0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 09:03

Imam rahlo zoprn problem: cry cry
Po dolgem času se spet preizkušam v temnici thumbsup , pa imam problem sleep že v samem začetku, ker mi aparat, ko je film poslikan povleče le-tega do konca v "kaseto" (niti ne vem, kako se tisti stvari v kateri je film reče biggrin). Če pa ga želim razviti, je pa dobro, da ga konec gleda ven.
Kako dobiti tist konec filma ven? sleep sleep sleep

Stvar bi prišla prav tudi na kakšnem potovanju, ko bi namesto Velvie 50 imel raje Sensio 400 za slikanje po temnih ulicah, pa bi film vzel na polovici ven in ga nato vstavil nazaj in v temi previl na pravo mesto.
 0   

JurijVM @JurijVM 3. Okt 2005, 09:15

Obstajajo napravice, ki jih vtakneš v "kaseto" in povlečeš ven film, povprašaj malo kjer kupuješ kemijo...

Jurij
 0   

Blaž Ogorevc @balž 3. Okt 2005, 09:18

za to se kupi takšna namenska pripravica s katero sežeš notri povlečeš ven - sicer pa v temnici lahko kaseta kar odpreš, a ne?

Glede potovanj - ja potegna ga do konca - lahko ga recimo z zaprtim pokrovčkom poslikaš do predzadnjega posnetka in vzameš veš - vsaj če ti tko kot meni najprej previje film in potem spravlja posnetke nazaj.

Lahko prej predvidiš in v temi odpreš fotič in na roke previješ na začetek.

Ali pa si seveda kupiš tiste klešče - po moje je to še najboljše.
Si jih moram tud nabavit - daj javi, koliko so in kje jih boš kupu.

Ali kdo ve kako je s temi kasetami, ko jo enkrat odpreš - a potem še tesni svetlobo??
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 10:06

Še dodatno vprašanje:
Kako odpirate kasete za filme?

S kolegom sva že doktorirala na to temo, pa brez nekega uspeha sleep sleep sleep
Razmišljal sem v smer med kladivom in kilogramsko macolo biggrin biggrin biggrin
Se mi zdi, kot da se ta stvar odpre samo, kadar njej paše --> verjetno takrat, ko si jaz ne bi želel smile laugh
 0   

janezek @janezek 3. Okt 2005, 10:20

Jaz kasetke za film v temnici odprem kar z malo manjšimi kombinirkami, še boljše pa so 'radio klešče'. Enostavno zagrabiš zgornji rob 'pokrovčka', in po pameti potegneš.
V temnici je bolje razdreti kasetko, kot pa vleči film ven in tvegati dodatne praske.
Kasetke pa ne moreš več nazaj sestaviti. Pred leti je Konica imela take, ki si jih lahko ročno razdrl in potem nazaj sestavil, kar smo s pridom uporabljali pri filmih 'na metre'. Zdaj pa se take kasetke dajo kupiti posebej. Plastične so bolj boge, kovinske so pa v redu.
Izvlačilec filmov se pa splača kupiti kvaliteten. Je pa priporočljivo, da ti nekdo pokaže princip delovanja, sicer izgubiš živce, preden skapiraš. Ko pa znaš, je pa presneto enostavno smile
 0   

Blaž Ogorevc @balž 3. Okt 2005, 10:23

Janezek, koliko pa stanejo take ekstra kasetke.
Balž

0   

stm @stm 3. Okt 2005, 10:28

kombinirke. drugače pa poglej nastavitve na fotoaparatu. imel sem nastavljeno tako, da mi filma ne povleče do konca v kaseto. problem je le v tem, da moraš biti potem bolj vesten pri filmih, saj lahko drugače zamenjaš posnet film s praznim...
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 10:46

Kje bi se pa te stvari dalo nabaviti?
Na aparatu se ne da nič nastaviti - imam EOS 300 (in rezervo EOS 500N - gre v prodajo), ki ga mislim v kratkem zamenjati z EOS 30/33. Če se ne motim, so take nastavitve bolj na profi aparatih.
 0   

janezek @janezek 3. Okt 2005, 11:22

Za ceno kasetk žal ne vem. Povprašaj pri bolje založenem kranjskem trgovcu...
Aparati pa eni imajo funkcijo, ki ti konec filma pusti zunaj, drugi spet ne. Poguglay na temo 'film leader out'.
 0   

stm @stm 3. Okt 2005, 13:01

na moji minolti 505si so te nastavitve. torej ni profi in je nekako v istem razredu kot eos 300. poglej malo v navodila, če jih imaš (smešno, vendar ko človek misli da že obvlada, potem je pa presenečen ko prebere navodila).
 0   

Blaž Ogorevc @balž 3. Okt 2005, 13:11

mam 300v in tega ni nikjer, tako da sori - po moje tud na 300ki ni.
Balž

0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:13

Kaj bi se dalo dobiti kakšen www in telefon od tega trgovca?
 0   

JurijVM @JurijVM 3. Okt 2005, 13:21

Na EOSu 30 je to custom function.

Jurij
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:28

JurijVM je napisal/a:
Na EOSu 30 je to custom function.

To mi bo pa prav prišlo, ko ga bom kupil seveda biggrin biggrin biggrin
(upam da čim prej, ker se mi zdi, ko dam na 300tko objektiv 70-200, da bo odlomil tisti plastični navoj na aparatu)
 0   

Matej Herbst @matto 3. Okt 2005, 15:51

Za odpirat filme ne rabimo nobenih klešč, poslikan film odpreš kar z roko samo prst vmes med tisto "žamet" zaščito in se odpre, ko pasulj. Včasih ga ne moreš z izvlačilcem ven potegnit pa ostane edina varianta thumbsup lomi kola

He he, za izvlačilec pa ne rabiš dat celega premoženja, z prakso gre ven tudi z starim. Poznam nekoga, ki ga je kupil za 8k he, he, najcenejši je pa za 2k, pa še mi v studijih, ki jih vlečemo ven po tekočem traku ne uporabljamo te najdražje, gre tudi z bolj čip varjanto. Važna je tehnika smile
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 20:16

matto je napisal/a:
... najcenejši je pa za 2k, pa še mi v studijih, ...

Ti mi samo povej, kje ga dobim, da ne bom doktoriral iz tega naslova Rofl
 0   

Olaf @Olaf 4. Okt 2005, 14:58

No jaz odpiram kasete z navadnim odpiračem za steklenice... Samo spodnji del odpirača sem malenkost pobrusil, da se rob lažje zatakne na pokrovček filma.
Cena? Sitnica....

Lahko ga pa ven potegneš - si pomagam s trakom plastike iz plastenke, ki je tako širok kot film. Na robovih narediš dva "klina" (zarežeš z olfa nožem v obliki ">" in jih upogneš navzodl) tako da gledata nazaj. Narazen naj bosta ravno toliko, kot so luknje na filmu. Potem pa samo porineš zadevo noter (klina gledata nazaj, in sta upognjena navzdol), ko pa potegneš ven, pa klina zagrabita luknje filma in to je to... Sem najdu nekje na netu, tako da malo pogoglaj. Zadeva dela...
Cena? Sitnica...

LP
 0   

Blaž Ogorevc @balž 4. Okt 2005, 15:00

hehe, take mamo radi, ki se znajdejo - sam morš pa pazit, ker da bi ti praskal, pa tud ni vredn - sitnica.
Balž

0   

Matej Herbst @matto 4. Okt 2005, 15:17

Guda Meditrade "Slo Kodak2 prodaja to tudi po veleprodaji. Ne vem če si iz LJ pejdi v eno od njihovih poslovalnic in naroči, če že nimajo na zalogi, če pa poznaš kakšnega, ki dela v fotostudiju imajo sigurno kakšnega starega, ki je še sigurno za domačo uporabo dober, mi ga menjamo tako na mesec ali dva.
 0   

Olaf @Olaf 4. Okt 2005, 15:33

Ko vstavljaš film v aparat (katerikoli) ga moraš nekaj ven potegnit - se pravi na tem delu filma ni slik. In če malo opazuješ, probavaš in meriš vidiš, da ko se film navije nazaj v škatlico, pride ta del osvetljenega filma brez slik nazadnje noter coffee
Torej tudi če s plastiko popraskaš film, je to tisti del filma ki nima nobenih slik (ta del filma se ovije okoli vsaj 2x , tako je dolg)... To dejstvo ti lahko pomaga tudi če škatlico odpreš in vzameš film ven - ga lahko BP prijemaš s prsti, dokler je še navit, saj je zunanji del filma pač neuporaben...

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati