0   

iztok @izo 8. Okt 2005, 17:58

ta zanimiv članek sem našel med brskanjem. govori o (stereo)tipih fotografov, ki jih lahko srečamo na ulici. zelo zabaven tekst, sam se uvrščam nekje med 1. in 4.-ga, se mi zdi, hehe.beatnik
http://194.100.88.243/petteri/pont/How_to/hd_Lesson_3/_Shoot_the_Street.html?page=2
na strani je še veliko uporabnega, od nasvetov, do testov opreme ipd. se splača malce pobrskat..

še nekaj splošnih o street fotografiji
http://www.luminous-landscape.com/tutorials/street.shtml
 0   

tinekr @tinekr 8. Okt 2005, 18:32

I'm a voyeur hehe. Drugač zlo zanimiv text, ki me je ful nasmejal. Ful hecno, da še sama ne vem kako zgledam med fotkanjem, ampak je veeeliko kandidatov za fotkanje-tudi neznancev na ulici, ki prav lezejo v fotič. Ne vem kaj je to neka fora z dslr-ji. Res. Na eni prireditvi v mestu se mi je zgodila scena, da mi je ena ženska delala face direkt pred fotičem, pa je blo zlo nerodno, ko mi je začel telefon zvonit in sem mogla it po hčerko k dediju nujno in tej ženski kr nič ni blo jasno. Ona bi kar tam pozirala.
Fotkam pa vse. To mi je izziv. Ustavim in fotkam tudi neznance, če so mi seveda zanimivi. Morajo imet nekaj v sebi, da so mi zanimivi. Na mojih fotkah so lepi, močni. Vglavnem carji. Vsakega človeka, ki ga posnamem, gojim do njega ful spoštovanje in res vse the best. Nikoli ne bi slikala klošarjev a cesti, le, da bi prikazala njihovo bedo, ampak njihovo moč, dostojanstvo, upanje, sanje in vse lepo.
 0   

iztok @izo 8. Okt 2005, 18:56

no, pa damo anketo, če je že naslov teme takšen.
torej, kot fotograf na ulici nastopam kot:

a) turist idiot.
-izgled: amero-kitajski luk (hawai srajca, beli štumfi ipd, neumni špegli)
-lokacija: vsepovsod po svetu. mogoče bi se dobro izogibat bejruta ali predmestij.
-fotič: bilokaj, samo da škljoca
-obnašanje: kriljenje in kazanje z rokami, buljenje in fotkanje vsega živega.
-plusi: sčasoma te folk ignorira, lahko v miru fotkaš.
-minusi: tarča za lopove in ulične prodajalce.

b) fotoreporter na "zadatku".
-izgled: "delavska" oprava, zdelan in bled videz. velika foto-torba, vsaj za sendviče, če že nima dost opreme za not dat.
-fotič: največji, naj-črno dragi kar jih je. od firme.
-obnašanje: zdolgočaseno, vlečenje drage opreme naokoli, ne preveč nežno rokovanje.
-plusi: folk ti da mir in se izmika iz poti, nočejo svojih fac v medijih.
-minusi: folk iz medijev (oz. tisti, ki mislijo da so) se ti vedno nastavlja

c) fotoreporter heroj
-izgled: zmeraj na "terenu" (bife), oblačila zdelana, vendar kakovostna, zdrav ten, malce "glumca". nekakšen indiana jones z fotičem.
-fotič: majhen, na videz obtolčen. po možnosti kiev ali zenit za dodatni plus, še bolje leica, z kakšnim vintič slr in objektivom zmaga.
-obnašanje: razišče vse in vsakogar. posveti se vsaki fotografiji posebej. dela zapiske.

d) umetnik na lovu za inspiracijo
-izgled: črna oprava, klobase pod očmi, daljši lasje ipd.
-fotič: bilokaj črnega. če je srednji format ali vintič, tolko bolje. večje je bolje, razen če ni leica ali voigtlander.
-obnašanje: postopanje po drugače čisto vsakdanjih prostorih. fotka stvari iz čudnih kotov, se plazi in pleza na njih. strmi v folk, ki mu hodi nasproti, drugače jih ne oapzi oz. zanj ne obstojajo.
-plusi: lahko dobiš zanimive prijatelje
-minusi: flahko dobiš zanimive nasprotnike.

torej, jst sem se dal nekje med a in c, kot sem ža napisal. kam pa sodiš ti?
 0   

rado @rado 8. Okt 2005, 19:25

izo je napisal/a:

-izgled: "delavska" oprava, zdelan in bled videz. ( PO PREPITIH NOČEH ) velika foto-torba, vsaj za sendviče, če že nima dost opreme za not dat.
-obnašanje: zdolgočaseno, vlečenje drage opreme naokoli, ne preveč nežno rokovanje.

torej, jst sem se dal nekje med a in c, kot sem ža napisal. kam pa sodiš ti?

Verjetno je to kar tipičen videz za nas iz slovenskih forumov
 0   

tinekr @tinekr 8. Okt 2005, 22:02

Razumem, kaj hočeš, vendar se ne uvrščam nikamor...
Definitivno- modni dodatek- fotič največji, ki so ga meli (hec)
Vlačenje opreme- vedno in vseposod
Nežno rokovanje, čiščenje s krpico, zakrivanje objektiva z roko while walking
Fotka stvari iz čudnih kotov
Nagovarja neznance, da se slečejo. Aja, tega ni blo... laugh
 0   

rado @rado 8. Okt 2005, 22:48

Tinka si že uvrščena , pa če še tako trdiš , da nisi. thumbsup Rofl
 0   

tomaž @mju 8. Okt 2005, 23:09

-izgled: "delavska" oprava, zdelan in bled videz. velika foto-torba, vsaj za sendviče, če že nima dost opreme za not dat.

no mogoče tut kam dalj prilezem
 0   

masa gojic @maha 8. Okt 2005, 23:55

hahahaa.. huda anketa!

pomoje sm jst tm nekje okol D-ja... no, podocnjaki so od kompa, lase sem pa postrigla da se mi ni treba cesat,... pa pustmo malenkosti biggrin
 0   

Jaka @Guda 9. Okt 2005, 22:31

Sicer res ne vem, kako izgledam, vendar po sem verjetno najbližje:

izo je napisal/a:
-plusi: folk ti da mir in se izmika iz poti, nočejo svojih fac v medijih.
-minusi: folk iz medijev (oz. tisti, ki mislijo da so) se ti vedno nastavlja

le da imam poceni fotič (EOS 300 - film) in en bel objektiv smile
tistega minusa tudi še nisem opazi --> da bi se mi kdo od slavnih (ali malo manj - wanabee slavnih) nastavljal Rofl
 0   

Tom @by_tom 10. Okt 2005, 09:14

tezko bi se našel v enem tipu, verjetno vsakega malo yes
"V mislih ves čas vse fotografiram - za vajo" - Minor White

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati