0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 08:03

A mi lahko kdo pomaga (davidv-mogoče) pri nabavi in nakupu studijske osvetlitve-luči, flashi, softboxi,...sem malo pregledoval E-bay.de, pa imajo marsikaj in niti ni tako drago, tudi studio kit komplete, a ne vem kaj naj nabavim za začetek. Ni potrebno, da je najdražja oprema, le da lahko fotografiram doprsne portrete in mogoče tudi celega človeka. Lahko tudi kakšne prenosne osvetitve-kit. Prosim za pomoč...
Help
Gregor
 0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 12:02

Imam pa fotoaparat Canon Eos 350D in še nekaj analognih, če bo bolj pomagalo pri svetovanju...
 0   

primoz75 @primoz75 4. Okt 2005, 12:05

1 fleš, softbox in odbojnik bo dovolj za začetek...pa ne rabi neki ful močen fleš. Ma bo že kaj david al pa matto na to temo, nisem jaz tko pogosto v studijih...nekaj pa že smile
 0   

David Vatovec @davidv7 4. Okt 2005, 12:09

Svetujem stalne luči 1x softbox in 1x navadna vratca, za začetek bosta dve dovolj.
Če se ne motim 350D nima flash kontakta - se da sicer rešit z nastavkom.

Pri stalnih lučeh bolje kontroliraš sence, samo so izjemno vroče in manj svetle od flešov - 1000W ni močna stalna luč!

Za celo figuro bo bolj problem prostor oz. velikost prostora in ozadja,.....
 0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 12:10

Hvala Primoz...Kakšna firma teh stvari se najboljš obnese v razmerju kvaliteta/cena...seveda zame, za začetnika, ki bi rad malo experimentiral...
Gregor
 0   

David Vatovec @davidv7 4. Okt 2005, 12:10

Ianiro.
 0   

primoz75 @primoz75 4. Okt 2005, 12:11

ja, stalna luč david... thumbsup lažje se dela pol...
 0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 12:12

David - hvala ti...kje vse to nabavim...je vredu, če preko e-bay-a ali je tudi pri nas ugodna cena?
 0   

primoz75 @primoz75 4. Okt 2005, 12:20

ma, tko kot jaz poznam je na ebayu zlo ugodno, kok je pa kaj pri nas, ne bi vedel. poglej pri mixiju vem da majo to...mislim pa da je tudi cenik na netu.
 0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 12:24

mixi ma to?bom pogledu...še ktera firma?
 0   

daylight @daylight 4. Okt 2005, 13:35

Odvisno sicer, koliko se mislis resno ukvarjat s tem, vendar bi ti prej svetoval flashe kot stalne luci. (samo moje osebno mnenje) Res da je malo tezje dolocevat pot svetlobe in sence samo z pilotkami, ker so ponavadi precej sibke, kot pa s stalnimi lucmi. Problem stalnih luci je da se svinjsko grejejo, in pa nizja svetlobna temperatura - vecinoma, dobi se tudi daylight stalne luci vendar so zelo drage. (to je z digitalno tehniko manjsi problem) Flashi na drugi strani, imajo 5500k dnevno svetlobo in grejejo se skoraj nic. So pa seveda drazji, in se je tza vprasat prej ce hoces reskirat tolk denarja.

Jaz ti svetujem da ce imas kje moznost si sprobaj oboje pa se potem odloci. Studijske flashe prodaja Profot v ljubljani in imajo velikokrat dobre ponudbe za kit-e v katerih dobis prakticno vse kar rabis. Imajo pa tud veliko rabljene opreme (flashe in stalne luci) tako da se ti splaca it kaj pogledat tja.
 0   

itak37 @itak37 4. Okt 2005, 13:45

Na ebay.de imas eno trgovino
http://stores.ebay.de/Sambesigroup_W0QQcolZ4QQdirZ1QQftidZ2QQtZkm
kjer prodajajo komplete flashov.
Preveri tole:
http://cgi.ebay.de/Studioblitzanlage-SG-Mum-60x60-Di-160WS-NEU_W0QQitemZ7504461614QQcategoryZ21968QQcmdZViewItem

Jest sem nabavu en komplet s fleshom, IR sprozilcem, softboxom in stojalom.
Za stalne luci pravijo, da precej grejejo, tej flesi pa imajo 75W modelirno luc, ki stalno gori, tako da vidis kako bo osvetljeno. Nabavi si se en IR flash, ki ti bo sprozil glavne flashe.

Roba je kitajska, ni prevec kvalitetna, ni za profije, za amaterje pa mislim da je super za ucenje.

LP
 0   

Matej Herbst @matto 4. Okt 2005, 14:04

Najbojše za začetek je, da kupiš kakšen KIT, nove stvari so ful poceni tudi na adorami, neke njihovi "čip kit" ampak pazi, ko se začneš spuščati v te vode, je vse tako drago, ko prasi..... ti povem iz lastnih izkušenj. Saj stvar kupiš v kompletu poceni pol pa plačaš za razne dodatke in neke prčkarije še tolko zraven, da te lahko kaj kmalu mine, ker z tem osnovnim kitom hitro ugotoviš, da hočeš oziroma rabiš nekaj več.
Zato bi ti iz lastne prakse svetoval, da takoj vzameš fleš, kit z dvemi bliskovnimi glavami z enim softom in z dvemi marelami. 500W je čisto dovolj.
 0   

daylight @daylight 4. Okt 2005, 14:20

točno tako kot je matto reku... za začetek en kit.. pol pa že vidiš kaj ti fali. (verjemi da ti bo zmiri neki smile pa tud ce si pol nabavis kaj mocnejsega ti to se vedno pride prav za kako pomožno luč ali za ozadje. Pa vsaj en grid je tud fajn met poleg tega kar je ze matto nastel.
 0   

chips @chips 4. Okt 2005, 14:23

To je res.. Na ebayu se ponavadi prodajajo kake kikiriki firme, ki ni nujno da so slabe, ampak je kasneje problem, ce bos hotel dokupit kak nastavek. Ce bos segel po taki firmi, preveri, ce izrecno pise, da ima "mount" kaksne druge priznane znamke (npr. bowens, balcar, multiblitz ipd.)
 0   

Gregor1 @Gregor1 4. Okt 2005, 20:12

Hvala lepa vsem za pomoč! thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati