0   

dobran laznik @marcelmai 19. Sep 2005, 18:58

dajmo poskusit objektivno premislit o tem kateri DSLR aparat vstopnega razreda je trenutno najboljša izbira za nakup. mislim da zadeva zanima marsikaterega obiskovalca. pa recimo da nimamo od prej nobenega objektiva. izbira je precejšnja: 350d, d50, d70s, E-300, pentaksi in zdaj minolta.

najhujši boj je verjetno med canonom in nikonom. kolikor sem preučil zadevo ni nikon d50 nič slabši od 350d, je pa precej cenejši in zato verjetno boljši nakup. pa še ko jiva v živo primerjaš izgleda canon prava igrača.

olympus je poceni, je pa v kvaliteti slike malo zadaj, sploh šum, pa tudi 3/4 sistem je za marsikoga prej minus kot plus.

pentaxi se mi zdi da nekako ne prepriča. pa še mali so. slika baje ni bog ve kaj.

čakamo še na minolto 5d. cena je zelo ugodna, nekje med d50 in 350d, kaka bo kvaliteta bomo videli, sploh kit objektiva.

za konec se mi zdi da je nikon najbojša izbira, sploh če vzamemo 18-70 zraven? torej tisti, ki ste zadevo že imeli v rokah, s čim canon 350d (ali pa kateri od drugih)še lahko prepriča? prepriča da bi dal 200 eurov več.(kolikor je dražji).

hvala.
 0   

misfits @misfits 19. Sep 2005, 19:07

Minolta se men zdi najboljša izbira. Da bi jaz imel IS v Nikonu bi dal takoj vsaj 100k.
 0   

Jan @ghandaed 19. Sep 2005, 19:12

E-300
acta non verba!
 0   

tinekr @tinekr 19. Sep 2005, 19:14

Tudi navijam ua Olympus, ker ta fotoaparat uporabljajo profesionalci za fotkanje formule ena. Rofl Joke
 0   

Jan @ghandaed 19. Sep 2005, 19:16

mah za proje je še vedno boljši E1 biggrin
acta non verba!
 0   

dobran laznik @marcelmai 19. Sep 2005, 19:18

a ti resno misliš olympus? :?
 0   

Jan @ghandaed 19. Sep 2005, 19:22

seveda!
acta non verba!
 0   

dobran laznik @marcelmai 19. Sep 2005, 19:25

ok, taj pa bodi bolj konstruktiven. smile (pogosto uporabljen izraz na tem portalu)!

Olympus je najboljši ker....
 0   

tinekr @tinekr 19. Sep 2005, 19:26

jaz tudi. Moj prvi digitalc je bil olympus c 2100 uz. Zakon! Naj povem še, da sem z njim dobila prvo in tudi zadnjo fotografsko nagrado, hehe. Komu se špa še da na natečaje pošiljat biggrin
 0   

rokin_ @rokin_ 19. Sep 2005, 19:32

Jst bi jih takole rangiral:
1.Nikon d70s
2.Canon 350d
3.Nikon d50
4.E-1
 0   

tinekr @tinekr 19. Sep 2005, 19:35

o E300 je blo govora biggrin
 0   

Jan @ghandaed 19. Sep 2005, 19:37

marcelmai je napisal/a:
ok, taj pa bodi bolj konstruktiven. smile (pogosto uporabljen izraz na tem portalu)!

Olympus je najboljši ker....

1. sistem kot celota je verjetno najbolj napredno zastavljen
2. ima vse kar imajo drugi + protiprašna zaščita
3. imaš na voljo zelo kvalitetno optiko
4. 2x crop se mi v teh časih digitala zdi prej prednost kot slabost. Sploh ostrina v robovih je bistveno boljša. Kolega je pred kratkim kupil 1ds mk2 kwanona in je precej razočaran nad ostrino slike po robovih. Pa ima le najboljšo optiko.
acta non verba!
 0   

iztok @izo 19. Sep 2005, 19:43

ma vsi našteti so fajn fotiči, tudi zdej minolte ipd. moraš prej vedet, da pri dslr kopuješ celoten sistem (objektivi, fleši, stojala itd itd) inse splača pogledat cene tudi za to, ker ni nujno, da bo na začetku sicer najbolj cenovno ugoden body tudi najbolj cenovno ugoden komplet.
fotka je tehnično itak skoraj največ odvisna od objektiva, dobri objektivi pa imajo zelo različne cene pri različnih proizvajalcih, neketere je tudi težje dobit pri nas itd (govorim na pamet, vendar recimo originalnih minoltinih objektivov nisem nikjer zasledil, oz. ali jih še sploh delajo itd. dobri (no, sej so skoraj vsi dobri) nikkor objektivi so tudi malce dražji, tako da potem nikon uporabniki več ali manj kupujejo razne sigme in tamrone.
malce je tudi pametno pogledat, kako je z rabljeno opremo, za canona recimo dobiš dosti rabljenih stavri in najbrž tudi malo ceneje ipd, lahko nucaš stare poceni objektive (prek adapterja) gor ipd.
olympusi so dobri fotiči, ni kaj, vendar tist njihov čip v dslr-jih ni povsem dorasel nikon/canon/ipd varjanti, premočan šum pr visokih isotih in pa meni nasploh ni všeč 3/4 format, tudi dof je večji zaradi 2x cropa ipd. to je edina moja zamera, dočim ohišja in predvsem softwer imajo pa odličen.
kako je pa kaj z sigminimi dlsr-ji, se spomnem njihovih senzorjev in tistih fotk in so bile odlične, res lepe barve in predvsem resolucija (pa en mislim zdej štetje pixlov, ampak dejansko podajanje detajlov). kolk so kaj v koraku za glavno konkurenco?
 0   

dobran laznik @marcelmai 19. Sep 2005, 19:47

ja izo me je prehitel pri naštevanju olympusovih pomanjkljivosti (ki jih je očitno več kot pri konkurenci).

hecne pa so tele sigme. kako je v resnici z njimi. v sloveniji so se mi zdi totalno zapostavljene. noben se ne ukvarja z njimi. reklamirajo pa se itak ne.
 0   

milosh @milosh 19. Sep 2005, 19:49

ghandaed je napisal/a:
Kolega je pred kratkim kupil 1ds mk2 kwanona in je precej razočaran nad ostrino slike po robovih. Pa ima le najboljšo optiko.

Rofl
 0   

iztok @izo 19. Sep 2005, 19:56

hmm, sigmini fotiči sploh niso dragi, samo malce so že passe zdej napram vsem tem novim. iz cenika
FOTOAPARATI
SD-10 telo 129.917/149.900
SD-10 + 18-50/2.8 EX 166.583/199.900
LiIonske baterije za SD-9/10 in polnilec 10.750 12.900

a majo sigme svoj bajonet?
 0   

Pele @Pele 19. Sep 2005, 19:59

rokin_ je napisal/a:
Jst bi jih takole rangiral:
1.Nikon d70s
2.Canon 350d
3.Nikon d50
4.E-1

Tole si pa malo mimo brcnil. Kaj naj ti drugega račem, kot da sprobaš vse 4 pa potem ponovno rangiraš.
 0   

iztok @izo 19. Sep 2005, 19:59

tole je zanimivo recimo, kako lepo sigma podaja šum pri viskoh isotih.
http://www.dpreview.com/reviews/sigmasd10/page13.asp
te 3 slojni senzorji bi morala biti praksa povsod, podobno je blo na filmu. kaj češ, ni vsak dan potica, hehe
 0   

Pele @Pele 19. Sep 2005, 20:01

Citiram:
pa meni nasploh ni všeč 3/4 format

Ne vem kdo uporablja 3/4 format. Oly že ne grin
 0   

rokin_ @rokin_ 19. Sep 2005, 20:04

Ampak s to digitalizacijo je folk postal kar mal preveč obseden z raznimi tehničnimi specifikacijami ipd. Dejte rajš uživat v fotkanju, pa se ne obremenjevat s tem če ma sosed 2mp več. Dons se da z večino fotičev posnet odlične fotke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati