri aparat ima 15x optičnega zooma? Tako ponuja ta aparat dokaj dober široki kot (že pri 28mm). Prav tako ima dobesedno TV zaslon zadaj smile 3,5 palca (kater aparat ima tako velik zaslon)........ :?
 0   

rado @rado 17. Sep 2005, 21:48

Pele to je že res vendar je pomemben končni izdelek fotografija , in ne velikost zaslona in pa razpona objektiva je pa res , da je tak razpon uporaben in zanimiv sploh , če je optika kvalitetna si pa še zmeraj omejen gleda razpona , kar pa z Dslr nisi seveda pa so stroški večji je pa tudi kvaliteta večja.
 0   

Pele @Pele 17. Sep 2005, 21:50

Rado kaj sem se pa zgoraj vprašal

Citiram:

Slik pa še nisem nikjer zasledil. Jih še ne upajo pokazat smile
 0   

rado @rado 17. Sep 2005, 22:11

Vem Pele , da si to vprašal verjetno fotke ne bodo slabe vendar sam dobro veš, da se ne morejo primerjat po kvaliteti z DSLR že zaradi šuma , ki ga je z hibridom zaradi dosti manjšega in pa skoz vklopljenega senzorja ogromno več. In tonncy-evo vprašanje o izbiri med dvema tako različnima aparatoma je smešno.
 0   

Peter Bernik @Noob 17. Sep 2005, 23:22

tonncy: bom povedal kratko in jedrnato, 350D (sploh če si že prej imel SLR).

Sicer se pa strinjam z radom, dodal bi še to, da je nemogoče, da je ta aprat dober kar se optike tiče, ker dober objektiv s 15x zoomom še niso naredili in ga še dolgo ne bodo. Ko ga pa bodo, bom pa z veseljem kupil 30-450 f 1.0 za svoj FF DSLR, ki ga bom nekoč imel Rofl .

P.S. Imel sem 12x zoom kompakta in lahko iz lastnih izkušenj povem, da so fotke zelo slabe. In govorim o Panasonicu FZ 20, ki je bil izbran za ultra zoom kompakt leta! Seveda primerjam s 350D s cheap 75-300 objektivom, kar res ni pravično, a ti se odločaš med tema dvema, tako da zate je to prava primerjava (koliko bi šele bila slika boljša z boljšim objektivom).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

tone sekne @tonccy 18. Sep 2005, 08:36

Bubi hvala, 350 - tka bo!!!

L.P.
 0   

Pele @Pele 18. Sep 2005, 08:47

Citiram:
da se ne morejo primerjat po kvaliteti z DSLR že zaradi šuma , ki ga je z hibridom zaradi dosti manjšega in pa skoz vklopljenega senzorja ogromno več. In tonncy-evo vprašanje o izbiri med dvema tako različnima aparatoma je smešno.

O tem se popolnoma strinjam s teboj grin

Sem mislu da govorimo zgolj o 815.
 0   

tomaž @mju 18. Sep 2005, 10:22

tonccy je napisal/a:
... ( Hm, ali pa kakšen novi Nikon (še raje)).

L.P.

tudi to ni slaba ideja grin odvisno, koliko objektivov imaš od prej, je pa iz ust dost poznanega canon test-boya prišel stavek, da se že D50 lahko kosa z 350D, da ne govoriva o D70.... sploh pa, važen je fotograf in ne oprema, 350D bo dobra odločitev grin
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 18. Sep 2005, 10:46

Tudi jaz ti priporočam 350d, kajti pri teh kompaktih je tako, kot je že nekdo povedal, da se lahko po izidu pojavijo slabosti inje skoraj nujno počakati teste...

LP!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 18. Sep 2005, 17:20

Pele je napisal/a:

Nekaj sem pa le našel na internetu:
http://www.global-dvc.org/Samsung%20Pro815.htm

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati