0   

Schatzi @Schatzi 11. Okt 2005, 20:08

Odločil sem se da bom kupil eno bliskavico, ki bo združljiva s canonom eos 300n in 350d oz. 300d, po forumih sem bral da so imel dosti težav s signimi bliskavicami. Zato ne vem katera je najbolj primerna za moj primer.
Nekako se odločam med:
- Sigma EF-500 DG Super za Canon
- Canon speedlite 430ex

Kaj je sploh razlika med Sigma EF-500 DG Super in
Sigma EF-500 DG ST, tale ST kot piše ne podpira kratkih sihro časov, ampak kaj to sploh pomeni? biggrin

Hvala za pomoč.
 0   

Pele @Pele 11. Okt 2005, 21:21

Na sigmini strani je lepo razloženo kaj je razlika. Je pa bolj pozna ura, pa se mi ne da it iskat. smile
DG pomeni digital. Ne vem kako bo to delalo na 300n?
 0   

chips @chips 11. Okt 2005, 21:23

Pobrskaj malo po temah, ker je biloa OGROMNO govora o temu...
 0   

milosh @milosh 11. Okt 2005, 22:53

raj kup 550ex ali 580ex, nikol ti ne bo zal, poznam pa ze par folka ki menja 420ex za kaj bolsega
 0   

Miha Rekar @Mih@ 12. Okt 2005, 07:15

DG Super imam jaz in sem zelo zadovoljen. Za ta denar ne moreš pričakovati več. Super različica ima možnost krajših časov sinhronizacije od 1/250 s, pa še možnost slave. Če pa imaš kaj več denarja, potem pa se raje odloči za Canonove bliskavice 550ex, še boljše pa 580ex. thumbsup
[url=http://mr-foto.net/zsfb.html][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/blogblog/zsfb_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
[url=http://mr-foto.net/][img:aa918317cc]http://www.kalisce.com/miha/userbars/mihaowner_userbar.png[/img:aa918317cc][/url]
 0   

Jaka @Guda 12. Okt 2005, 07:36

Schatzi je napisal/a:
Kaj je sploh razlika med Sigma EF-500 DG Super in
Sigma EF-500 DG ST

Sigma EF-500 DG ST:
- je popolnoma drug rang kot DG Super (podobno kot razlika med Canon 420 EX in 550EX)
- ima zelo omejene možnosti nastavitev
- kolega je preizkusil na 350D --> NE DELUJE --> fleš zazna aparat in pravilno nastavi goriščnico objektiva, vendar po pritisku na sprožilec ni bliska (malo hecno, da star fleš prepozna najnovejši fotič, obratno pa ne cry --> Canon se je pač odločil, da bo nagajal Sigmi)
- jaz ga imam, vendar ga uporabljam zelo malo - za smrt rešit smile, sem raje nabavil 50/1.4 thumbsup
- če bom kdaj kupoval nov fleš, bo to zagotovo Canon, če ne drugega zaradi združljivosti
 0   

Gregor Gomboc @George 12. Okt 2005, 09:14

Sigma 500DG Super je, kar se tiče razmerja med tem koliko plačaš in kaj dobiš najboljša izbira. yes
 0   

Goran @darkdragon 12. Okt 2005, 09:31

ja res je 480ex je tko tko. jst sem delal z njim in ima zelo počasno polnjenje in kar nekaj funkcij manjka. kasneje sem se odločil za nakup 550ex, ki je mnogo boljša od obeh zgoraj naštetih ( sigme in 480ex). resno razmisli o nakupu boljšega modela - nikoli ti ne bo žal
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Gregor Gomboc @George 12. Okt 2005, 10:21

darkdragon je napisal/a:
kasneje sem se odločil za nakup 550ex, ki je mnogo boljša od obeh zgoraj naštetih ( sigme in 480ex). resno razmisli o nakupu boljšega modela - nikoli ti ne bo žal

Kaj ima 550EX, razen za 25.000SIT ( v Nemčiji) višje cene in napisa Canon, kar Sigma 500 DG Super nima?? Nikoli nisem primerjal tehničnih podatkov in zato žal ne vem. Edina pomembna razlika, ki se je meni vtisnila v spomin je ta, da ima Sigma dodatno še "Optical slave", ki ga Canon nima.
 0   

Jaka @Guda 12. Okt 2005, 11:07

George je napisal/a:
Kaj ima 550EX, razen za 25.000SIT ( v Nemčiji) višje cene in napisa Canon, kar Sigma 500 DG Super nima??

Mogoče je, da Sigma pri naslednji generaciji Canon-ovih fotičev ne bo delovala.
 0   

Goran @darkdragon 12. Okt 2005, 11:18

jp sigma nima take kompatibilnosti s canonovimi fotkiči kot imajo originali od canona. to je pa zelo pametno imet kompatibilen fleš že zarad same povezave in funkcij na samem flešu in fotkiču.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

milosh @milosh 12. Okt 2005, 12:56

ne dam roke v ogenj!, sam optical slave ni + zadeva, ker mors vecinoma rocno stimat ce se ne motm. canon ma za ta primer kabl ki stane 10.000sit in flesh deluje kot da bi bil direkt na fotkicu (zoomira,...), se enkrat, ne dam roke v ogenj, ker sm mel sigmin flesh dvakrat v rokah, nikonovga pa enkrat in nism dost probavu
 0   

Gregor Gomboc @George 12. Okt 2005, 13:39

Če obgovarjaš meni: Sigma IMA optical slave, kakor tudi IR povezavo.
Tudi Sigma "zoomira" glede na goriščnico fotografiranja.
Če ima Sigma kabel za povezavo za "off-camera" uporabo pa ne vem. Menim pa, da bi moralo delovati tudi z Canon kablom, saj gre zgolj za prenos kontaktov.
 0   

chips @chips 12. Okt 2005, 15:13

@Guda: kar si zgoraj napisal o lastnostih Sigme, se krepko, krepko motis. Sigma NI drugi rang kot 550ex, ker ima VSE zmoznosti, kot jih ima 550, le da morda ni tako enostaven za ga stelat, kot je 550ex.

Sam sem uporabljal tole Sigmo pri Canonu 300D in kasneje pri Nikonu D70. Pri obeh sem primerjal rezultate s kolegi, ki so imeli brand-name flash in rezultati so bli kratkomalo identicni. Pri Canonu je bil problem podosvetljevanja flasha, pri Nikonu pa je delalo malce po svoje. To so ble tezave, ki sem jih imel sam + ostali, ki so imeli brand-name flash.

Zdaj, ko sem preskocil nazaj na Canona in imam 580EX, je pa zgodba druga.

@milosh: kar se IR slave-a tice, pa je tako, da tale Sigma pri Nikonu dela v nulo. Pa se nobenega flasha ti ni treba imet nataknjenega gor, ker dela vse preko pop-up flash-a. Pri Canonu nevem kako je to..ziher moras met 2 flasha...
 0   

milosh @milosh 12. Okt 2005, 17:17

no ja sej kot sm reku nism zihr, sam mal cudno mi je da bo z bild-in fleshem in predbliskom dobila sigma vse podatke ki jih rabi, je pa seveda mozno ravnotako nikon.
pr canonu rabs pa dva flesha (master mora bit 550 ali 580, ce me spomin ne vara 420-ka ni mogla bit master) al pa ir oddajnik, mejhna skatlca k jo das namest flesha
 0   

Schatzi @Schatzi 12. Okt 2005, 18:12

Ja sigme potem ne bom vzel, če je težava s kompatibilnostjo s canonom.
Ja ne vem če bi dal toliko denarja za bliskavico kot stane 550ex,
kaj pa 430ex? Kakšna se vam pa ta zdi? Cenejša je za 30k od 550ex.

lp
 0   

Gregor Gomboc @George 12. Okt 2005, 19:24

Schatzi je napisal/a:
Ja sigme potem ne bom vzel, če je težava s kompatibilnostjo s canonom.
Ja ne vem če bi dal toliko denarja za bliskavico kot stane 550ex,
kaj pa 430ex? Kakšna se vam pa ta zdi? Cenejša je za 30k od 550ex.

lp

Če ne misliš brat vsega, oz. slišiš samo kar hočeš, potem ne kradi časa ljudem, ki ti tukaj odgovarjajo.
Sigma dela BP na vseh fotičih. Če pa želiš imeti 4x0 od Canona pa izvoli. Samo potem ne gnjavi tukaj z vprašanji.

Milosh, ja pri optical slave je treba vse ročno štelat in se z blicom ne prenašajo podatki o nastavitvah. Vendar če nimaš IR oddajnika je bolje to kot nič. Če pa imaš oddajnih pa itak deluje sigma canonu identično.
 0   

M_M @M_M 12. Okt 2005, 20:07

Naj se še jaz malo vmešam v pogovor o bliskavicah.

Potreboval bi čim cenejšo bliskavico (ne potrebujem milijon avtomatskih nastavitev). Samo da je nameščena višje od vgrajenega fleša in da se sproži ob pritisku na sprožilec.
Potrebujem za Canon Eos 350D.

Sam sem gledal:
- Cullmann 20 AF-C Digital za Canon
in
- Metz mecablitz 36 AF-3 za Canon

Ali ta dva sploh delujeta na 350D? Morda kakšna tretja možnst v tem cenovnem razredu?
 0   

milosh @milosh 12. Okt 2005, 20:26

George tocno na to sm cilu, jst sm hotu sam na tist odgovorit k so pisal da je sigma boljsa glede tega da ma slave na predblisk. canon to vrjetn zarad marketinskega razloga nima in raj prodajo se eno stvarco vec, sam pol deluje konkretno, sigma je pa konkurenca pa si more zmislt tut polovicarske zadeve.

bi pa kle rad sam se neki opomnu, vse k fulll prevec gledajo na ceno in si rece: to bo dost zame. fotografija je drag hobi in se obcasno splaca mal pocakat pa mal vec dnarja ulozit in ti ne bo treba kasneje menjat stvari. pr fotografiji se stvari nadgrajujejo in ne menajo v celih paketih (seveda ce nimas ful dnarja).
sam vem da zdej nebi mogu raznih stvari fotkat ce nebi takoj kupu 550ex, ceprov sm od zacetka to delu zgolj ljubiteljsko, zdej pa tm pa tm se neki malga zasluzm in se cez cas (kr dost casa) nabere za kaksn mal bolsi objektiv, stativ,....
nauk bigrazz : razmislite mal v naprej
 0   

Schatzi @Schatzi 12. Okt 2005, 20:44

Kolega george, sem samo nahitro preletel, ker nimam veliko časa,
sm narobe prebral, ko je uporabnik GUDA napisal, da Sigma EF-500 DG ST,
ne deluje na 350d, sm prebral kot da Sigma EF-500 DG SUPER ne deluje na
350d in sem se zato spraševal, zakaj potem tako tišite s to jebeno bliskavico
če pa ne dela. Aha torej ta dela, potem pa hvala za informacije.
lp

@Milosh, preden bi jest s fotkami odplačal 550ex bi bil pa star 60let biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati