0   

rokin_ @rokin_ 4. Okt 2005, 17:22

Lepo prosim za en nasvet oz. razlago. Pred kratkim sem zamenjal router. Prej sem imel od Linksys zdej imam pa od D-link di604 in imam občutek, da mi počasnej odpira strani. A je hitrost odpiranja strani odvisna od routerja?
In kateri router bi mi predlagali, da bi kar najbolj tekoče surfal po internetu?

Hvala. bigeek
 0   

Brane @Bacio 4. Okt 2005, 17:24

Prešel si iz BMW na Renaulta. Sicer ni dosti slabše, vendar je pa opaziti.
 0   

M_M @M_M 4. Okt 2005, 18:49

Bacio:"Prešel si iz BMW na Renaulta. Sicer ni dosti slabše, vendar je pa opaziti."

Res konstruktiven odgovor, ki bo rokin_u res pomagal coffee

Tudi sam imam ta D-link router in internet deluje enako hitro kot prej (2 leti nazaj) brez routerja.
Načeloma noben router nebi smel upočasniti delovanja interneta, ker routerji premorejo 100MB/s za internet potrebuješ pa nekaj kb/s.

Možno pa je, da imaš že na računalniku veliko navlake (SpyWarea), ki ti izkorošča internetno povezav, katere promet pa sedaj router blokira s firewallom.

Moj nasvet: Temeljito preglej računalnik z raznimi Ad-Aware, SpyBot,... in podobnimi programčki.

Poročaj o (Ne)uspehu.

Lp
 0   

Miran @Miran 4. Okt 2005, 19:30

Tudi sam imam D-Linkov router model 604, pa dela OK. Po moji oceni routerji ne vplivajo na hitrost oz. vsaj naj nebi.

lp
Miran
 0   

rokin_ @rokin_ 4. Okt 2005, 20:12

Sam router ne upočasnjuje delovanja interneta, vendar pa se mi zdi, da nekateri routerji lahko to pospešijo, npr. Linksys naj bi imel vgrajen nekakšen procesor confused .
Jutri se bom spravil pa še mal pc spucat kar se tiče spywarea ipd.

Lp
 0   

Brane @Brw 4. Okt 2005, 20:32

Eh, vsi routerji imajo vgrajen procesor. Načeloma ne bi smeli upočasniti ničesar, čeprav pregledujejo prihajajoče paketke in ustavljajo hackerske napade. Vsak kanček boljši router beleži zgodovino (log), kjer si lahko ogledaš dogodke oz. napade, ki jih je preprečil. Če je teh napadov preveč v kratkem času (npr dos attack ali ping of death) se vsa stvar seveda upočasni. Prave vabe za napade so programi kot npr. Kaaza.
Če želiš "izmeriti" download hitrost pojdi npr. na http://www.pcpitstop.com/internet/Bandwidth.asp in klikni measure download speed. Rezultati so ponavadi kar realni (poskusi večkrat). 1MB hitrosti je 128 k/s, 2MB 256k/s itn... coffee
 0   

Brane @Brw 4. Okt 2005, 20:40

Aja, strinjam se z M_M, danes je spyware veliko večja nadloga kot virusi, ki so večinoma onemogočeni. Ljudje imajo na pc-jih naložene vse mogoče programe z neta, ki pa so v resnici krinka za spyware. (razne orodne vrstice v brskalnikih in podobno sranje), drugi pa ne vedo da jim v ozadju teče nekaj programov, ki veselo šarijo po pc-ju in pošiljajo podatke nekam po internetu.....povezava je pa kar naenkrat "počasna"
 0   

Denis Ferlič @DenisF 6. Okt 2005, 08:16

Svetujem da malo zaženeš Ad-aware da ti malo sčisti navlake, kr ta bi znaal opačasniti tvojo povezavo, router pa sigurno nima pri tem nič.
 0   

Gasper @gash 6. Okt 2005, 09:00

ali obstaja kak zastonjski program za čiščenje spywera? idea
 0   

Jaka @Guda 6. Okt 2005, 09:21

Ad-aware je zastonjski
 0   

Dejan Dular @smejo 6. Okt 2005, 10:28

al pa od microsofta anti spyware. SIcer je beta ampak deluje čisto v redu.
 0   

Brane @Brw 6. Okt 2005, 12:21

Svetujem ti, da instaliras oba, ker vsak zase ne najdeta vsega.
Spybot ima še opcijo tea-timer, ki stalno bdi nad spremembami v sistemu in skrbi, da te ne okužijo neopaženo.

http://www.safer-networking.org/en/download/
http://www.lavasoft.de/
 0   

Gasper @gash 6. Okt 2005, 15:17

thumbsup
hvala
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 19:46

bom tole kr sem dajal:
a lahko recimo en wireless router uporabim kot navaden ruter za 2 računalnika, da lahko neodvisno uporabljata ineternet? na enem so win98, na drugem xp. vem, da so zraven glavnega vhoda še kao "slave" izhodi, a je to to? podatki se več ne prenašajo prek antene, kar so doma priklopili direkt na kabl, tole bi pa jst uporabil v stanovanju v lj.
aja, firma je d-link oz tale model
http://www.dlink.com/products/?sec=0&pid=316

0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 19:51

tale diagramček zgleda obetavno, a je to potem možno?
 0   

kjask @kjask 12. Dec 2005, 20:05

hehe, izo, te sploh ne razumem, kaj želiš vprašat...
seveda je možno to spodaj... grin
niti ne rabiš routerja, bi bil dovolj hub ali switch... grin
ampak je router vseeno bolj fajn, že zaradi firewalla... grin
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 20:13

aha, no kul. aja, sem pozabil povedat, da je adsl linijo, če to kaj pomeni. se pravi, da niti ruterja ni potrebno? ja, firewal je fajn, če je..
npotem se samo an prenosu pozna, če sta 2 hkrat na netu. al kako? drugih komplikacij ni?
 0   

kjask @kjask 12. Dec 2005, 20:29

ja, praktično se ne pozna pri prenosu, pri normalni uporabi, seveda... biggrin
prednost routerja je, da ti skrije mrežo pred internetom, navzven imaš prikazan samo en ip... nobenih komplikacij... grin
 0   

iztok @izo 12. Dec 2005, 20:32

kul, potem bom pa res ponucal tole. thumbsup
 0   

kjask @kjask 12. Dec 2005, 20:38

samo izklopi wireless, če nimaš wireless računalnikov... al pa vsaj ne pozabi zaščitit z geslom... in gesla spreminjat vsake 14 dni... grin
sicer se ti bo obeslo malih ruskih carjevičev gor, ki bodo vlekli vse živo s torrentov, mul in podobnih živalc... pol se ti bo pa "poznalo pri prenosu", hehe... biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati