0   

rokin_ @rokin_ 13. Okt 2005, 16:13

Katere so tiste glavne fotografske legende in njihove najbolj znane fotografije?
 0   

Aleš @pesho 13. Okt 2005, 16:25

men je full dobr fotograf helmut newton! slikal je predvsem ženske, akte...modno fotografijo.
drugač je pa legenda sigurno tud henry cartier-bresson (upam da sm prav napisal). začetnik street fotografije. nekaterih njegovih fotk se ne morš nagledat.
drugih legend pa ne poznam, pa bi tud mene zanimal koga se še uvršča med legendarne fotografe, oziroma fotke katerih fotografov so vam dobre!
 0   

tinekr @tinekr 13. Okt 2005, 16:45

Uf, to pa je že naloga za celo popoldne al pa dan. Legend je ogromno v svetu.Drugač pa sem ful tovrstnih knjig prežvekala, pa moram rečti, da se ne morem kar tako odločit.
V slovenskem prostoru je seveda lažje .Meni osebno največja legenda g. Stojan Kerbler, katerega fotografije že zlo dosti let častim po božje. Je tudi ptujčan, vendar ga še nisem imela priložnosti za spoznat.
Njegove fotke so mi zelo blizu, ker so zame kot en trip iz mojega otroštva glede na to, da sem rano otroštvo preživela v krajih, kjer so nastale njegove fotografije.
Gospod je kustos v galeriji lekarna na Ptuju in koliko vem, razstavlja svoje fotografije po Sloveniji. Je mojster fotografije fotografske zveze slovenije in je dobitnik mnogih mednarodnih nagrad.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 13. Okt 2005, 17:10

Jaz navijam za žal že pokojnega fotografa Herba Rittsa.
Slovi po črno-belih portretih (tudi znanih osebnosti).

http://www.herbritts.com/
 0   

tinekr @tinekr 13. Okt 2005, 20:52

Sem pa že jaz enkrat odprla temo najljubši fotografi, torej smo že takrat to predebatirali. yes

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati