0   

Miha @175 25. Sep 2005, 12:13

Še nikoli nisem naredil zares makro slike in v galeriji me je kar nekaj njih navdušilo da poizkusim. Po prvih poizkusih ni bilo ravno sreče. Rad bi naredil sliko ki je podobna tejle. Verjetno nimam prave opreme za take posnetke ali pa le rabim kakšno dodatno opremo.
Imam Canon eos 300D in objektiva Canon EFS 18-55mm in Tamron 28-300mm (macro 1:3.5-6.3)

Hvala za pomoč

Ps. Stana upam da nisi jezna ker sem si sposodil tvojo sliko vendar me je res navdušila. thumbsup
[url=https://www.slo-foto.net/modules.php?name=Galerija&file=member&action=showprofile&username=175]www.slo-foto/Lokos.net[/url]

Kdor visoko leta,
daleč vidi ! ! !
 0   

tinekr @tinekr 25. Sep 2005, 12:17

Stana ima menda kenko obročke al nekaj takega. Tovrstnih posnetkov pač ne moreš delat brez dodatne opreme.Dejstvo.
 0   

JurijVM @JurijVM 25. Sep 2005, 12:22

Za to sliko so obročki verjetno že premalo, po mojem je potreben že kar narobe obrnjem objektiv prišraufan na drugi objektiv...
sicer pa se ne spoznam na macro, naj kdo drugi kaj več pove, očitno je dosti ljubiteljev te zvrsti tukaj, po galeriji sodeč.

Jurij
 0   

misfits @misfits 25. Sep 2005, 13:24

Za tako fotko rabiš makro objektiv 1:1, vmesne obročke 68mm in eno predlečo z ornk dioptrijo (okol +8), pa makro fleš.
Za začetek probaj z manjšimi povečavami, take povečave pridejo na vrsto, ko imaš že nekaj kilometrine za sabo.
 0   

Gasper @gash 26. Sep 2005, 14:16

Kupi si enega poceni kompakta (ki zmeraj prav pride), ki omogoča makro, nekateri tudi do 0 cm, pa boš navdušen nad rezultati in ceneje boš prišel skozi.
 0   

Goran @darkdragon 26. Sep 2005, 14:38

gash z nobenim kompaktom ne morš dobit fotke povečave 1:1 ali celo večjo povečavo kot na primer z objektivom MP65 ki ima povečavo 5:1.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Gasper @gash 26. Sep 2005, 14:46

se več kot strinjam. Nikakor zadeva ni primerljiva. Gre samo za dobrohoten nasvet, ker je kolega začetnik v makru tako kot jaz, zato mu poskušam svetovati, da ne bi zapravil mnogo denarja zato, da bo ugotovil, da se mu potem to sploh ne zdi več v redu. Kompakt je vedno dobrodošel. majhen, poceni in daje na makru odlične rezultate (včasih celo boljše kot predleče). Pa še kje drugje pride prav. Seveda v svojih omejitvah.
 0   

Goran @darkdragon 26. Sep 2005, 14:53

jp jp. kompakti imajo omejitve predvsem glede globinske ostrine pri macru kar zna biti zelo velik problem. seveda če se ne misli s tem ukvarjati oz. to ne bo njegovo področje je verjetno res najboljše da si kupi kompakta vendar tudi vmesni obročki niso ne vem kak strošek pa vsekakor se bolje dela z njimi kot s kompaktom.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Brane @Brw 26. Sep 2005, 15:15

Kenko obročki treh velikosti za Canona so cca 30kSit.
Predleče so od nekaj k naprej, objektivi 1:1, na katere vse to paše (vsaj 100mm) pa čez 100k. Kar drag šport (pa še insekti ti morajo biti vsaj malo pri srcu). Aja. Dobro pride dober fleš, ker je vgrajeni praktično neuporaben.
Posebni, makro fleš je čez 100k.
Seštej, če upaš cry
 0   

Goran @darkdragon 26. Sep 2005, 15:59

hhh 100k pravi macro objektiv ki sem ga omenjal zgoraj pride 350k. pa zdej seštevi če si upaš, hhhh
 0   

Stanko Mravljak @STANA 26. Sep 2005, 16:30

So že ostali vse povedali. Gash ima prav. Obstaja kar nekaj kompaktov, ki ob dodatni opremi premorejo takšne povečave.
Z Canon EOS 300D, pa za dobro makro fotografijo potrebuješ makro objektiv, ker ti le ta v kombinaciji z dodatno opremo omogoča dobre povečave in solidno ostrino. Zaenkrat ti priporočam nakup Kenko obročev in dodatno bliskavico, ki pa ni nujno da je za makro.
Lep pozdrav!
Stanko
 0   

misfits @misfits 26. Sep 2005, 16:37

Tisti MP65 je baje brez veze. Ga ima en in dela samo s 100tko in obročki. MP65 ima zaslonko samo do 16 in pravi, da ni nič dofa. In ostrina tega objektiva sploh ni kaj dosti boljša kot z makro objektivom 1:1 in dodatki.
S kompaktom in narobe obrnjenim objektivom se da (samo ne take povečave kot z SLR), samo se je treba zelo približat, tudi osvetlitev je problem, pa te, ki slikajo super makro s kompaktom si želijo DSLR ali pa so že zamenjali (že vejo zakaj).
Pri DSLR te glede povečave omejuje samo razdalja, ki jo ima tvoj objektiv. Ker se z vsakim dodatkom ta zmanjša in ko prideš na par cm, pač ne moreš dodat leče še z večjo dioptrijo.
S 105 in dodatki se da pomoje priti nekje do 9:1 (ali še več s konverterjem, samo je kakovost slabša) pri čemer je razdalja kak cm.
 0   

czy @czy 26. Sep 2005, 19:10

misfits je napisal/a:
Tisti MP65 je baje brez veze. Ga ima en in dela samo s 100tko in obročki. MP65 ima zaslonko samo do 16 in pravi, da ni nič dofa. In ostrina tega objektiva sploh ni kaj dosti boljša kot z makro objektivom 1:1 in dodatki.
.

Streljaš na pamet, oziroma po domače čula rekla. Verjetno ga ne bi prodajali in kupovali, če ne bi bil uporaben. Sam sem ga imel priložnost preizkusit in verjemi, da se moje mnenje bistveno drugačno od tvojega. grin
 0   

rey_ @rey_ 26. Sep 2005, 19:19

Meni je s compactom (Canon S1) uspelo prit do takšne povečave kot jo vidite na sliki (upam da se bo vidla slikca upset ) uporabu sm makro predleče +10 in +4....z več ni šlo kr zmanjka globinske ostrine confused
kolikšna je ta povečava? X:1?
 0   

misfits @misfits 26. Sep 2005, 19:22

czy je napisal/a:
misfits je napisal/a:
.

Streljaš na pamet, oziroma po domače čula rekla. Verjetno ga ne bi prodajali in kupovali, če ne bi bil uporaben. Sam sem ga imel priložnost preizkusit in verjemi, da se moje mnenje bistveno drugačno od tvojega. grin

Men je tko Nace rekel, ki ga ima.
Pol pa mi razloži to z zaslonko, a je pri f 16 več dofa kot pri drugem makro objektivu, ker jaz si pri 5:1 ne predstavljam slikat s f16

Drugače pa je men tud čudno, da bi tak objektiv imel isti dof pri enaki blendi kot drug confused A imaš možnost narest kakšno primerjavo dofa s 100tko?
 0   

japonka @japonka 24. Okt 2005, 15:30

jst sem tud vidla od (stana) tiste fotke in sem se tako navdušla, da sem vzela kr svojga v roke in šla slikat kar mi je prilezlo pod roke,....niso takšne še zdaleč nioe kot njegove, ma sem pa zadovoljna s svojimi,...zakaj pa ne delaš s svojimi digiji podobne?
joj, vem, da nimam pojma o čemerkoli ampak ti lahko govorim iz izkušenj,....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati