0   

Andrej @fotokaj 24. Sep 2005, 20:51

Morda kdo pozna ali celo priporoča kakšen program za arhiviranje fotografij? Dnevno bom arh. kakih 50 fotografij najmanj naslednji dve leti. Zasledil sem že govorjenje o programih, v katere shranjuješ samo 'thumbnaile', jih poimenuješ s ključnimi izrazi, ki jih prikazuje fotografija, potem pa fotografije po teh ključnih besedah tudi iščeš. Fotografije imaš denimo zapečene na oštevilčenih CD-jih, v iskalo programa vneseš npr. ključno besedo 'punčka' in ti vrže ven spet te 'thumbnaile' ter pod njimi lokacijo fotografije v arhivu, denimo 'punčka, CD 33'
Ali pač nekaj temu podobnega... Kdo kaj pozna te zadeve?
 0   

tinekr @tinekr 24. Sep 2005, 20:52

Že tolikokrat smo debatirali o tem. Lenobe verjetno ne bo nihče podpiral, zato...kar posurfaj po forumih starejšega datuma. sigh
 0   

milosh @milosh 24. Sep 2005, 20:56

ce se ne motim to omogoca acdsee
je pa kle en problem, mors bi zlo discipliniran, ker ti bos eno fotko enkrat poimenoval kot puncka, drugic pa jo bos mel v glavi kot princeska al pa kaksne silhuete, enkrat silhuete, drugic soncni zahod,....
cloveski spomin ni lih tist kar bi ucasih hodl da je, se zna poigrat z nami, tko da nekega svjetskega nacina ahriviranja se zmeri ni, dost je odvisn kaksn sistem mas, ce je pa ucinkovit je pa druga stvar. jst si naprimer shranjujem glede na to kje sm kej fotku in se tko kr hitr spomnem kje morm fotko iskat in mi to zadne 3leta odkar mam digital ne dela blazni problemov, najdem vse kar iscem dost hitr, sam uprasanje kako bo cez 5let confused
 0   

Andrej @fotokaj 24. Sep 2005, 21:58

tinekr: namesto celega tvojega modrovanja o tem, kolikokrat 'smo' o tem že govorili, bi lahko v eni, dveh besedah napisal samo ime programa, ali ga vsaj na koncu dodal. Mater, pa sej te ne prosim za ledvico...! Jebote korektnost!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 24. Sep 2005, 22:04

milosh je že veliko povedal - največji problem za človeški um je zapomniti si nekaj po videzu in ločiti med tistim kar je na sliki in kaj piše.
Poskusi si v glavi reči katero barvo vidiš: rdeča rumena modra zelena vijolična rjava oranžna biggrin

Najbolje ti bo mogoče še to, da za vsak dan narediš svojo mapo in daš mapi ime kdaj si te slike naredil (datum), kje in kratke ključne besede kaj je na fotkah.
Potem pa lahko enostavno katalogiraš slike v katerem koli programu (npr. slovenski Where is it?) in, ko boš sliko iskal, se boš mogoče prej spomnil kje si jo posnel in približno v katerem mesecu in dnevu v njem, kot pa kaj je na sliki.
Ker ročno poimenovati 50-ih slik na dan pa dvomim, da se komu da.
Srečno grin
 0   

tinekr @tinekr 24. Sep 2005, 22:24

Ne modruj, sam, ne bodi lenoba, poišči si sam kaj namesto, da ti drugi serviramo..od tega pa itak nimamo nič devilish
 0   

tomaž @mju 24. Sep 2005, 22:28

tinekr je napisal/a:
Ne modruj, sam, ne bodi lenoba, poišči si sam kaj namesto, da ti drugi serviramo..od tega pa itak nimamo nič devilish

Zato pa lahko odidemo takrat ko želimo in ne rabimo odgovarjat na teme, ki nam niso všeč, ter s tem ne smetimo po lepem forumu grin
 0   

tinekr @tinekr 24. Sep 2005, 22:48

kdo to o smetenju laugh
 0   

Beast @Beast 24. Sep 2005, 23:18

tinekr,ampak si res zatežena do amena.
če se ti ne da pomagat potem preskoč,ne pa nabijat da naj gre gledat,ošabna si sto na uro
objaviš sliko in najedaš ,če ti jo kdo slabo oceni
se mi zdi,da ni vse u redu s tabo
 0   

Olaf @Olaf 25. Sep 2005, 11:44

Sam uporabljam Adobe Album in sem zadovoljen (res pa je da še nimam ogromno slik...)

Imaš več varijant iskanja/arhiviranja. Lahko imaš "Tags" - to so ključne besede (npr. narava, macro, portret, familija...) ki jih daš na posamezne slike. Ko iščeš npr. portrete, samo označiš ta tag in ti jih prikaže. Če npr. iščeš porterete svoje družine, pač označiš ta dva taga.
Lahko ti prikazuje po datumu, lahko ti jih prikazuje po folderjih. Slike lahko dodaš tudi v "Collection". Lahko jim dodaš "caption" (opis fotografije, lokacija ipd.) in potem iščeš po temu... Lahko jih iščeš po history-ju (nazadnje printane, uvožene ipd.).
Sam mislim, da če imaš kolikor dobre tage, se da že samo s tem dosti hitro poiskat določeno sliko. Nisem pa probaval tistega s CD-ji, ker imam vse slike na disku... DVD-je imam samo za backup!

LP
 0   

Andrej @fotokaj 25. Sep 2005, 15:53

Nimaš nič od tega da 'serviraš' drugim?
Jao bejba (prej nisem vedel da si bejba, zdaj mi je marsikaj o tebi, kar prej nisem štekal, jasno...), enkrat ti nekomu priskočiš na pomoč, kdaj drugič tebi nekdo drug, a ne? Sicer pa lahko poveš, če te mori to, da od svojega cenjenega svetovanja nič nimaš; pač predlagaj rubriko 'plačljivi nasveti' v sklopu portala, čeprav sam menim, da ti prav dosti dobička ne bi prineslo.
Glede na tvoje pisanje ne morem oceniti tvoje starosti; lahko si stara 14, al pa 20 (več težko, spet glede na tvoje pisanje...), ampak vseeno mi na misel pade definicija še enega vzroka za tvojo 'ošabnost' in neke vrste 'mržnjo' do 'lenih' pobov; morda tudi od njih že dolgo 'nič nimaš'...
 0   

Matev @Matev 25. Sep 2005, 15:56

vsak dan 50 slik? hitro si jih ne boš zapomnil
jaz ti prioporočam da se daš vsak dan slike v svojo mapo ki jo poimenuješ z datumom in opisom kaj je notri

recimo mapa:

2005-05-19 - piknik lukovica
 0   

tomaž @mju 25. Sep 2005, 16:50

tinekr je napisal/a:
kdo to o smetenju laugh

jaz smetim po temah, ki so mi všeč, ti pa samo godrnjaš grin tu je razlika med mano in tabo grin
 0   

dean kosmač @mulc 15. Okt 2005, 07:14

Kot že zgoraj omenjen program ACDSee je res eden izmed boljših za arhiviranje slik napišeš ime slike, ključne besede in kratek opis, ena izmed rešitev je tudi da bi datume pisal al pa teme in noter postavljal slike. Če imaš linux maš gor tud en program za glaerije slik in sicer slike ti lahko poljubno stisne naredi html galerijo pa še posortira jih.
 0   

Jero @Jero 15. Okt 2005, 08:07

V vsakem primeru je dobro, da se ne zanašaš izključno na programe, ki jih morda čez nekaj let ne bo več, ostalo pa ti bo kup nesortiranih folderjev. Po moje je najboljše sortiranje po folderjih, kot ti je svetoval flambiranaOfca in Matev v kombinaciji s programi, kjer lahko slike še dodatno označuješ s ključnimi besedami jih razporejaš v kolekcije itd... Sicer pa ravnokar vidim, da je prav enako napisal flambirana Ofca, zato se opravičujem smile
 0   

tinekr @tinekr 15. Okt 2005, 08:51

Uf, resnično mi je žal in za to v tejle temi več ne sodelujem. Moram pa še obrazložiti svojo reakcijo...
Gre zgolj za to, ker je fotokaj odprl to temo kljub temu,da je bila približno dan ali dva dni nazaj odprta taista tema v forumu. Zato sem rekla, da ne podpiram lenobe, ker ni bil niti tolko skuliran, da bi si pogledal, če je bila omenjena tema že odprta v forumu in si tako z lahkoto poiskal odgovore.
 0   

Matev @Matev 15. Okt 2005, 13:51

tina opravičilo sprejeto
samo naj se tak izpad ne ponovi več
prosim

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati