0   

Klemen @DkleMAN 10. Okt 2005, 15:13

Zdravo! slušajno kdo ve ke bi se dal dobit kšne kul objektive za staro praktiko, zenit in ostalo smile

Hvala
 0   

iztok @izo 10. Okt 2005, 16:32

na bolhi se jih kr nekaj prodaja.
 0   

Jaka @Guda 10. Okt 2005, 19:14

Če rabiš nove ruske stvari, preizkusi:
http://www.rugift.com/

Ruska optika za vse vrste aparatov, jaz razmišljam o
Paleng fisheye 8mm/3.5 za Canon EOS, ki da pravo okroglo sliko
 0   

iztok @izo 10. Okt 2005, 23:21

guda, kolk so novi ti objektivi z rugifta,se bi dalo debatirat, mislim,da prepprodaja stare zaloga iz fabrik ipd, objektivi so stari 5let in več, se mi zdi, no, odvisno od modela.
niso pa zato nič slabši zato..
 0   

itak37 @itak37 11. Okt 2005, 00:38

Tukaj prodajam tri objektive za M42.

LP
 0   

Miki @Miki 11. Okt 2005, 07:12

Kupil Peleng 8, za OM, preko ebuy, iz Belorusije. Dobil v 5 dnevih. Res pa, da sem doplačal za hitro pošto.
 0   

Jaka @Guda 11. Okt 2005, 07:56

Miki je napisal/a:
Kupil Peleng 8, za OM, preko ebuy, iz Belorusije. Dobil v 5 dnevih. Res pa, da sem doplačal za hitro pošto.

In kako dela?

Jaz sem gledal po netu slike, ki jih dela ta objektiv, pa se zelo ogrevam za nakup (sicer ni na vrhu prioritet).
 0   

steppenwolf @steppenwolf 11. Okt 2005, 08:39

Eno malenkost jih ima tudi Lajnar na naslovu lajnar.si , vendar ima precej divje cene, vsaj meni se zdijo takšne.

LP
 0   

Miki @Miki 11. Okt 2005, 08:43

Dela. smile Malo sem ga poskusil takoj ko sem ga dobil (2 dni pred dopustom). Potem sem ga uporabil v Sarajevu..Baščaršija in to. Z ostrino nisem ravno zadovoljen...je pa res, da tega ob uporabi na ekrančku nisem mogel videt. Delal sem tudi napako...ima poseben obroč za zapiranje blende. Ostriš pri največji odprtosti in potem z drugim obročkom zapreš na izbrano vrednost. Jaz sem ta drugi obroček pozabil zapirat na "closed" smile
Po povratku z dopusta pa ga še nisem uporabljal...ko bi kao lahko preveril ali sem za neostrino sam kriv ali pa celo morda ima velike razlike v lastnostih pri posameznih blendah.
Bom še poskušal smile

Tole zgoraj nisem najbolje opisal. Objektiv ima 3 obročke. 1.-nastavitev vrednosti blende, 2.-zapiranje/odpiranje blende na vrednost izbrano na 1. obročku, 3.-fokus.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati