0   

dushan @dushan 17. Okt 2005, 07:49

Zanima me, če kdo ve, kakšna možnost obstaja, da se s kartice Compact Flash 256 MB, ki je bila zbrisana, ni pa bilo nato nič na novo nanjo posnetega, reši posnetke.
Znanka je namreč na fotoaparatu hotela spremeniti resolucijo posnetkov in je ob sprehajanju po meniju pomotoma pritisnila napačno tipko. Tako ji je kazalo, ko je pogledala na kartico, da ima kartica kapaciteto 244 MB, posnetega pa da je 202 MB, po napačnem izhodu s te strani, pa ji je pokazalo, da je uporabljenega 8 kB.
Ker se s kartico ni nič drugega delalo, menim, da posnetki še niso izbrisani in da mora obstajati možnost, de se jih reši.

Hvala za pomoč in LP!
 0   

ksantipa @ksantipa 17. Okt 2005, 07:55

naj poskusi s Photo Rescue ... meni jih je do sedaj še vedno uspelo "pobrat" nazaj grin

ps - zakaj pa si dal tole v koledar fotografskih dogodkov? biggrinbiggrin
LP X
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Okt 2005, 07:57

* premaknjeno v pravo kategorijo
 0   

Amadej @abba 17. Okt 2005, 08:06

meni je to uspelo s File Scavenger.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 17. Okt 2005, 08:34

Digital Picture Recovery od podjetja Winutils je meni najboljši.
Lahko uporabiš tudi PC Inspector ali Ontrack Data Recover, ampak slednja dva sta se v mojih primerih izkazala dosti slabša kakor prvotno omenjeni.
Tudi, če na kartico za tem še slikaš in jo celo formatiraš, Digital Picture Recovery reši vsaj petino slik v celoti. Toplo priporočam.
 0   

Brane @Brw 17. Okt 2005, 11:45

RescuePro 3.0 je zakon. (pa še res deluje)
 0   

dushan @dushan 17. Okt 2005, 15:45

Hvala vsem za sugestije.

Me pa še nekaj zanima. Vsi ti programi so plačljivi. A morda poznate kakšnega, ki ni plačljiv in se ga prosto lahko naloži.

LP
 0   

Matej @OKO 17. Okt 2005, 16:22

@dushan,
Program = Recover my photos.
lep dan

sam rabis crack cool .
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Zelod @flambirana_oFca 17. Okt 2005, 17:47

Če rabiš crack, ga verjetno ne rabiš iz legalnih razlogov, hm... ? biggrin
Neplačljivi je Zero Assumpiton Revocery, vendar boš hitro opazil razliko zakaj je v tem primeru dobro uporabiti plačljive programe. smile
 0   

Brane @Brw 17. Okt 2005, 18:59

Pošlji mi svoj email na zs, pa ti pošljem.
 0   

Gregor1 @Gregor1 18. Okt 2005, 00:09

Bad Copy Pro mi je rešu zadeve in All in One ObjectRescue Products Professional
 0   

HONDA @HONDA 5. Feb 2006, 20:50

Ja tudi sam sem naredil tako bedarijo, pa se slike 1. rojstnega dneva sina so gor... omenjeni programi so mi kar dobro resili vecino JPGov kar se pa tice NEFov ...pretvoril mi jih je v TIFFe in sicer dimenzije samo130x100 pikslov, a kdo ve kako bi resil te TIFFe oz. NEFe..... Prosim pomagajte....
 0   

ksantipa @ksantipa 5. Feb 2006, 20:58

Meni je PhotoRescue rešil tudi raw .. brez vsakih problemov grin
LP X
 0   

Gregor1 @Gregor1 6. Feb 2006, 00:04

Gregor1 je napisal/a:
Bad Copy Pro mi je rešu zadeve in All in One ObjectRescue Products Professional

Si preizkusil?
 0   

Slick @Slick 6. Feb 2006, 00:09

San Diskovim karticam je priložen en mini cd gor je en program ki je zlo simpl in preverjeno deluje.
 0   

dushan @dushan 6. Feb 2006, 02:16

Jaz sem nabavil PhotoRescue preko Interneta in tudi plačal s kartico, deluje pa, kot je rekla ksantipa, brez vsakih problemov.

LP, Dušan
 0   

HONDA @HONDA 11. Nov 2006, 20:01

Spet sem naredil bedarijo, tokrat iz kartice namenjene telefonu (NokiaN70)...vendar pa imam probleme ker mi zgoraj omenjeni programi ne znajo delati z video posnetki ki jih je naredil dotični aparat... končnica .3gp in pa .mp4 ... a kdo pozna se kak super program ki bi znal delati prav z vsemi file-i
 0   

misfits @misfits 9. Jun 2007, 10:42

V programu RescuePRO sem kao fotke prenesel na računalnik, ampak pri vseh je končnica TIF in vse so velike 5 MB pa ne dajo se odpret. Če končnico spremenim v CR2 (gre za RAW) pa jih pokaže, ampak v C1 del fotke manjka
Kakšna ideja?
 0   

Zelod @flambirana_oFca 9. Jun 2007, 11:30

Poskusi z
http://www.datarescue.com/photorescue/index.htm
imajo kar dober glas glede reševanja tudi CR2 fajlov.

Jaz rešujem z vsaj 10-imi različnimi programi, a na koncu je vedno rešil vse, in v veliko primerih kar 98% podatkov, le PC Inspector SmartRecovery. thumbsup

0   

misfits @misfits 9. Jun 2007, 11:36

ofca, maš zs

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati