0   

Kris @kris 3. Okt 2005, 09:59

Pred dnevi sem bil v enem manjšem muzeju, kjer so mi izrecno
prepovedali fotografiranje. Ko sem vprašal čemu, sem dobil
odgovor, da fleš škodi platnom oziroma oljnim slikam.
Je to res?
 0   

Blaž Ogorevc @balž 3. Okt 2005, 10:22

jep, premočna svetloba pobledi in postara barvo. Saj ti je sam ne bi ne vem kako poškodoval, ampak zamisli si 1000 flešev vsak dan. Par let in slika bi bla bleda. A si že videl kdaj kaj naredi sonce z barvo na kaki pločevinski ipd.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

janezek @janezek 3. Okt 2005, 10:23

Res je. Sploh če se pretirava.
Za razlago sem ta hip preveč len (poln trebušček shy ), lahko mi pa verjameš.
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 10:50

Tudi drugje po svetu je pravilo, da se v muzejih ne uporablja fleša. Čeprav se to velikokrat krši, tudi recimo v grobnicah faraonov, kjer so več tisoč let stare poslikave sleep sleep sleep .
Jaz policeman bi kršitelje udaril po mošnjičku policeman
 0   

Gregor Gomboc @George 3. Okt 2005, 11:03

Guda je napisal/a:
Čeprav se to velikokrat krši, tudi recimo v grobnicah faraonov, kjer so več tisoč let stare poslikave sleep sleep sleep .
Jaz policeman bi kršitelje udaril po mošnjičku policeman

Tam se tudi brez fleša ne sme fotografirati. In nadzor je, iz lastnih izkušenj, zelo oster.
 0   

Kris @kris 3. Okt 2005, 11:23

To razumem, da sončna svetloba škodi, ker ne gre samo za svetlobo ampak še za UV žarke in za takšna ali dugačna sevanja. Sem mislil, da fleš
daje bolj "čisto" svetlobo in da ni tako škodljiv.
 0   

Gregor1 @Gregor1 3. Okt 2005, 12:06

Men so tut v Louvru težil, pa nism meu s sabo stojala in pol nism velik fotku... no
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:04

George je napisal/a:
Tam se tudi brez fleša ne sme fotografirati. In nadzor je, iz lastnih izkušenj, zelo oster.

Če kupiš "posebno" karto, je dovoljeno BREZ fleša - če se spomnim stane toliko kot karta za vstop smile Nadzor policeman policeman policeman je oster samo zato, ker bi radi tisti vodiči kaj pokasirali.
Če greš v kakšno oddaljeno grobnico, kjer ni velikih skupin, se da za "bakšiš" zmeniti za "popust" --> meni je potem celo rekel, da naj uporabim fleš, priznam, da se je bilo težko upreti skušnjavi
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:08

Gregor1 je napisal/a:
Men so tut v Louvru težil, pa nism meu s sabo stojala in pol nism velik fotku... no

Zato sem pa jaz nabavil 50/1.4 thumbsup thumbsup thumbsup , s sabo pa imam vedno kakšen 400ASA film za take priložnosti. Sicer nosim tudi stojalo, samo je včasih rahlo nerodno postavljati in sestavljati.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 3. Okt 2005, 13:14

se mi je že zgodil v veroni, da mi niso dovolil uporabljat stojala - hmmmm, kr neki. Kar pomeni če bi mel 1,4 lahk narediš fotko, če maš pa kit, pa ni šans.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Gregor1 @Gregor1 3. Okt 2005, 13:44

Tko je res...bo treba boljši objektiv nabavt. thumbsup
 0   

JureV @JureV 3. Okt 2005, 15:03

Bil v Louvru aug05, slikal s flešem brez problema, mona liza pa je itak za debelim steklom in fleš ne škodi, tak je rekla moj prfoks, akad.slikar thumbsup
[url=http://www.tarok4.com/][img:cb4cc67d4e]http://www.tarok4.com/themes/default/images/t8.gif[/img:cb4cc67d4e][/url]
http://blog.slo-foto.net/jurev/
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 15:13

balž je napisal/a:
se mi je že zgodil v veroni, da mi niso dovolil uporabljat stojala - hmmmm, kr neki. Kar pomeni če bi mel 1,4 lahk narediš fotko, če maš pa kit, pa ni šans.

Verjetno bi te lahko potem kdo zamenjal za terorista bigrazz bigrazz bigrazz
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 15:28

Gregor1 je napisal/a:
Tko je res...bo treba boljši objektiv nabavt. thumbsup

Potem pa kr hitro: 50/1.4
http://www.bolha.com/oglas1306495
sem malo po bolhi brskal, najdeš marsikaj
 0   

Matej Herbst @matto 3. Okt 2005, 15:29

Jaz v takšnih muzejih sploh ne fotkam, kupim za 5-10€ katalog in imaš spomin z tekstom.
So pa meni v Piranu v soboto na občini prepovadali fotkat proti sliki z flešem. Pač uradni del lahko pofotkaš pač ne gre dugače pol pa skupinske not pa ostalo obvezno obrnjen stran.
Zanimivo tam se več ali manj fotka vsako soboto že dosti let pa še kakšna prireditev in so opazili, da se slika kvari z leti in nas zdaj opozarjajo. Kaj šele v muzejih kot so njihovi, ki poka nonstop celo leto bigeek
 0   

Gregor1 @Gregor1 3. Okt 2005, 18:33

Hvala za prijaznost Guda... thumbsup
 0   

iztok @izo 3. Okt 2005, 18:43

ni vse original v muzejih biggrin , ampak to je že druga tema..
 0   

Matej Herbst @matto 3. Okt 2005, 18:57

he, he thumbsup Izo mogoče so pa kopije še bolj občutljive na svetlobo, kašni ink-jet printi hitro bledijo
 0   

iztok @izo 3. Okt 2005, 23:42

ja, tudi to se zna zgodit, vendar za nekatera dela zavestno uporabijo duplikat (pa ne tist iz fotokopirca, hehe). tudi za slavno mono liso nisem ziher da tam original visi..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati