0   

Miran @Miran 23. Sep 2005, 12:36

Kot sem napisal v drugem postu, so pihalke in kompleti za ciscenje vceraj prispeli, tako da sva se danes z Gregorjem odlocila, da ocistiva senzorje na najinih Nikon D70. Vec ali manj sva delala po navodilih, ki so napisani za to metodo in katere link sem ze tudi objavil v drugem postu. Najprej se je ciscenja lotil Gregor in rezultat je bil zadovoljiv. Pobralo je vecino prahu z senzorja (za 100% ucinek je pa potrebno dobiti obcutek in tehniko,katerih pri prvem ciscenju se nimas in to pride po par ciscenjih). Nato sem se ciscenja lotil tudi sam; rezultat: katastrofa sleep . No, saj ni blo tako hudo: polovica senzorja popolnoma cista, na drugi polovici pa sem ocitno premalo pritisnil, in sem ves prah samo razmazal po senzorju. Sveda vam fotk tega zmazka ne bom pokazal biggrin . Kasneje sem na drzalo namestil se en robcek in ponovil vajo. Po drugem ciscenju pa je rezultat povsem zadovoljiv.

Fotografija narejena pred ciscenjem:

Fotografija narejena po (drugem) ciscenju:

Zal, danes tukaj pri nas ni neke jasnine, da bi bilo nebo popolnoma modro, saj bi takrat bil rezultat boljse viden, ampak kjub temu se sedaj tudi kar dobro vidi.

lp
Miran
 0   

misfits @misfits 23. Sep 2005, 12:42

Drugič daj auto levels, da bodo še tisti, ki malo slabše vidijo vidli prah laugh
thumbsup
 0   

Miran @Miran 23. Sep 2005, 12:50

Hehe, sem dal auto levels, vendar samo za sebe, fotk pa nisem uploadal. Saj sem hotel se oznacit prah z puscicami laugh , pa se mi ni dalo laugh .
 0   

iztok @izo 23. Sep 2005, 12:52

morm rečt, da sei že v originalu imel dokaj čist senzor, no, najbrž bi treba res kontrast navit, da se vidijo vse pike. a si zaprl blendo na maximum, ko si fotkal nebo?
 0   

tinekr @tinekr 23. Sep 2005, 12:54

V belo steno fotkat. Drugač pa se na našem tudi obnesejo palčke, pa metanol. Prah pa je ubitačn...Ne vem, če ga skozi L objektive pride majn not. Kaj pa vem. bigeek
 0   

iztok @izo 23. Sep 2005, 12:57

tudi v L objektivih ga potegne, predvsem v 100-400, ker ima "pump" sistem za zum, pa lepo zauga prah not, hehe
 0   

tinekr @tinekr 23. Sep 2005, 13:00

A veš kolko praha mam not v objektivu... cry
 0   

Miran @Miran 23. Sep 2005, 13:05

F22
 0   

iztok @izo 23. Sep 2005, 13:07

hmm, čudno, a v tistem novem 17-85 al kaj je že? no, dej to pod novo tem rajš, da ne smetimo tukaj.
drgač pa prah v objektivih ni tak problem (razen, če je res vcelik kos), pa tudi kakšna praska ipd, tega se ne opazi na fotkah, lahko pa poškoduja mehanizem za fokus in zum recimo, ker pride med zobnike ipd. vendar pri splošni uporabi to ni problem, če pa greš kam v poščavo, je pa trba bit previden, še najbolš v kakšno vrečko vse zavit ipd.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati