0   

irena @nemesis 11. Okt 2005, 19:09

imam resne tezave pri fotografiranju kovancev ce je svetloba zunaj slabsa. kupila sem luc (30.000 sit), ki naj bi oddajala naravno (belo) svetlobo. vendar kaj se zgodi...svetlobe cudno migeta. tako enkrat dobim odlicno fotko, drugic pa popolnoma zeleno Confused . poskusila sem narediti tudi odbojnike iz alu folije pa mi nikakor ne rata narediti prave postavitve da iznicim "migetanje". morda kdo ve kako stvar postimati Question kaj pa WB na kaksno nastavitev bi moral biti nastiman v tem primeru.

naj povem se drugo: fotografiram s stativom, kovanec je oddaljen od objektiva 40 cm, stoji na belem listu papirja.

vsak odgovor je resnicno dobrodosel!!!

obupana nemesis
 0   

Matej @OKO 11. Okt 2005, 19:16

si pomislila na bliznje 10cm slikanje... in naravno svetlobo, recimo gres ven na sonce...
zdej ga moras sicer ze iskat,

ne razumem pa zakaj si sla kupovat luci za 30ksit, ce pa se nisi prej pozanimala kako se sploh to rabi, oziroma kako fotkat kovance.....
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Heretic @Heretic 11. Okt 2005, 19:20

najprej preveri, če je žarnica dobro privita grin hec...no, če je luč pokvarjena in le migota, zahtevaj drugo - brezveze delat s pokvarjeno opremo. bigrazz
če luč oddaja naravno, tj. sončno svetlobo, bi morala biti taka WB v redu, sicer pa ne vem, zakaj ne sprobaš grin
 0   

irena @nemesis 11. Okt 2005, 19:31

ja fotkala sm kovance zdej ze sigurno nekaj tisockrat! vendar je bilo to po navadi ob zelo soncnem vremenu na okenski polici. ker pa nimam istih pogojev doma sem si morala pomagati z lucko (stanujem na "ne soncni" strani bloka in je svetloba zelo boga). enkrat prej mi je ze oce nabavil za v sobo orto lampo 2x 15W/640 k nej bi bla bela svetloba in je bla resnicno zakon. pol je pa zacela migotat. in je su danes kupit novi cevi pa starterja ker je oboje zafrkavalo. v bistvu zornji podatek za "lampe" je za novi cevi in ne za stari bi mogla preverit po mojem sta uni dve bolj "beli"....

da skrajsamo zgodbo....slikam za delo kot studentka da dincke naberem in sem pac sefetu rekla da ce hoce met fotke ok da nej kup lampo pa sva to ubodla ker je najbolj prakticna za navijanje na mizo pa to ker mam resnicno malo placa v stanovanju se za reflektorje. bi bla miza zelo premejhna! ta mala lampica pa ma zarnico 11W/860

zna kdo kej vec povedat kjera je boljsa od zgoraj navedenih?

hvala za odgovora obema. vsaka info je vedno dobrodosla!
 0   

Zelod @flambirana_oFca 11. Okt 2005, 20:01

Toliko problemov s slikanjem kovancev ? bigeek
Kaj pa, da slikaš ob dveh, treh navadnih žarnicah pri čemer ju postaviš tako, da se sence kolikor se da izničijo ?
In potem lahko toplino barv popraviš računalniško. Ali ne gre tako?
 0   

Heretic @Heretic 11. Okt 2005, 20:19

samo verjetno bi bile močne sence pri fotografiji kovancev pomembe; poglej, glede na to, da je kovanec predmet z zelo majhimi "izboklinami" se z izničevanjem senc vse podrobnosti slabše vidijo, podobno je pri koži oz. portretih. če daš stransko svetlobo, bodo majhne sence poudarile simbol na kovancu. smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati