0   

Be-No @esid 11. Okt 2005, 09:55

Lep pozdrav,

Najprej povdarjam da sem iskal po forumu, pa nikjer nisem zasledil, sledečega tako da bom pač vprašal smile

Imam tiskalnik laser HP5550. Skušal sem natisniti ene par fotk pa mi je vse fotografije natisnil preveč rdeče.

Poizkusil sem ogromno različnih nastavitev pa zgleda nobene pravilne...

Prosim za kakšen koristen namig....

hvala!

PS: vem da se splača fotografije razvijati v fotostudijih vendar je od časa do časa potrebno tudi kaj sprintati...
 0   

iztok @izo 11. Okt 2005, 10:13

uf, barvnih laserjev pa folk (še) nima glih doma. aja, pravilno je poudariti in ne povdariti, dostkrat vidim, da to folk meša.
jst ti glede rdeče ne morm svetovat, ne poznam laserjev (vsaj barvnih ne), vendar ziher je kakšen driver, kjer lahko štimaš intenziteto vsake barve posebej, probaj rdečo malce znižat lai pa ostale zvišat ipd.
kaj drugega mi ne pade na pamet, če je kakšen boljš laser, je možno, da ima kakšen prrejene barvne profile za te grafičen programe ipd, tak, da je treba tudi to poštimat..
 0   

Zelod @flambirana_oFca 11. Okt 2005, 10:34

Poskusi sliko odpret v katerem programu, ki NE uporablja Adobe RGB palete,
saj možno, da, če tiskaš direkt iz Photoshopa ali katerega podobnega tiskalnika, imaš nekatere barve preveč "navite" in nato na natisnjenemu listu izpadejo povsem drugače.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati