0   

Lan Pusnik @cLx 24. Sep 2005, 18:28

Začel sem se zanimati za nov fujifilmov model S9500 in me zanima, če veste, katere sani za flash uporablja (mislm da nikonove) in kakšen je premer sprednje leče(možnost uporabe UV, polarizacijskih, etc. filtrov) ?

Za odgovore hvala vnaprej.
 0   

Matej Herbst @matto 25. Sep 2005, 09:44

Prvi vtis že prejšnji teden je bil dober.

Glih zdaj ga imam v rokah upset sanke so kot prej na S7000, za centralni priklop brez TTL-a se pravi manualka, če pa imaš kakšen TTL-ov fleš še vedno lahko delaš na
polavtomatiko na bliskavici in tudi ni straha.
Fi objektiva je 58, je pa kot pravi objektiv od DSLR-ra samo da ne gre dol smile

Danes popoldne grem malo testnih fotk naredit, da vidim kaj so naredili. Nekaj sem že videl in to je bilo vzpodbudno.

0   

Jan @ghandaed 25. Sep 2005, 10:22

malo prestrašen pogled maš hahaha
acta non verba!
 0   

Matej Herbst @matto 25. Sep 2005, 10:23

Ja pred takšno mrcino je vsak prestrašen thumbsup
 0   

Gašper @gaspers 25. Sep 2005, 10:34

A pri nas je že na voljo? Kaj pa njegov manjši brat 5600?
 0   

David Vatovec @davidv7 25. Sep 2005, 10:52

Moj in mattov prijatelja ga je že kupil, torej je verjetno na voljo. biggrin
 0   

Matej Herbst @matto 25. Sep 2005, 11:10

Dosegljiv je, ampak kot vem jih je že zmanjkalo, ker v porvi rundi so prišli v omejeni količini.
 0   

Aleksander @discom 10. Nov 2005, 10:15

Ne vem,če je v praksi to res,toda na nekaterih testih se Fuji FinePix S9500
ni ravno najbolje izkazal.Ker so mu "navili" piksle (9 MP),se je kvaliteta slik pri ISO 800 in 1600 poslabšala.Na testu celo piše da ne dosega kvalitete slik od Fuji F10,pri višji občutljivosti,kar se šuma tiče ( v E-fotografiji )
Jaz se ogrevam za Fuji S5600.Ima dobre podatke,moti me le malo ožji kot in pomanjkanje stabilizatorja zaradi 10 x-nega zuma.
thumbsup
 0   

Matej Herbst @matto 10. Nov 2005, 11:47

No z Davidom sva imela oba aparata na testu S9500 in S5600

S9500
Tako na hitro slike do Iso 400 so OK iso 800 je pogojno uporaben 1600 pa skoraj neuporaben. Na najmanši Iso ločljivosti 80 če se ne motim so pa perfektne.
Odlično se je izkazal pri rokovanju, hitrost vklopa, zakasnitev proženja se kosa z DSLR-ri.
Kar se tiče, da dela F10 boljše slike je navadno nakladanje, sam imam doma F10 kot žepni aparat in vem kaj dela pri 1600 je fotka sploh neuporabna. Kar se pa tiče nasplošno na kvaliteti je S9500 daleč stran na boljšem, ne pozabit da ima veliko večjo lečo.

S5600 ne vem mene je aparat malo razočaral, pohitrili so zoom, vklop in zakasnitev proženja, ki je res neverjetna za aparat v tem razredu, ostalo razen ekrana je pa enako. Projekcija LCD-ja v kukalu je pa porazna, jaz nisem mogel fotkati, saj je ločljivost obupna enaka kot pri prejšnjih modelih.
Kar se tičle kvalitete slike pa ni neke bistvene spremembe. Ne vem pogledal se fotografije, ki sem jih delal z S5000 in so se mi zdele še celo boljše, to pa predvsem zaradi boljše kakovosti leč, ki so jih z s5500 že malo poslabšali zaradi cene verjetno. Je pa res, da je S5000 samo 3Mpix.

To bi bilo nekaj na hitro, se pa aparata vsekakor ne da primerjati, S5600 je sigurno dva razreda boljši aparat in tudi namenjen drugim uporabnikom.

@discom P.S. pa ne verjet vsemu kar piše v e-fo......so bolj komercialno usmerjeni kot dpreview
 0   

Aleksander @discom 10. Nov 2005, 13:04

@discom P.S. pa ne verjet vsemu kar piše v e-fo......so bolj komercialno usmerjeni kot dpreview

Vem Matto,sem tudi drugje pogledal.Vseeno sem bil malo razočaran nad podatki.Pa še ta večna vojna s piksli.Tako kot ti praviš,ko stranka pride kupit fotiča: kolk pikslov pa ma?A 8MP,polj bo pa dober... upset Itak pa je zame to prevelika "kišta",jaz bi raje kaj manjšega.
Zato se zanimam za S5600.Kaj je res tolk slabo izpadel na testu? cry
thumbsup
 0   

Matej Herbst @matto 10. Nov 2005, 13:20

Ne saj so fotke in uporaba OK, vsekakor boljše kot S5500 in tudi vredno razlike.

Ne vem preveč je napolnjen z vsem, pač ima vse kar imajo veliki, vendar je problem, ker je pol v malem aparatu to vse težko dostopno, tisto projekcijo ekrana v kukalo bi pa vsekakor lahko dali boljšo.

Hotel sem povedat, da bi se vsi proizvajalci lahko malo umirili, vem da to zahteva tržišče ampak od novih modelov pričakuje uporabnik nekaj več, ne pa samo več pikslov in večji ekran, za navadnega uporabnika, kateremu je aparat namenjen, je dovolj 3Mpix ke rtako in tako eni ne razvijajo fotk drugi pa delajo samo 10x15 fotke.

Jaz sem kolegu pred dvemi dnevi rajši prodal S5500 za zelo dobre pare, kot pa nov S5600, ki ga bi stal kr nekaj denarja več, ker za njegovo uporabo je še S5500.

Če bi se pa odločal z aparat v tem cenovnem razredu 10X do 120k bi se vsekakor odločil za S5600.
 0   

Aleksander @discom 10. Nov 2005, 13:44

Tnx,Matto
Meni je tudi še S5600 preveč,toda če že kupujem...
Malo mi je še vedno prevelik,ker ga potem nimaš tolikokrat s seboj kot bi ga rad.Sem imel včasih SLR Sigma SA7,samo sem ga tako malo uporabljal (pa je prevelik za izlet,pa ga je škoda,sploh za tujino,ker si potem s torbico pravi turist in potencialna tarča dolgoprstnežev...)
Zato bo treba narediti malo kompromisa.Če hočeš malo večji optični zum in vsaj kolikor toliko kvalitete,ne more biti zadeva več žepna,žal.
Mi je pa všeč pri S5600,ker ima fiksen objektiv in se premikajo leče znotraj zaradi prašenja.
Zanima me kako je z stabilizatorjem.Kolikor vem ga Fuji nima (ker uporablja Anti-blur funkcijo in kompenzira to z večjim ISO in manjšo zaslonko).
Nekje sem prebral,da ga namreč ima (kao) samo pri proženju.Najbrž spet prodajna fora.
thumbsup
 0   

Matej Herbst @matto 10. Nov 2005, 14:21

V bistvu je ta anti -blur dokaj uporaben za navadnega smrtnika, saj dela tako, da ga vklopiš in dela vse na avtomatiki, pri ročnih ga ne moreš uporabljati.

Kar si napisal o notranjem ostrenju je res in ni samo to, da se ne praši, aparat se hitreje vžge, ostri in premika goriščno razdaljo. Vsekakor vredno Ocene 5.
 0   

Aleksander @discom 11. Nov 2005, 23:57

Matto,nisi povedal kako je s tem stabilizatorjem slike -a ga res ma ali ne?
V nekem testu sem zasledil,da ga "kao" ima.
Prilagam odlomek testa.Tekst je dobesedno povzet,samo sem moral malo obdelati,sa sem lahko dodal (z rdečo sem sam označil)

Ja,žal ne bom nič "atačal",zaradi spodnjega napisa...... mad sleep

Sorry, you have reached your maximum Upload Quota Limit of 1 MB

wtf
thumbsup
 0   

Matej Herbst @matto 12. Nov 2005, 08:41

S9500 ima "kao" stabilizator slike v bistvu mu na tej funkciji zvišuje ISO tako, da so časi OK. Podobna softverska varianta kot pri ostali konkutrenci s tem, da imajo oni prvi ta način.
 0   

Aleksander @discom 13. Nov 2005, 16:22

Sicer je tukaj govora predvsem o S9500,pa vendar.
Matto mene zanima tvoje mnenje med temi tremi,ki so prišli v moj ožji izbor in kaj priporočaš. ( Fuji S5600 , Canon S2 IS , Panasonic FZ5 )
thumbsup
 0   

Pele @Pele 13. Nov 2005, 16:49

Kako to da Sony ni med njimi biggrin
 0   

Aleksander @discom 14. Nov 2005, 12:07

Pele je napisal/a:
Kako to da Sony ni med njimi biggrin

Pele,ravno zato ga ni... (saj veš).... biggrin laugh biggrin
thumbsup
 0   

Aljaž Celarc @Hendrix 14. Nov 2005, 18:44

Panasonic thumbsup
Kaj pa kodak EasyShare DX7590, pa konica minolta Z6

Pa kyocera Rofl
 0   

Aleksander @discom 14. Nov 2005, 23:17

Hendrix je napisal/a:
Panasonic thumbsup
Kaj pa kodak EasyShare DX7590, pa konica minolta Z6

Pa kyocera Rofl

Hendrix,če ti poškodujem prste,ne boš mogel več igrat na kitaro....... laugh
...( ali pa delat fotke ).... devilish
Drugače je bil pa to serious question....( Kyrocera... bigrazz )
Kodak DX7590 me na testih nekak ni prepričal,pa tudi stabilizatorja nima ,KonicaMinolta Z6 pa tudi ni naredila najboljšega vtisa name.
Canon ima vglavnem dobre podatke na testih (kar zmeraj ni merodajno),slišal sem tudi da so neke težave z baterijami,Panasonic pa ima super objektiv (moti me samo ker ne dela z AA baterijami)
Fuji S5600 pa je sicer malo večji,toda sem ga malo sprobal v trgovini in prvi vtisi so super.
Mogoče bo še Matto ( ali še kdo drug ) dodal kakšno svoje mnenje.
thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati