0   

canonndale @canonndale 29. Sep 2005, 16:09

Zanima me, če ima kdo tu gor od vas že slučajno izkušnje z Buyer Protection in je že kdo imel primer, ki ga je posredoval eBay-u v reševanje v primeru, ko plačanega artikla ni prejel??? Kako dolgo to traja in kako teče postopek??? Kolikor sem videl ti eBay odšteje 25 €UR za posredovanje....
 0   

Pele @Pele 29. Sep 2005, 18:37

Kaj imaš kakšno slabo izkušnjo iz ebaya?
 0   

canonndale @canonndale 29. Sep 2005, 18:45

Zmagal sem licitacijo za fleš 580EX, ki se je po poti baje izgubil. Nato js DPD vrnil danar prodajalcu, ki bi ga naj poslal nazaj na moj račun, a se do danes ni pokazal na računu! Za enkrat pa noče poslati niti kopije dokumenta glede pošiljanja denarja na moj račun in še naprej trdi, da je bil poslan.... je pa bil 100% kupec s 40-imi pozitivnimi "feedback"-i iz Nemčije ...sedaj pa ni več prijavljen na eBay-u cool
 0   

Pele @Pele 29. Sep 2005, 19:09

Uf grdo te je tole. mad Potem je pa res najbolje, da se obrneš na njih.
 0   

Jaka @Guda 30. Sep 2005, 09:18

Res izgleda grdo, glede na to, da ni več prijavljen na eBay, bo težka sad cry - izgleda kot da je ugotovil, da je denar vreden več kot 40 pozitivnih feedbackov.

Pri tem je vprašanje, ali ti eBay zaračuna preden dobiš denar nazaj, ali potem, ko je "izterjava" končana, ker v prvem primeru moraš oceniti verjetnost, da dobiš denar nazaj --> ali se ti splača plačati 25€ za to, da dobiš nazaj recimo 400€, ali boš poleg izgubljenih 400€ izgubil še dodatnih 25€

Kako si plačal? PayPal? Si plačal zavarovanje?

Vem, da je po toči zvoniti prepozno, vendar si zaupal relativno velik denar nekomu s samo 40 feedbacki --> jaz v takem primeru preverim tudi feedbacke, ker 40 mu jih je lahko dal njegov kolega.
 0   

canonndale @canonndale 30. Sep 2005, 19:48

Glede tistih 25 €UR mislim, da jih z veseljem reskiram za eBay, če mi izterjajo nazaj mojih dobrih 300 €UR. Plačal jim nisem v naprej in bomo vidli. Po moje gre to pol stran od izterjave. V naprej pa jih ziher ne bom plačeval devilish

Plačal sem na žalost preko Bank Transferja in so s tem moje možnosti še manjše. Ker če bi plačal s PayPal se sploh ne bi sekiral, saj ti oni krijejo škodo do 500€UR
Ebay Buyer Protection pa ti krije škodo do 200 €UR, če sem pravilno razumel zadevo ČE NE PROSIM KOGA KI TO POZNA ZA POPAVEK MOJE TRDITVE

Glede feedback-ov pa sem tudi jaz preveril in je kupoval in prodajal razne stvari, tak da po moje ni mel "nabitih" feedback-ov od svojih kolegov. Problem pa je tudi v tem, da imam njegov naslov in bi za foro šel gor pa mu malo zamoril samo je doma v "mestu" Norddorf (kar pomeni Severna vas) in to je že na nekem otoku v Severnem morju gor proti Angliji upset
 0   

muteman @muteman 8. Okt 2005, 13:52

Jaz mam slabe izkusnje celo z Nemskim Foto Walserjem (tak da kaj se tice teh ocen je to tud malo relativno), ampak je slo za tak mali dnar, da se mi ni splacalo njemu vrnit objektiv, eBay pa meni denar minus tistih 25E, sem priso boljse skoz ko sem ga tu dalje prodal (manjsi minus). Vsekakor pa pazi, da terjas denar v roku 30 dni,ce se bos za to odloco. Ce niso spreminjali pravil, odkar sem jih jaz bral, potem mas namrec samo tolko casa. Porocaj kak bo slo s tem...

lp,
muteman
 0   

Pele @Pele 8. Okt 2005, 14:19

Muteman kakšno slabo izkušnjo imaš? Kaj je bilo narobe z objektivom?
 0   

muteman @muteman 8. Okt 2005, 16:47

Slo je za nakup enga starega Zenitha, ki po lastnostih ni bil cisto to, kar so napisali...sicer so naredli napako nenamerno (tega jim niti ne zamerim tolko), ker so prevajali iz ruscine, ceprav je ocitno nobeden tam ni znal. Ko sem jih na to opozoril in izrazo nezadovoljstvo (pac da hocem kes nazaj pa to) so v nadaljnih avkcijah to napako tudi popravli, meni pa obljubli zamenjavo objektivov (sem se strinjal, da na svoje stroske tega nazaj posljem). Jaz butl sem pa temu verjel in pol so tak dolgo zavlacevali, da je minlo tistih 30 dni, za tem pa seveda od njih nic vec (to je tisto kar jim res zamerim). Sola za drugic. smile

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati