0   

Pele @Pele 17. Okt 2005, 14:17

Iz Nemčije bom naročil M42 adapter. Trenutna cena je 5k. Do sedaj imam dve naročili. No če se še kdo javi, mi naj sporoči na zasebno. Čas pa je nekje do srede. thumbsup

Več naročil bo, cenejša bo cena adapterja grin
 0   

milosh @milosh 17. Okt 2005, 14:53

ich ein

za eos ane?
 0   

Matej Herbst @matto 17. Okt 2005, 15:04

Kaj za nikon bajonet imajo tudi ?
 0   

milosh @milosh 17. Okt 2005, 15:08

nikon ma probleme, ker ma manjso razdaljo med zadnjo leco objektiva in zrcalom, zato rabs posebn adapter ki ima umes se leco, da se slika lepo projecira in kle nastanejo tezave z kakovostjo
 0   

Blaž Ogorevc @balž 17. Okt 2005, 15:12

a je dober za vse objektive - recimo širokokotne na analogni eos?
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

milosh @milosh 17. Okt 2005, 15:16

ja m42 navoj morjo met, pa gre, pac vse mas manualno pol vrjetn. je pa tko da cist use ne bo slo gor, jst mam od konice dva objektiva, k mata vn tak jezicek za avtomaticno blendo stimat (mehansko) k ga pol aparat glede na svetlost premika in vrjetn ne bo slo gor kej bi praskal po zrcalu...
 0   

Pele @Pele 17. Okt 2005, 15:18

Matto tam k bi jaz naroču imajo samo za Canon.
Balž: Da Prav to kombinacijo hoče moj sošolec, zato bo tudi on vzel ta adapter...

Torej seznam je sledeči:
1.Sošolec
2.Miha
3.Milosh

Čas do srede thumbsup
 0   

Blaž Ogorevc @balž 17. Okt 2005, 15:20

hm, do srede ti povem - do katere ure (saj veš pravniki štejemo do 24.00, če rečeš do srede) smile
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

iztok @izo 17. Okt 2005, 15:22

pele, dej link za adapter, keterega misliš vzet. mogoče bi jst še enega vzel..
matto, kot ti je milosh reku, je na nikonih problem, ker ima njihov ohišje večjo razdaljo od bajoneta do filma (tipala) kot imajo m42 objektivi, zato izgubiš fokus na neskončnosti, oz ostrijo samo na zelo blizu se mi zdi. obratno pa lahko prek adapterja komot nikon objektive nucaš na canonih bigrazz
blaž, adapter je univerzalen za vse objektive z m42 navojem (stari pentaxi, zeniti, carl zeiss jena ijn podobna navallaka, vse to lahko nucaš s tem adapterjem). so pa več ali manj ti satrejši objektivi manualni, se pravi, da je treba ostrit ročno, zasonka se ne zaklepa avtomatično, tako, da je še težje ostrit ročno, ker je pri zaprtih zaslonkah okular zelo temen.
 0   

Pele @Pele 17. Okt 2005, 15:23

Sreda do 22:00.
 0   

Pele @Pele 18. Okt 2005, 15:36

Torej seznam je sledeči:
1.Sošolec
2.Miha
3.Milosh
4.Aleš
 0   

izzydoor @izzydoor 18. Okt 2005, 18:22

Jaz bi ga pa rabil za oly 4/3.
Ga lahko naročiš zraven?
 0   

Pele @Pele 18. Okt 2005, 18:31

Žal 4/3 adapterjev nimajo. Če najdeš trgovino na ebayu, ki prodaja m42 adapterje za Canon in adapterje za olya mi sporoči, ker namreč tista trgovina prodaja zgolj Canon adapter. Če ne najdeš, ti žal ne bom mogel naročiti tvojega adapterja.
 0   

izzydoor @izzydoor 18. Okt 2005, 18:57

Mhm... sad
Vseeno hvala.
 0   

Klemen @gartnkle 19. Okt 2005, 16:54

jzt tud !
sej se nism prepozn ane grin
 0   

Stane Crnjak @staneC 19. Okt 2005, 17:07

Živ,

upam da ne bom party-breaker, ampak preverite, od kod bo adapter poslan. Nekateri(večina) teh adapterjev prihaja iz daljne azije. To je z malimi črkami napisano nekje v tekstu; send from Honk-Kong ipd. Pišem samo zato, ker je treba prišteti še P&P, carino, davek ipd in potem ni več tako poceni. Najbolje je, da se adapterji pošljejo iz EU.
 0   

Pele @Pele 19. Okt 2005, 17:23

Stane naročil aparata in objektiv iz ebaya, tako da vem kako stvari potekajo. grin
Gartnkle: Še ni prepozno. grin
 0   

Klemen @gartnkle 19. Okt 2005, 17:35

juhu laugh
sej za prevzem pa to se se zmenmo ane ? sej bi blo mozn u lj thumbsup ?
kdaj pa to predvidoma pride ?
 0   

Pele @Pele 19. Okt 2005, 17:50

Ja seveda prevzem v LJ, ali po pošti grin Uh ne bo pa še tok hitro prišlo. Najprej nakažem denar (traja 3-5 dni da pride do njih), potem oni meni pošljejo paket(to pa traja od 3-4 dni). Lahko pa se pri nakazilu denarja malo zavleče. Odvisno od banke. Tako da ne pričakujte, da boste imeli adapter čez nekaj dni!!
 0   

iztok @izo 20. Okt 2005, 00:29

ok, bom še jst, naj bo en več da bo manj šraufanja, hehe. torej:

1.Sošolec
2.Miha
3.Milosh
4.Aleš
5.gartnkle
6.izo

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati