0   

MareŽ @maremare 22. Sep 2005, 19:00

Pozdrav!

Med letošnjim potepanjem po Andaluciji sem imel priložnost ogledati si v živo bikoborbe. Moj namen je bil,da bi si jih ogledal v Rondi, kjer je največja tradicija in najstarejša arena,vendar je bila Plaza de Toros v Rondi odprta samo za ogled arene.. Bikoborbe se v Rondi začenjaju v septembru, jaz pa sem bil takrat že doma. Tako pa sem se potepal po Sierri de Grazalemi in na eni izmed bencinskih črpalk mi je možakar omenil,da bo ravno danes v vasici nazaj potekala bikoborba. Obrnil sem se, odpeljal v vasico, postavil šotor in odšel v središče vasi. Benamahoma je preprosta španska vas , obdana z griči in hribi, ljudje prijazni in vsi ponosni na svojo Plazo de Toros. Z razliko od Ronde ali Seville, kjer arena sprejme več tisoč ljudi, se jih tukaj nagnete okoli 400-500. Je pa majhna arena prednost za obiskovalca, kjer vidiš vzdušje bikoborbe na dlani. Čeprav se nekateri Španci in razne organizacije zgražajo nad krutim ravnanjem z ubogo živaljo- namreč vsak bik, ki pride v areno tudi umre, so še vedno na drugi strani privrženci, ki želijo to tradicijo na vsak način ohraniti.
Rekel bom, da so se tisti dan v vasi Benemahoma v areno zapodili štirje biki, ven so jih odpeljali.V areno so spuščali vsakega bika posebej, pred začetkom in po predstavi je potekal protokol.
Na koncu sem ostal brez komentarja.Več v slikah.

Vasica Benemahoma v Sierri de Grazalemi

Pihalni orkester se je pomešal kar med gledalce..

Predstavitev akterjev na eni strani.

Vaba

Ole,ole,ole......

Utrujanje in ranljivost bika.

Predstava

Strah je tudi prisoten

Iz oči v oči

Napad

Žalostni konec,slovo

Trenutek bikove zmage

Plaza de Toros v Rondi

Fešta po bikoborbi

Slikano je bilo s Sony F-717, nekatere slike so obrezane in popravljeni kontrasti. Vsaka slika ima za mene doživljaj, zato je bilo malo težje izbrati gradivo za reportažo. Slike so z različnimi biki,da sem lahko vsaj približno predstavil bikoborbo na kateri sem bil.
Lahko bi se pa še pisalo in pisalo.........

Opravičujem se Lucu,ker je slik nekaj preveč,pa ena ali dve so tudi prevelike,kar se tiče pravil objave reportaže.
lp, mare
 0   

tinekr @tinekr 22. Sep 2005, 19:16

Polovica linkov ne dela. confused Drugač pa so bile bikoborbe takrat prepovedane, ko sem bila jaz v Španiji zaradi protestov. Pa itak sem bila prepričana, da si jih niti ne bi šla pogledat... Nekih načel se še vedno držim.
Ajd, fotke so o.k., delaj dobro še dalje.
Lp, Tina
 0   

MareŽ @maremare 22. Sep 2005, 19:27

ne vem,men delajo vsi linki
lp, mare
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Sep 2005, 20:15

Če avtor želi, lahko naredim da ne bo potrebno klikat, ter da se bodo fotografije pokazale tukaj gor.
 0   

Matej @OKO 22. Sep 2005, 20:24

ne vem zqkaj si dal samo povezave..
mi pa spanija ni vsec, prav zaradi teh ubijanj bikov.
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

MareŽ @maremare 23. Sep 2005, 06:29

se strinjam Luc
lp, mare
 0   

sanja @sanja 23. Sep 2005, 07:04

men tut to pobijanje bikov ne sede in takih slikc sploh ne morem gledat
ceprov ti je lepo ratalo (sm gledala samo ostale confused )
 0   

Blaž Ogorevc @balž 23. Sep 2005, 07:40

ne glede na moralno stran, moram reč da je precej dobra reportaža (ok da bi bla super bi se moral malo več potruditi in kaj napisati o bikoborbah), ker prikazuje tudi malo gršo stran zgodbe - vsaj ene par fotk je iz reportažnega vidika fenomenalnih - tista, kjer se vsi štirje skrivajo za steno, pa una prej (poza pikadorja), pa tista ko kar z viličarjem naložijo bika (tradicija pa taka) , pa iz oči v oči...

Tehnično so korektne, kaj več pa bi morala biti boljša oprema - itak da je težko ob belih zidovih in črnem biku.

Dobro narejeno. Kar tako naprej.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Pele @Pele 23. Sep 2005, 20:02

Citiram:
Dobro narejeno. Kar tako naprej.

Se pridružujem mnenju Blaža, čeprav je konec kar krut. No pa spoznal sem tudi nekaj novega.
 0   

Goran @darkdragon 24. Sep 2005, 07:32

lepo lepo. dobra akcija. a si pol jedu bikova moda, ker pravjo, da ko bik zgubi oz ko pade na tla, če še isti večer ješ bikova moda, da to poveča spolno moč. hhhhh.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Denis Ferlič @DenisF 6. Okt 2005, 07:45

Dobra reportaža. Ampak tudi meni ni všeč kaj počnejo z biki. sad

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati