0   

Jan Plexy @janplexy 13. Okt 2005, 11:44

Naime, koji LCD monitor 19"/20" bi bio najbolji za grafičke aplikacije i za obradu fotografije? Cena nije bitna.

Hvala grin
 0   

iztok @izo 13. Okt 2005, 11:54

tista samsung p serija ima dobro razmerje kvaliteta/cena, mogoče tudi kakšen dell, eizo-ti so recimo tehnično zelo dobri ipd, vendar dražji ipd.
moje mišlenje je še vedno, da je dober crt monitot še vedno boljši od dobrega lcd-ja, sploh za grafiko, video ipd. ima pa jasno lcd prednosti (bolj zdrav za oči, manj prostora zavzame, je lažji, nanazadnje pokuri manj štroma, v današnjih cajtih so monitorji več ali manj nono-stop pržgani.)
konkretni ti ne morem predlagat trenutno najboljšega modela, ne poznam toliko, jst bi varjetno vzel kakšnega 19" samsunga p, če bi zdej kupoval. samsung itak zalaga večino drugih firm z deli za monitorje, ki samo pod drugo znamko prodajajo. da povem po domače: isto sranje, drugo pakovanje, hehe
 0   

Miran @Miran 13. Okt 2005, 11:56

Lacie http://www.lacie.com/products/range.htm?id=10016
ali pa Lacie CRT
ali pa Eizo http://www.eizo.com/products/graphics/index.asp

lp
Miran
 0   

Pele @Pele 13. Okt 2005, 12:06

Dell 20 ali Samsung.
Miran hvala ti za tale link od Lacie. Jih prej nisem poznal. Zgledajo dobro yes
 0   

Gregor Gomboc @George 13. Okt 2005, 12:18

Če ne rabiš več kot 19'' glej spodnje:

Fujitsu-Siemens P19-2, še bolje Eizo L778-K.
Če cena res ni pomembna Samsung 191T.

LP
 0   

Jan Plexy @janplexy 13. Okt 2005, 12:28

Što mislite o Formac Gallery Platinum 2010?
http://mail.formac.co.uk/webapp/products_displays_2010_platinum.php
 0   

Miran @Miran 13. Okt 2005, 12:41

@Pele: tudi jaz jih prej nisem kaj extra poznal, slisal sem samo za ime Lacie, drugo po ne. Potem pa sem 1x kontaktiral enega profi fotografa iz USA, s katerim imam kontakt in povprasal, keteri monitorji so dobri za obdelavo fotografij, pa mi je predlagal tega Lacie-ja.

lp
Miran
 0   

rado @rado 13. Okt 2005, 12:44

http://www.cognigen-pc.com/main/products/details.aspx?PID=1915705

Če denar ni problem , verjetno že mora imet dobro sliko glede na ceno.
 0   

Gregor @GreGor 13. Okt 2005, 12:54

Vse lepo in prav, a meni so enostavno pvedano predragi. Za 19˝ pa ne dam 1000€. Nisem taki profi, da bi to potreboval. Sam sem tudi razmišljal o nakupu kakšnega 19˝ LCD monitroja, predvsem v dobro oči. Sedaj imam 17 CRT in glede na čas, ki ga prebijem pred njim, me je prav strah, da bom čez 5 let videl le skozi očala.
Zato me zanima, katerega LCD-ja 19˝ bi kupili na mojem mestu (logično za primerno ceno). Razumem, da ne more doseči kvalitete CRT-ja, vendar bi ga uporabljal tudi za obdelavo fotografij.

lp Gergor
 0   

Jan Plexy @janplexy 13. Okt 2005, 12:56

WTF? confused

[/img]
 0   

Pele @Pele 13. Okt 2005, 13:57

Hehe ta je pa dobra laugh
 0   

Goran @darkdragon 13. Okt 2005, 14:00

hhhh sam res. plačaš enega - dobiš nič. wiiiii najboljša reklama
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Gregor Gomboc @George 13. Okt 2005, 14:42

Gregor je napisal/a:
Vse lepo in prav, a meni so enostavno pvedano predragi. Za 19˝ pa ne dam 1000€. Nisem taki profi, da bi to potreboval. Sam sem tudi razmišljal o nakupu kakšnega 19˝ LCD monitroja, predvsem v dobro oči. Sedaj imam 17 CRT in glede na čas, ki ga prebijem pred njim, me je prav strah, da bom čez 5 let videl le skozi očala.
Zato me zanima, katerega LCD-ja 19˝ bi kupili na mojem mestu (logično za primerno ceno). Razumem, da ne more doseči kvalitete CRT-ja, vendar bi ga uporabljal tudi za obdelavo fotografij.

lp Gergor

Kakšna je lahko cena??
 0   

iztok @izo 13. Okt 2005, 14:57

poglej si kaj takšnega.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?pf_id=508183&dept_id=170
po mojem zelo dobro razmerje denar/kakovost
 0   

Jan Plexy @janplexy 13. Okt 2005, 15:18

A neki komentar za ovaj??
 0   

iztok @izo 13. Okt 2005, 15:28

za tole firmo prvič slišim, če sem iskren. če po obliki sklepam, ne gre ravno za neki profi monitor, lahko pa da se motim.
kakšna pa je cena, to lahko tudi nekaj pove..
 0   

Gregor @GreGor 13. Okt 2005, 17:20

George je napisal/a:
Gregor je napisal/a:

lp Gergor

Kakšna je lahko cena??

Kolikšna je lahko cena ja... ? laugh Čim nižja ter čim višja kvaliteta, a ker vem, da tega ni, bi me zanimali monitorji tam do nekje 90.000 sit.
Koliko od vas kaj obdeluje fotografije na LCD monitorjih? Kako se kaj obnese?

lp Gregor
 0   

Gregor Gomboc @George 14. Okt 2005, 13:40

Do sedaj sem delal na CRT, sedaj pa sem iz Nemčije naročil zgoraj omenjen EIZO.
Do 90ksit... ???
Pogjej na www.prad.de
Boljšega vira informacij za TFT monitorje še nisem našel: testi, mnenja uporabnikov, nakupovalni svetovalci, primerjave...
 0   

Gregor @GreGor 14. Okt 2005, 14:36

George, katerega si pa naočil (milsim oznako) ter koliko boš dal za njega?

lp Gregor

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati