0   

kristjan @odisej 18. Okt 2005, 19:27

čav, sem nov na tem forumu in imam nekaj vprašanj/prošenj.
nimam ne dobrega fotoaparata (kupujem), ne znanja kako narest dobro
fotografijo, me pa zelo zanima. že nekaj časa obiskuje tole stran in so me fotke zlo pritegnile, tko da bi se tud sam rd nauču narest kej podobnega
če mi kdo lahko da kak nasvet, kje začnem, kaj kupim,...??? ne bom nč jezn

hvala
 0   

primoz75 @primoz75 18. Okt 2005, 19:30

uh

daj malo poišči po tem forumu...sajje že vse mnogokrat bilo napisano

grin
 0   

Olaf @Olaf 18. Okt 2005, 19:36

Jaz sem začel z manualnim fotičem in neko 30 let staro knjigo o fotografiji. Če bi začel danes, bi verjetno začel s kakim poceni digitalcem, pa z isto staro knjigo...
Najprej se moraš naučit osnove osvetlitve, kaj sestavlja sam aparat, zaslonko, čase, občutljivost, kompozicijo itd., itd. Najbolje je da malo posrfaš po netu, kjer imaš ogroooomno napisanega. V knjižnicah pa imaš tudi veliko knjig na sposojo.
Pa čimveč slikat pa sprobavat, kar si prebral (ni treba vse verjet - probaj!). Digitalca sem napisal, ker boš rezultat lahko takoj videl že na aparatu in nato še na računalniku. Tako imaš skoraj trenuten feedback in ti ni treba čakat da film razvijejo in slike naredijo.
O modelih raje ne bi, ker jih ne poznam tako dobro - glej le, da ima aparat možnost manualnih nastavitev zaslonke in časa.

LP
 0   

Matev @Matev 18. Okt 2005, 19:37

se pridružujem zgoraj napisanem nasvetu

vse je bilo že 100x napisano

samo malo se moraš potruditi - če ti fotografija seveda kaj pomeni
 0   

Blaž Ogorevc @balž 18. Okt 2005, 19:50

se pridužejem zgoraj napisanemu nasvetu - ampak sam s emoraš odločit kaj si boš kupil ali analogni ali digitalni.
Še preden si greš pa aparat kupit, pa ti svetujem obisk knjižnice ali knjigarne.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Blaž Ogorevc @balž 18. Okt 2005, 20:02

no če smo glih pri tem - jaz prodajam knjigo - enciklopedija digitalne fotografije - novo - javi se če te zanima. Je dobra, ampak jaz sem analogni tip.

tule je tema, kjer jo prodajam.

https://www.slo-foto.net/ftopict-3345.html

Evo, za 6 in pol.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

tinekr @tinekr 18. Okt 2005, 20:16

A rad bi naredil dobro fotko, pa ne veš kak?
Začni živet fotografijo, pa bo. Je zlo enostavno, le dobri rezultati pridejo čez par let. yes
 0   

tomaž @mju 18. Okt 2005, 20:55

Zenit 12xp, za male pare ga že dobiš, ampak se na njem vse naučiš... kuko se lepo rima laugh npr. na fotoantiki (glej pod reportažami FOTO ANTIKA) jih je bilo ogromno. Pa seveda kakšna knjiga za začetek... grin
 0   

Tom @by_tom 18. Okt 2005, 21:36

če si pri denarju, ti priporočam nakup knjig na amazon.com yes
"V mislih ves čas vse fotografiram - za vajo" - Minor White
 0   

masa gojic @maha 18. Okt 2005, 23:12

jst ti pa svetujem, da se pozanimas kje organizirajo zacetniske tecaje fotografije.. tm ti vse povejo, dobis motivacijo, spoznas istomislece osebke, ki imajo iste predispozicije in pred katerimi ti ne bo nerodno pokazati svojih izdelkov..

cimvec komentiraj in beri komentarje drugih.. s tem se naucis opazovati in dojemati fotografijo kot celoto, ki je razdeljena na veliko prafaktorjev.. kot npr. kompozicija, svetloba, barve,etc.

objavljaj, popravljaj, poslusaj nasvete,..

hodi na razstave.

opazuj okolico.

bodi samokriticen.

bodi vztrajen ker vaja dela mojstra.

uporabljaj google biggrin

ceprav smo v digitalni dobi, izkusi carobnost rdece luci

...za zacetek naj ti kak od prijateljev posodi fotoaparat, svojega kupi premisljeno - ne zaletavaj se v nakup ker ti bo kasneje morda zal

tle sm ti napisala le kapljo v morje, za start bo!
velik srece pa kej objav, maha.
 0   

tomaž @mju 19. Okt 2005, 15:23

maha je napisal/a:
jst ti pa svetujem, da se pozanimas kje organizirajo zacetniske tecaje fotografije.. tm ti vse povejo, dobis motivacijo, spoznas istomislece osebke, ki imajo iste predispozicije in pred katerimi ti ne bo nerodno pokazati svojih izdelkov..

cimvec komentiraj in beri komentarje drugih.. s tem se naucis opazovati in dojemati fotografijo kot celoto, ki je razdeljena na veliko prafaktorjev.. kot npr. kompozicija, svetloba, barve,etc.

objavljaj, popravljaj, poslusaj nasvete,..

hodi na razstave.

opazuj okolico.

bodi samokriticen.

bodi vztrajen ker vaja dela mojstra.

uporabljaj google biggrin

ceprav smo v digitalni dobi, izkusi carobnost rdece luci

...za zacetek naj ti kak od prijateljev posodi fotoaparat, svojega kupi premisljeno - ne zaletavaj se v nakup ker ti bo kasneje morda zal

tle sm ti napisala le kapljo v morje, za start bo!
velik srece pa kej objav, maha.

Bodi mju... indian
 0   

Matej @OKO 19. Okt 2005, 15:50

naučit se stvari danes ni težko, naučit se pisat, brati, jesti, piti, hoditi... je osnova za prezivetje, ce imas to lahko funkcioniras, lahko sprejemas nova znanja.se razvijas,
pri fotografiji, hm tule bo pa treba mal stop rect, ni vse knjiga in osnove fotografiranja, teba je znat tudi videt stvari, ne pa biti na dirkah tako kot je vecina danasnjega sveta, treba se je ustavit, pogledat opazovat, ja opazovanje je nujno, pa ne ono kak avto ma sosed in kako je on oblecen itd.. ampak opazovat stvari za katere so drugi slepi oziroma ne vidijo, ker raje gledajo kake dobre superge ima ona.. on.. ali pa spet nekaj tretjega..čas ki nam ukazuje kako zivet gre izjemno hitro, nimamo časa za opazovanje in prikazovanje sveta s pomočjo fotografije na drugačen način.. to počnjeo ljudje, ki imajo čas.
oziroma se s tem poklicno ukvarjajo (primer fotografi national geographic) in novinarji..fotoreporterji

mi amaterji pa to vidimo in zelimo posnemat , oziroma narediti tako kot mi vidimo...

da zakljucim, vaja dela mojstra,

p.s.
ce pogledas v galeriji lahko vidis kdo ima cas in kdo ga nima.
hec cool
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Sebastjan @Sebastjan 19. Okt 2005, 16:51

OKO izjemno dobro si to napisal in se ti 100% pridružujem!
 0   

kristjan @odisej 19. Okt 2005, 19:04

supper, hvala vsem - nism si mislu da vs bo tolk odgovoril.
bom upošteval te nasvete in ko pridem do materilala (knjig, aparata,...)
se spet oglasm, spet s kakšnim vprašanjem smile

ej OKO se bom držu tvojga nasveta in bom opazoval bigeek

lp
 0   

rado @rado 19. Okt 2005, 20:31

odisej je napisal/a:

ej OKO se bom držu tvojga nasveta in bom opazoval bigeek

lp

Ja odisej , saj v bistvu je OKO to kar lepo napisal, ti kar opazuj samo, da ne boš predolgo naredi med tem opazovanjem tudi kak posnetek.
thumbsup
OKO že nekaj mesecev samo opazuje, posnetka pa še nobenega. Rofl
 0   

tomaž @mju 19. Okt 2005, 20:34

OKO---(vidi tisto, za kar so drugi slepi).

Rofl Rofl Rofl

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati