0   

Irena @Irena 8. Okt 2005, 11:53

Zivjo!

Imam Canon EOS 300 in bi potrebovala pomoč pri izbiri novega objektiva. Sem že prebirala teme za Canonove objektive, vendar ne vem, če zame velja isto, ker nimam digitalnega fotoaparata.

Trenutno imam KIT objektiv 28-90 mm, ki je povsem dober za moje znanje in potrebe, potrebujem ga predvsem za potovanja. Ampak za slikanje živali in ljudi bi si želela imeti več zooma. Imate morda kakšen predlog, kakšen objektiv bi bil zame najbolj primeren? Da bi bil tako za pokrajine kot tudi za ljudi in živali.

Najlepša hvala.
 0   

lament @lament 8. Okt 2005, 12:02

Ce te ne moti imeti 2 objektivov potem dokupi se Canon 75-300, drugace pa kaka Sigma 28-200...

LP
 0   

JurijVM @JurijVM 8. Okt 2005, 14:32

Sigmo 28-200 odsvetujem, slika je precej neostra na tele koncu. Sem pa videl lepše slike s Tamronom 28-200.
Če te ne moti imet 2 objektivov raje razmisli o kakšnem 75-300, ki b odopolnil tvoj obstoječi objektiv, nimam pa izkušenj z nobenim takšnim objektivom, tako da ti žal ne morem svetovati kateri je boljši.

Jurij
 0   

Jaka @Guda 9. Okt 2005, 22:36

Irena je napisal/a:
Imam Canon EOS 300 in bi potrebovala pomoč pri izbiri novega objektiva. Sem že prebirala teme za Canonove objektive, vendar ne vem, če zame velja isto, ker nimam digitalnega fotoaparata.

Vse velja isto kot za digiče, samo brez 1.6x crop faktorja, kar je meni še bolj všeč, ker imaš lahko pravi široki kot.
 0   

tinekr @tinekr 10. Okt 2005, 07:00

Če imaš 28-90, ne kupi 28-200 zooma nikakor! Mogoče 70-200 al pa do 300
Sama mislim kupit Canon 70-200 4L, ki košta ene 150K, kar je za luxory serijo zlo nizko.
 0   

lament @lament 10. Okt 2005, 11:26

@tinekr: odvisno je od posameznika kaj rabi. Enim je pac vsec imeti en objektiv, drugim pa nositi se 2 dodatna zraven...
In glede na to, da kupuje zadeve za na potovanja, je najbrz en objektiv boljsa izbira.

LP
 0   

Jaka @Guda 10. Okt 2005, 11:45

@Irena: Povej koliko denarja si pripravljena dati za objektiv, da ne bomo zajadrali v "L" vode
 0   

Irena @Irena 10. Okt 2005, 12:31

Kar se tiče denarja, se v bistvu ne bi spuščala v zelo visoke (vsaj zame) cene, ker že sama potovanja nekaj stanejo. Recimo, da ne bi dala zelo veliko več kot 100.000. Raje manj.

V bistvu bi mi bil res bolj praktičen samo en objektiv, morda tudi zaradi tega, ker nisem vajena imeti dveh in si v bistvu ne predstavljam, kdaj in zakaj bi ju menjala.

Hvala za nasvete.

Lep dan.
 0   

Jaka @Guda 10. Okt 2005, 13:36

Če želiš res kvaliteten objektiv je blizu Canon 70-200/f4L (se strinjam s Tino), sicer pa nekaj z goriščnico okoli 70-300.
Jaz tudi uporabljam EOS 300, do pred pol leta sem imel Sigmo 28-300 ("all-around" objektiv pomeni kompromise), vendar nisem bi preveč zadovoljen s kvaliteto. Poleg tega vsakemu priporočam (še posebej, če gre na potovanje), da ima vsaj 2 objektiva, ker če se ti pokvari en imaš vsaj še drugega, sicer si v ri** --> potem ti ne pomaga ne sleep ne cry

--> govorim na podlagi lastnih izkušenj, ko se mi je omenjena Sigma pokvarila sredi Turčije cry cry cry
 0   

lament @lament 10. Okt 2005, 19:30

Potem moras imeti pa se rezeven body, saj se tudi ta lahko pokvari... grin

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati