0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 12:46

a mi lahko kdo pove, če te malce mlajše praktice (mtl 5 ipd) že podpirajo prioriteto zaslonke, se pravi, da prilagajajo čas glede na odprtost zaslonke? "novejši objektivi , recimo czj ipd imajo to funkcijo, zato me zanima..
aja, pa kako se obnesejo nasploh ti fotiči?
 0   

Matej Herbst @matto 30. Sep 2005, 13:27

Izo, ta model nima.

Imaš pa tukaj navodila pa si poišči če te zanima kaj več o tem modelu, je pa super aparatek preverjeno, sploh z dobrimi objektivi smile

http://66.49.230.119/praktica_pdf/praktica_mtl_5.pdf
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 13:47

kaj pa mtl 5 b? no, sej je najbrž enako, samo to so že bl novejši modeli, pa sem mislil, da majo že to notr. a mogoče veš, kateri modeli imajo merjenje in prioriteto potem? sej te pdf-je poznam oz. strani, samo ponavadi nikjer izrecno ne piše al ma to not al ne, so samo opisi delov.
razmišljam, da bi imel en bodi za te tastare objektive, sploh če zapira zaslonko avtomatsko, to jekr prednost pri ostrenju ipd, ko imaš potem vedno svetel okular.
 0   

Matej Herbst @matto 30. Sep 2005, 13:49

To z zaslonsko, da imaš svetel okular podpira že moja VLC2, to nastaviš na aparatu in se ti zaslonka zapre ko sprožiš.
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 13:53

no,sej to mislim. a potem cajt moreš še vedno sam ročno nastavljat, jst bi nekaj takšnega avtomatskega kot na mamiyi, nastaviš blendo , sfokusiraš in pritisneš. a ima kater model praktice to.
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 13:59

ko smo glih že pr slr bodijih, zdej imam enga canona odveč (ima 50e in 500n) in bom najbrž slednjega prodal. 50e ja kr fajn fotič, moti me le to, da špegl kr orenk strese (in bolj glasno)zadevo, bolj kot recimo 500n. a je to normalno pr tem modelu, najbrž tudi tista spužvica pri medlici pomaga, če je nova (na 500tki je dokaj nova)?
 0   

Matej Herbst @matto 30. Sep 2005, 14:11

Cajt je še vedno ročno, bi pa moral pogledat če ima kakšen model prioritevo zaslonke. Se mi zdi, da imajo ene Yashice....

Za 50E vprašaj Davida je pa ziher da ima 50E bolj moški zaklop kot pa plastik fantastik 500N
 0   

Goran @darkdragon 30. Sep 2005, 14:12

izo jst mam poleg 33tke ki mi zaenkrat zelo zelo dobro služi, še 50tko in nisem do sedaj porajtu da bi mi špegu stresala vsaj ne močno in glasno. res je da je zelo glasna pri previjanju in navijanju filma sam to nima veze s špeglom.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 14:23

ma no, sej ne rglih tolk stresa, bolj se mi zdi, da je glasno. sam špegl ni nič kaj dosti drugačen kot tisti na 500-tki, po moje je problem samo v tem, ker je tista spužvica, ki blaži udarec špegla, malce že dale svoje čez in ne ublaži toliko več udarca. to najbrž lahko zamenjajo v kakšni fotomehaniki ipd.
ek, viš, sam mislu, da majo praktice avtomatiko. hja, kaj češ..
ja yashice so baje tud fajn, sam imajo drug bajonet, jst bi rabu en body za m42 bajonet, ki ima avtomatiko, čeprav mi to ni ravno v prevm planu, bo se treba odločit kaj so prioritete, hehe.
 0   

milosh @milosh 30. Sep 2005, 14:28

izo iscem neki tazga kot ti, ko bos kej najdu sporoc, se najbl se pa nagibam kr k canon a-1 pa en 28/2.8 objektiv gor.
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 14:35

ja, a1 je fajn fotič, samo fd objektive je malce težje najt. meni kombinacija m42 ih ef objektivov odgovarja, ker lahko mixaš, zato bolj v tej smeri razmišljam.
kot je že matto reku, poglej za kakšno yachico še, mislim da so njeni objektivi tudi zelo fajn, pa tudi contax objektivi lahko nucaš gor (tipa veljajo za skoraj najboljše med manualnimi, imajo pa ceno, jasno).
jst bi recimo za a1 varjanto vzel rajš en 35 mm objektiv, samo pač odvisno kak kot ti paše in kaj fotkaš.
 0   

Matej Herbst @matto 30. Sep 2005, 14:49

Ja včasih so znali delat aparate....

Poglejte si ta objektiv in blendo thumbsup

0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 14:52

hehe, poznam tole. tole je na 7s rangefinderju blo gor. tak fotič iam en stric iz mb doma, od katerga sem nabavil en objektiv. svetlobna je super, samo ostrina pa baje ni nič kaj takšnega. fleša pa najbrž ne rabiš z njim, hehe
 0   

iztok @izo 30. Sep 2005, 15:00

evo, za občutek

0   

Goran @darkdragon 30. Sep 2005, 15:30

pa sej men se zdi da obstajajo tut neki izvenserijski modeli objektivov za canon eos aparate ki imajo blendo pod 1. to sem se enkrat z enim frendom pogovarju, nisem pa sam vidu tega objektiva, sam pomoje morjo obstajat.

enkrat sem bil na ebay avkciji za en objektiv canon (neki izvenserijski macro) k je bil tko oblikovan k ti serije L in je mel vsaj po podatkih k sem jih bral blendo pod 1 pa neke hude povečave. na žalost nisem dobil avkcije tko da v živo nisem mogu preverit kaj je o tem res.

a kdo pozna kake take objektive?
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

PIPI @PIPI 30. Sep 2005, 17:12

Praktica EE3 (mislim da je 80 ali 81 letnik), ki jo imam podpira to funkcijo. Na objektivu (Carl Zeiss pancolar electric 1.8/50) pa potem izbiraš med avtomatskim ali ročnim načinom.
 0   

Peter @Laufer 7. Avg 2007, 00:00

Vem, da ta tema že dolgo ni več aktivna, ampak vseeno.
Jest mam zgoraj omenjeni objektiv (Carl Zeiss jena DDR pancolar electric 1.8/50) vendar ga ne potrebujem. Na videz je v zelo dobrem stanju. Če ga še kdo potrebuje...
 0   

Miha Babnik @mbabnik 30. Okt 2007, 16:34

Hm mogoče bi mi prišel prav. Sedaj uporabljam Carl Zeiss Jena Flektogon 35/2.8 na Praktici L in Konici Minolti 5D (z m42 adapterjem seveda). V kakšnem stanju so leče in koliko pa želiš zanj?

L.P.
Miha
 0   

Peter @Laufer 30. Okt 2007, 21:14

Leče so brez prask, obroči se vrtijo brez problema. Za ceno moram še pogledat, kakšne so kaj cene na e-bayu...
Drugač pa ni moj namen, da bi nevemkaj zasluzu, ampak se mi zdi škoda, da zadeva stoji brez veze.
ZS...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati