0   

blaz @blaz_r 28. Sep 2005, 13:34

Pred tremi tedni sem se odločal med d50 in d70s.
Po nešteto prebranih testih se je tehtnica prevesila na d70s.

V kompletu sem nabavil še 18-70 mm Nikkor leče, Cokin pol. filter, Extreme III 1Gb kartico ter Lowepro torbo.

V bližnji prihodnosti nameravam dokupiti še 70-300 mm objektiv ter image tank.... pred tem pa še zunanjo bliskavico.

Glede na zgoraj opisano opremo in to, da bom slikal tudi razne prireditve v slabših svetlobnih pogojih, me zanima, katera bliskavica bi po vaših izkušnjah najbolj ustrezala:

- Nikon SB 600
- Sigma 500 DG Super

Potrebujem pa zanesljiv fleš, ki naj bi se med bliskoma čimprej napolnil.
Kolikor vem, oba modela podpirata ostrenje preko IR diode (rad bi izklopil assistant light na bodiju).

Med prebiranjem testov Sigme sem zasledil, da prihaja do presvetlitve posnetka... se ta problem da odpraviti s kakšno kompenzacijo na fotoaparatu?

V naprej se zahvaljujem za pomoč.

Blaž
 0   

masa gojic @maha 16. Okt 2005, 15:16

zivjo,
jst mam d70 in sb 600.
mi je pa zal da nism kupla sb 800, ki je kakih 20k drazji.
..sej ves, k enkrat kupujes, kup orng cool
lp, m.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Okt 2005, 15:32

Evo, tu en model na bolhi prodaja SB 800 - ker je rabljena, bo cena zagotovo od 80 prešernov dol!

http://www.bolha.com/oglas1361015
 0   

Dingo @Dingo 16. Okt 2005, 18:52

med novim sb-600 in sb-800 je pa mal več kt 20k razlike smile
 0   

masa gojic @maha 16. Okt 2005, 19:28

@Dingo
u bistvu je res..
jst sm svojga kupila pri besenicarju, slo je vse na vrat na nos, sicer sm hotela sb 800.. (k ze firma casti grin , pa ga niso imel brez predhodnega narocila.. ) ja no, pol sm pa gledala cene po avstrijskih straneh in je bila razlika v ceni cca. 20k (ce ne celo manj)

..zgleda da bo res treba hodt cez mejo yes

sm pa zelo zadovoljna z mojo šestotko in jo priporocam thumbsup (mogoce k pride kes bi si kupila se eno 600 in 800, pa se mi zdi da je stvar resena.. vsaj glede terenske fotografije)
 0   

Martin kavscek @ninja_man 16. Okt 2005, 20:49

js mam sigmo..in mi deluje super....to da prihaja do preosvetlitve je pa res...tak da mam zmeri naštimano za pol blende do blendo manj pa deluje super...
 0   

rado @rado 16. Okt 2005, 22:26

Če hočeš, da se bo hitro polnil med posnetki SB-800, pa tudi greši ne , kot se včasih dogaja pri sigmi - preverjeno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati