0   

Ice @Icy 9. Okt 2005, 11:21

Hojla!
Sem brand new tukaj. upset Nabavila sem digitalca in sicer je moja nova igracka Konica Minolta Dimage A200. Studiram navodila, fotkam, testiram, (zaskrbljujoce slabi posnetki), no, nekateri so tudi se kar dobri. thumbsup Tezave z bliznjimi posnetki, globinska ostrina...hmnja...a se da UL kaksno fotko, da mi kdo pomaga s aksnim nasvetom?
Thx!
LP
Icy
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Okt 2005, 11:53

škoda ker nisi vzela minolto a2,je baje boljša. sam kako da ti ne gre? ,mal več vaje pa bo aparat ni švoh,ja "macro" funkcija je šele od 13 cm dalje,....
 0   

rado @rado 9. Okt 2005, 12:24

Daj objavi kakšno fotko tukaj v forumu , seveda jo moraš ustrezno zmanjšat, da vidimo kakšen je tvoj problem. Kakšne so težave z bljižnimi posnetki?
Če misliš na globinsko ostrino pri macro fotografiji je to normalno , da je majhna moraš slikat z čim bolj zaprto zaslonko.
 0   

Ice @Icy 9. Okt 2005, 12:40

Evo...en neodprt cvet kaktusa. Prosim za kak nasvet, kaj je za popravit!
Thx!
LP
Icy
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Okt 2005, 13:04

pa sej slika sploh ni tko zlo slaba...bomo vidl kaj bojo drugi rekli
 0   

rado @rado 9. Okt 2005, 13:06

Saj v osnovi ji nič ne manjka edino bolj enakomerno ozadje bi morala izbrat ,nekaj postavit odzadaj in pa pazit na osvetlitev na tej se vidijo sledi fleša, z samim aparatom očitno ni nič narobe.
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Okt 2005, 13:15

a se pri a 200 da ostrit EVF iskala???,ker je baje slabše resolucije kot na a2.
 0   

rado @rado 9. Okt 2005, 13:18

Se, da vendar je že z A2 problem , odvisno od svetlobnih pogojev .
 0   

Pele @Pele 9. Okt 2005, 14:41

gtyrant je napisal/a:
pa sej slika sploh ni tko zlo slaba...bomo vidl kaj bojo drugi rekli

Se strinjam s tabo.
 0   

Ice @Icy 9. Okt 2005, 18:01

Hvala za odgovore. EVF? Nimam pojma, kaj naj bi to bilo...saj pravim, da sem zacetnica. Fotka je narejena brez flesa, kaktus pa na neposredni svetlobi na okenski polici.
Zdaj pa k eni resni zadevi. Ker ste eksperti, mi prosim povejte, kako naj dosezem, da bodo na takih fotkah ostri tudi zadnji zobje? Vse zivo sem ze probala. Tudi ce nastavim zaslonko na F8 in cas na avtomatsko, ne morem dosezt ostrine. Uporabljam ringflash.
HELP!!!
Thx!
LP
Icy
 0   

tinekr @tinekr 9. Okt 2005, 18:43

Predlagam ti fotkanje ene pet let vsaj in še več, veliko foto literature, foto delavnic, opazovanja svetlobe, analiziranje fotk, da boš lahko zadovoljna s svojo fotografijo in takrat te bodo tudi drugi opazili. yes
Btw priporočam čimmanj kave in cigaret, ker niso lih preveč beli zobki biggrin
 0   

Ice @Icy 9. Okt 2005, 18:50

he, he...ma niso to moji zobje... moji so lepi in beli biggrin
Ne, resno sprasujem. Ocitno je tukaj nekaj narobe z globinsko ostrino in svetlobo, al kaj? Ce mora bit ostro recimo 7cm v globino, kot je to pri zobeh, kako se lotit zadeve? Kolk stran od zob mora bit foto, a moram vklopit macro, kolk nastavit zaslonko...ringflash je najbrz dobrodosel...
Jaz resno prosim za nasvet, no! upset
LP
Icy
 0   

gasper trampus @gtyrant 9. Okt 2005, 20:00

če si z aparatom bližje kot 50 cm stran od zob potem vklopi macro funkcijo.poskus mal kombinirat z zoomom,.. evf iskalo je pa tisto kar imaš pri svojem aparatu nad lcd zaslonom in lahko slikaš tudi peko njega.mene je zanimal kakšna je kakovost slike je če gledaš skozi evf,ker pri moji minolti to ni ravno naj,...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati