0   

Aleksander @Aleksander 3. Okt 2005, 12:29

Pozdravljeni,

No kot sem že za naslov napisal rabim pomoč oz. nasvet glede objetiva
70-200mm / f2.8.

Kupil bi Sigma 70-200mm f2.8 EX APO IF HSM

Sam ne vem čisto kaj pomeni tale If ?

Ali pa predlagate kaj drugega ?

Predvem se mi gre za f2.8 slabši svetlobni pogoji.

hvala za pomoč lep pozdrav Aleksander
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2005, 12:50

kaj pa boš fotkal?

aja, pa za keri fotoaparat to?

IF pomeni - Internal Focus - notranje ostrenje. Hitrejše kot klasično, posebej ok če delaš šport.
 0   

Jaka @Guda 3. Okt 2005, 13:11

Jaz imam Canon 70-200/2.8L s katerim sem zelo zadovoljen --> hiter in tih, deluje brez napak - priporočam!
Nisem pa nikoli delal primerjave s Sigmo, tako da o njej nisem upravičen govoriti Rofl
 0   

primoz75 @primoz75 3. Okt 2005, 13:29

Ma Sigma čist ok...je pa občutno dražji od omenjene Sigme. AF pri Sigmije malenkost počasnejši, sicer pa ni AF odvisen sam od objektiva, tu tudi fotoaparat dela razliko.Pomembno razliko smile
 0   

milosh @milosh 3. Okt 2005, 13:59

kolega ma tole sigmo na nikonu in sm bil kr zadovoljen k sm jo mal sprobavu.
 0   

Aleksander @Aleksander 3. Okt 2005, 14:20

Jao jao jao yes laugh dam vprasanje pa pozabim na ključne svari yes !!!

Sory !!! yes

Ja rabim na nikonu d70s za šport zunaj in dovrana ?

primoz75 hvala za razlago IF yes

Lep pozdrav aleks yes
 0   

bockorek @bockorek 3. Okt 2005, 15:00

Prejšnji teden sem kupil rabljen Nikkor 80-200 2,8. Sam sem zelooo zadovoljen. Dobre barve, kontrasti, lep bokeh, da o ostrini ne govorim. AF je za moje delo zadosti hiter, čeprav ta nima IF, torej notranjega ostrenja. Uporabljam ga pa na D70. Tudi jaz ne morem primerjati z Sigmo, saj ne še nisem testiral. Mogoče ri bo pa kaj več znal misfits povedat, saj ima on Sigmo za Nikona.
LP
 0   

misfits @misfits 3. Okt 2005, 15:31

Men se zdi Sigma dovolj hitra, sicer jo nimam za šport ampak tak malo. Sem probal tudi Nikona, samo 1 uro, pa mislim, da je počasnejši.
Če rabiš hitrost pol raj Sigmo vzemi, sicer pa kar pač dobiš ugodno. Men je blo vseen, sem čakal na kak rabljen objektiv in pol kupil.
 0   

Matej Herbst @matto 3. Okt 2005, 15:43

Sam sem probal oba objektiva že nekaj časa nazak ko sem imel še D70. Sigma me je presenetila z hitrostjo in tudi z ostrino, razen na ful 200 nisem opazil nekih bistvebih razlik, je pa res da je mogoče nikon bolj oster po robovih. Je pa vsekakor Sigma vredna svojega denarja.
 0   

Aleksander @Aleksander 9. Okt 2005, 19:37

Hvala za odgovore. yes

Imam pa še eno podvprašanje zakaj pri teh Sigmih piše tip objektiva, različno
Sigma 70-200mm f2.8 EX APO IF HSM
Sigma 70-200mm f2.8 EX APO HSM
se pravi enkrat je zraven ta (IF) drugič pa ni. A je to samo komercijalna oznaka, da lahko mal dražje tržijo zadevo, ali sta res dva tipa samo kot je meni znano ima ta sigma že v osnovi internal focus?

Kdo mogoče kaj bolje ve o tem?

Hvala lep pozdrav Aleksander
 0   

jranzi @jranzi 11. Okt 2005, 10:37

Če greš na Sigmino spletno stran, boš videl, da ponujajo le APO 70-200mm F2.8 EX DG /HSM. Šele ko odpreš podatke o objektivu, je napisano, da je to IF objektiv. Torej gre po mojem pri tebi za isti objektiv, le da eni napišejo zraven še IF, drugi pa ne.
 0   

Matej Herbst @matto 11. Okt 2005, 13:27

Kot je napisal jranzi. Ker so vsi HSM (nekakšni hyper sonic motor) objektivi z notranjim fokusom.
 0   

Aleksander @Aleksander 13. Okt 2005, 11:50

A ima mogoče kdo kakšno sliko posneto z to Sigmo, pa če je tako prijazen da jo prilepi ali pa mi jo pošlje po mejlu .upset

hvala lep pozdrav Aleksander smile
 0   

iztok @izo 13. Okt 2005, 11:56

ja, a nič ne spremljaš člankov tukaj, ali pa si še tolk nov?
https://www.slo-foto.net/reviews-45.html
 0   

Aleksander @Aleksander 13. Okt 2005, 12:00

Nov na forumu yes

Hvala bom pogledu

lp Aleksander

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati