0   

Roman @Filth 30. Sep 2005, 18:04

zanima me, kater program uporabljate za pregledovanje slik oziroma kateri program JE NAJboljši.......

hvala!
 0   

milosh @milosh 30. Sep 2005, 18:07

trenutno mi najbl ugaja ACDSee, na dovolj hitrem racunalniku je supr
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 30. Sep 2005, 18:33

picasa od googla. men d best do zdej, pa se free je
 0   

Roman @Filth 30. Sep 2005, 18:41

kaj pa kvaliteta slike, ker opažam da navadni pregledovalnik (fax and image viewer) sliko dobesedno omehča v photoshopu je pa tako lepo ostra.....????
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 30. Sep 2005, 18:55

Tist k je v xp-jih....lol:DDDD. LP!
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 30. Sep 2005, 19:25

v picasi ali pa v irfan view je vsaj tolk dobra kot v PS. pa se izvoz v jpeg(save for web) v PS je po mojih izgisnjah slabsi kot v omenjenith programckih

uzp: k?
 0   

Roman @Filth 30. Sep 2005, 20:10

aha, hvala za odgovore..... še nekaj.... recimo ko nardite fotko s šestimi megapixli (3072x....) a jo obdržite na tej velikosti a jo pomanjšate na recimo 1024x... ker se sam ne morem odločiti a naj jih imam v original velikosti ali naj jih pomanjšam na velikost monitorja (1280x..)
 0   

Silvo @silvopst 30. Sep 2005, 20:19

Jaz obvezno arhiviram v naravni surovi velikosti. Sicer se tega precej nabere, a na DVD gre kar precej fotk. Res pa je, da fotkam večinoma v jpeg formatu, ki zavzame precej manj prostora kot RAW.
Je pa odvisno za kaj potrebuješ te fotke. Če jih boš imel samo za namizje monitorja, potem ti pač ni potrebno ohranjati originalov. Kaj pa ko boš zamenjal monitor in bo ta novi 1400x ali še več? upset
Torej, moje priporočilo: shranjuj originale.
 0   

misfits @misfits 30. Sep 2005, 20:35

uzp6 je napisal/a:
Tist k je v xp-jih....lol:DDDD. LP!

Jaz sem tud včasih tega, pa sem se čudil kako ni nobene ostrine, je bilo čisto drugače kot v PS, ker ta program ne zna dobr skrčit slike.
Zdaj pa Vallen Jpegger, tukaj pa je ostrina, samo ne kaže adobeRGB in so vse fotke spranih barv upset

Kakšen predlog?
Rad bi čisto enostaven programček samo za pregled fotk
pa da lahko naštimaš, da je čez cel ekran samo fotka in klikaš naprej
pa da podpira adobeRGB

indian
 0   

Zelod @flambirana_oFca 30. Sep 2005, 21:37

Nikon View mi je zelo všeč; ponuja ogromno nastavitev za hitrejše in preglednejše delo.
 0   

Roman @Filth 2. Okt 2005, 23:06

jest sem, po dolgem iskanju, le našem pravi program za pregledovanje slik... IrfanView (misfits, nekaj zate)..... slike so čudovite, ne izgubijo ostrine plus to, da sem začel slikati v RAW načinu, slike pa potem pretvorim v PNG format..... res da je slika potem velika skoraj 12MB (!!) ampak kvaliteta je na višku, ker je dobesedno ne skompresira, tako kot naredi JPEG...... pa sej mam tko 160GB sam za slike thumbsup
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 08:18

Jaz tudi uporabljam IrfanView (ki ga je btw. sprogramiral Irfan iz Jajca laugh laugh laugh ) majhen, hiter, brezplačen
za pregledovanje (+ zoom in, - zoom out, enter - cel zaslon, R/L - rotiranje, ...)
za crop (ctrl+Y)
za tumbnails-e (T)
za pomanjšave (ctrl + R)
za convert
za printscreen-e (C)

sprogramiran tako kot treba, brez nepotrebne navlake, vse kar potrebujem za 0 (nič) tolarjev
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 3. Okt 2005, 08:38

thumbsup thumbsup thumbsup yes guda

@Filth: sej ze skos o irfanu govorimo tle

btw: da se tud adobe-ove filtre uvozit in uporabljat edin ne vem ce najnovejse, men niso delal?!?

evo se moj rename skript za irfana ki ti ime da exif podatke ce bi kdo rabil:
$N_$E306_e-$E33434_f-$E33437_iso-$E34855_pr-$E34850_zoom-$E41989_dzoom-$E41988
 0   

Roman @Filth 3. Okt 2005, 09:24

nop, govorilo se je o najboljšem pregledovalniku slik, kar poglej kaj vse je folk napisal..... še sam si napisal picaso od googla.... yes
 0   

Kris @kris 3. Okt 2005, 09:28

Jaz uporabljam FotoTime Foto Album.
Včasih je bila zadeva brezplačna, upam da je tako tudi ostalo.
http://www.fototime.com/pages/features_fotoalbum
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 3. Okt 2005, 09:47

sem imel v mislih vec mesecev nazaj. s picaso pa sem mislil za pregledovanje v smislu pregleda vseh fotk po disku - hitrega urejanja(crop brightnes...) izvoza za mail-web, generiranja web page-a, backupa)

To irfan prav tako skor vse podpira, le da je morda bolj primeren ko se posvetis eni fotki. Odvisno od potreb in okusa.
Irfan ima naprimer JpgLoosless operations uporabno naprimer za rotiranje slik, ki ti obrne za 90st brez izgube jpg kvalitete.
Po drugi strani pa lahko s Picaso cropas, rotiras, pretvoris v CB spremenis kontrast, barve na fotkah, spremembe si zaponmi za zmer, v resnici pa fotka ostane na disku v originalu brez sprememb, pri pregledovanju, izvozu... pa je vidis kakor si spremenil. Poleg tega lahko delas copy-paste vseh manipulacij na fotki na duge fotke in v eni potezi apliciras vse efekte na drugo fotko.
Torej za hitre nastavitve celega 'filma' je po moje najhitrejsi kar jih poznam, pa se nikoli ti ne pokvari originala, kar posebej cenim.

oba sta pa zastonj irfan pa precej starejsi, pa se vedno super za ene stvari
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 10:53

plizzzzzz je napisal/a:
Irfan ima naprimer JpgLoosless operations uporabno naprimer za rotiranje slik, ki ti obrne za 90st brez izgube jpg kvalitete.

In to s pritiskom na eno tipko L - levo ali R - desno
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 3. Okt 2005, 10:59

loh bi imeli kje takle help kamor bi spravljali takele hitre nasvete za uporabljane aplikaciej. Naprimer tele tvoje bliznjice Guda
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:32

ali pa kar ftp (vsaj www z linki na download programov) z uporabnimi freeware ali shareware programi ter navodili in nasveti

Naslov:
Programje iz kuhinje mojstra Luca in modrecev iz
Slo-Foto zakon
 0   

plizzzzzz @plizzzzzz 3. Okt 2005, 13:57

pol p aloh Stalnež v Modrec spremenis
al pa kar Modrc > : )

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati