0   

Gasper @gash 19. Okt 2005, 11:55

Sicer je to foto forum, ampak, ker ste tukaj tudi mojstri računalnikov in intereta me zanimajo nasveti in pomoč.
zadeva: Nabavil sem računalnik (že pred časom). Vse legalno z licencami in tudi Norton antivirusom. Zadeva je že pred časom potekla. Zdaj me stalno gnjavi naj podaljšam. Kljub temu, da sem kar nekaj na intenetu mi norton nikoli ni našel virusa.
Ali se mi splača to plačevat še naprej?
Fotke hranim na cd-jih, zato mi ni problem v krizni situaciji vse formatirat in na novo naložit.
Ali pa obstaja kak free antivirusni program, ki bo vsaj za silo počistil morebitne nezaželjene goste? Lahko tudi le da jih odkrije, pa bom potem že plačal nortonu ali sofosu, da z njimi počistim?
Kako to rešujeti vi?
hvala za pomoč.
Gash
 0   

Kris @kris 19. Okt 2005, 12:13

Sam uporabljam antivirusni program Avast, ki je za domačo
uporabo brezplačen. Vse kar moraš naredit za brezplačno
uporabo je to, da se registriraš na njihovi strani, oni pa ti
pošljejo aktivacijsko kodo na tvoj e-mail.
Za enkrat me odlično ščiti pred vsemi možnimi virusi.
Toplo priporočam.

Pa še povezava: http://www.avast.com/
 0   

Zelod @flambirana_oFca 19. Okt 2005, 12:13

Ja zastonjskih antivirusnih je kar nekaj, predvsem slišim pohvale nad nemškim
AntiVir, ki je baje zelo preprost in tudi učinkovit. Sam ga nisem nikoli sprobal.

Drugače je pri Nortonu tako, da te osebne različice so bolj za okras kakor za resno uporabo. Če pa pristaviš večji kup denarja, kakor to delajo razne firme, pa imaš na voljo skorajda popolno zaščito. V kombinaciji s hardverskim antivirusnim pa sploh.

Jaz sem nekaj časa prisegal na NOD32 (zastonj preizskusna verzija plačniškega programa) in sem bil zadovoljen, dokler nisem nekoč skeniral cel računalnik z zastonjskim Panda online Antivirus Scan in mi je ta odkril in odstranil (!) še vsaj 50 virusov katerih NOD32 niti opazil ni.
Nato sem pa presedlal na BitDefenderja in zanj kupil tudi licenco ter sem zelo zadovoljen. Eden res boljših antivirusnih, ki najde in počisti skorajda vse pa še integriran požarni zid ima.

Drugače, če bi rad pa samo občasno skeniral in popucal računalnik, pa priporočam, da v Internet Explorerju odpreš

http://www.pandasoftware.com/activescan/

Najde skorajda vse in, če se le da, uspešno odstrani.
Druga opcija, predvsem za iskanje in odstranjevanje trojancev, je pa

McAfee Stinger Removal Tool
http://vil.nai.com/vil/stinger/

Pa srečno thumbsup
 0   

Gasper @gash 19. Okt 2005, 12:22

thumbsup
kaj naj rečem. super odgovori v izredno kratkem času.
res hvala!
 0   

dobran laznik @marcelmai 19. Okt 2005, 13:35

zanimivo. pri meni je blo ravno kontra. po bit defenderju sem inštaliral avasta pa mi je najdo cel kup stvari. poleg tega mi je bitdefender iz neznanega razloga zelo upočasnjeval odpiranje internetnih strani.
po moje se navadnim uporabnikom ne splača velike dnarje vlagat v to. so zastonj programi dovolj dobri. saj konc koncev če normalne strani gledaš virusa skor nimaš kje staknit.
 0   

Zelod @flambirana_oFca 19. Okt 2005, 14:56

No ja, pozabil sem povedat, da je za slabše zmogljivostne računalnike primeren
kakšen NOD32, ki res "požre" izjemoma malo spomina, ali pa F-Secure.
Dokler BitDefender porabi ogromno spomina, če je pa vklopljen njegov interni firewall pa sploh. Enako je tudi pri Kaspersky-ju.

Zelo pomembno je, da imaš naložene zadnje Microsoftove popravke pa virus res težko najde vhod v računalnik.
Dokler, če nimaš nameščenega zadnjega service packa ali celo bognedaj, da nimaš nameščenega nobenega od teh, se samo povežeš na Google pa se že na disk skopira trojanc Downloader.
 0   

Blaž Ogorevc @balž 19. Okt 2005, 15:06

jaz uporabljam nod32 - preizkusno verzijo enkrat na mesec downloadaš, pa je.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

kornfleks @kornfleks 21. Okt 2005, 08:58

NOD32, tako v službi kot doma, vsakodnevne posodobitve baz, slovenska verzija, pa se licenca ni tko draga.
[url]www.okorn.net[/url]
 0   

Dejan Dular @smejo 22. Okt 2005, 09:47

NOD32 je zakon. V službi ga imamo in niti enkrat ni spustil virusa pa še sistemskih resorsov ne zasede toliko. Da ne omenjam nortona... Ta pa zna pokurt procesor in ram.

Pa še za študente je pol cenejši.

thumbsup
 0   

Aleksander @discom 9. Nov 2005, 21:42

Trenutno imam tudi jaz Nortona.
Je res dober antivirusni program,seveda ga je potrebno kot vse ostale posodabljati.Res pa je tudi da zelo upočasni delovanje samega računalnika in odpiranje spletnih strani.
Zato razmišljam o zamenjavi.Najbrž se bom tudi jaz odločil za NOD32.
Mogoče pa ima kdo tu kakšno cenejšo varianto.Slišal sem namreč za odkodirane verzije,samo sem malo skeptičen... dead
thumbsup
 0   

Aleksander @discom 9. Nov 2005, 21:43

Trenutno imam tudi jaz Nortona.
Je res dober antivirusni program,seveda ga je potrebno kot vse ostale posodabljati.Res pa je tudi da zelo upočasni delovanje samega računalnika in odpiranje spletnih strani.
Zato razmišljam o zamenjavi.Najbrž se bom tudi jaz odločil za NOD32.
Mogoče pa ima kdo tu kakšno cenejšo varianto.Slišal sem namreč za odkodirane verzije,samo sem malo skeptičen... dead
thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 9. Nov 2005, 21:48

Sam uporabljam Avast in sem zadovoljen. Je pa zanimivo, ko sem zagnal Panda online scan, mi je avast javil, da se v tej povezavi nahaja virus smile Sigurno kakšna konkurenčna finta biggrin
 0   

Dejan Dular @smejo 9. Nov 2005, 23:23

Fantje. Tisti, ki se odločate za NOD32, poglejte to temo:

https://www.slo-foto.net/ftopict-3894.html
 0   

saša @sasa112 13. Dec 2006, 09:47

Na računalniku imam najboljšo protivirusno zaščito bitdefender (tudi edini,ki je na testu Virus Bulletin prepoznal virus,ki ga drugi programi niso zaznali),računalnik mi deluje normalo in odkar imam ta program nism dobila nobenega virusa in nimam nobenih težav.
Pred tem sem uporabljala nod23, vendar me je kmalu razočaral, dobila sem virus in ga ni zaznal, poleg tega je neprijazen in neuporaben do uporabnikov,ki nimajo veliko računalniškega znanja.
Torej po mojih izkušnjah toplo priporočam bitdefenderja in odsvetujem nod23 thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati