0   

Heretic @Heretic 23. Sep 2005, 16:56

lep pozdrav!

zanima me, kako se spopadete s fotografiranjem v slabem vremenu, predvsem v dežju.

jasno mi je, da se je ponavadi bolje umakniti in počakati, da dež (pre/po)neha, včasih pa si tega ne moremo privoščit -predvsem pri reportažni fotografiji, kjer moramo biti tam, kjer se dogaja in ne tam, kjer je toplo in suho bigrazz

kako fotografirate v dežju, ki ni ravno nedolžno rosenje, pa tudi ne nek hud poletni naliv. zadnjič se mi je pojavil tak problem, da bi moral nekaj delat v dežju, pa je na mojo srečo nehalo preden sem se spravil fotkat.
razmišljal sem, da bi na UV filter prilepil eno prozorno vrečko in potem to privil na fotič, samo to je že jako alternativno
confused

lahko pa prek študenta najamem nekoga, ki mi bo držal marelo bigrazz

LP
 0   

gasper trampus @gtyrant 23. Sep 2005, 17:11

fajn je če ti kdo drži dežnik nad glavo! tako zelo enostavno rewšiš proble,problem pa je dobiti nekoga ki bi to počel............................Slo-Foto zakon
 0   

ksantipa @ksantipa 23. Sep 2005, 18:10

res je najboljše, da imaš nekoga, ki bi ti držal dežnik, a kdo bo tako potrpežljiv bigrazz
varianta je širok anorak, pod katerim imaš fotiča in ga pač dvigneš, ko fotkaš ... ti boš sicer dobro premočen, fotič pa bo vseeno ostal na suhem, razen v času fotkanja .. seveda odvisno od moči dežja ..grin
druga varianta za rahel dež je, da si iz prozorne mape narediš širok "škrnicelj", ki mu odrežeš špico, da dobiš odprtino za objektiv ... ta škrnicelj pa nekako "fiksiraš" na fotiča ... grin
LP X
 0   

primoz75 @primoz75 23. Sep 2005, 18:37

daš uno vrečko iz trgovine na fotič...pa je sunny
 0   

sanja @sanja 23. Sep 2005, 19:03

a s podvodnim ohišjem pa ne gre?
 0   

rado @rado 23. Sep 2005, 19:21

aquamarine vrečke malo drage vendar uporabno ali pa uporabiš monopod na katerega si narediš nosilec za dežnik - idi na kakšno nogometno tekmo v slaben vremenu , da vidiš kako to izgleda.
 0   

Jaka @Guda 24. Sep 2005, 09:30

Vrečko nalimaj rajši na sončno zaslonko kot na filter, ker bo sicer dež padal po leči.
 0   

reklamar @reklamar 24. Sep 2005, 09:39

precej uporabne so tiste vrečke za smeti, lahko izbiraš velikost,trdoto, barvo,..po potrebi daš tudi na glavo(hehe),pritrdiš pa lahko z gumicami okrog okularja in objektiva na s.zaslonko;
zadeva preverjeno deluje v rosenju, prahu ali blatu, v močnem nalivu verjetno pač ne;

LP, Peter
 0   

Sigma @Sigma 24. Sep 2005, 10:02

Ali pa si kupis olympusa, ki baje dela tudi v dezju. biggrin
 0   

Pele @Pele 24. Sep 2005, 21:19

Sigma je napisal/a:
Ali pa si kupis olympusa, ki baje dela tudi v dezju. biggrin

Dela, preverjeno grin
 0   

Heretic @Heretic 24. Sep 2005, 21:40

saj tudi nikon dela. dokler ne crkne devilish grin bigrazz
 0   

Jan @ghandaed 25. Sep 2005, 10:18

jaz se nikol nisem zarad tega sekiru. Pazit moraš predvsem, da je leča čista. Tako, da mej vedno sončo zaslonko gor. Sej se sliš neumno sončna zaslonka v dežju, sam pomaga da maš sprednjo lečo suho smile
acta non verba!
 0   

Heretic @Heretic 25. Sep 2005, 10:23

ja ok, samo men je še vedno hudo gledat, da dež pada po fotiču - mam slab občutek, tud če ne bo nič bigrazz
tako da bom verjetno nekaj spacal iz vrečke in sončne blende. beatnik
 0   

Lan Pusnik @cLx 7. Okt 2005, 20:57

reklamar je napisal/a:
precej uporabne so tiste vrečke za smeti, lahko izbiraš velikost,trdoto, barvo ,...

hehe pol maš pa lahko tud barvne filtre bigrazz
 0   

Bojan Dremelj @1qa 7. Okt 2005, 21:19

Tko kot je Ksantipa napisala - malce širši anorak pa je. Jaz imam ponavadi zaradi sebe kakšen dežnik, kamero pa zakrito pod obleko. Pa vsake toliko jo malo popivnam s papirnatimi robči...
Če imaš pa unga waserdiht E1 potem pa menda tako ali tako nič ne rabiš biggrin biggrin biggrin

LPB
 0   

Goran @darkdragon 8. Okt 2005, 07:16

jst uporabim kr une vrečke za smeti in jo pritrdim na filter spredaj (ker nimam sončne zaslonke, hhhhh. sam jst si to delam iz unih ta prozornih vrečk - se vsaj kej vid kua prtiskaš na fotkiči.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati