0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 14:24

Ljudje poglejte si kako je naša slovenija draga, oz. kako naj bi se računalo za fotografske storitve. In še to, to so najnižje cene.

cenik fotografskih storitev

kam mislte da bi prišli če bi zaračunavali takele cene?

LP
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Jero @Jero 19. Okt 2005, 14:37

Men se zdijo cene zelo primerne. Lahko bi ble clo mal višje. Je pa vprašanje, če bi jih stranki upal naglas povedat. shy Kolk se pa drugač običajno računa za slikanje poroke. Recimo komplet z albumi. Kdo ve morda?
 0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 14:41

cene so že primerne sam če boš dal ti tako ceno stranki bo rekla po vsej verjetnosti hvala lepa.

jst osebno poroke ne spuščam pod 60.000 to je komplet z albumi itd. ampak to je fotkanje samo uradni del.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 14:47

sej piše cena za poroke: 500€ (50-70 izbranih posnetkov brez albumov ipd)
 0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 14:51

ja izo a ti tolk računaš za poroko?
 0   

sanja @sanja 19. Okt 2005, 14:55

dark he he bos mogu dvigniti svojo tarifo thumbsup
 0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 15:09

ja sam če dvignem tarifo pol zgubim stranke, če pa ne dvignem tarife me lahko pa prjavjo da delam nelojalno konkurenco. kaj čmo v vsakem primeru bo treba nehat fotkat, hhhhh - pa kaj še
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 15:13

jst ne fotkam za dnar, hehe, tako da ne vem, kakšne so tarife.
drgač pa za ostele storutve se mi zdijo cene primerne, po mojem ni takšne razlike v praksi kot recimo v grafični pripravi in oblikovanju. ani imajo tudi podoben cenik, ki naj bi bil neko vodilo pri postavljanju tarife, samo tiste cene se res najboljši in slavni lahko privoščijo (oz. če imajo takšne naročnike).
 0   

sanja @sanja 19. Okt 2005, 15:31

darkdragon je napisal/a:
ja sam če dvignem tarifo pol zgubim stranke, če pa ne dvignem tarife me lahko pa prjavjo da delam nelojalno konkurenco. kaj čmo v vsakem primeru bo treba nehat fotkat, hhhhh - pa kaj še

stranke??? ce govorimo o porokah??? biggrin
a mata z blazem firmo, on jih locuje ti pa pol porke slikas Rofl
 0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 15:40

hhh. jst rečem stranka vsakemu k mi plača za kako storitev. hhh
 0   

Matej Herbst @matto 19. Okt 2005, 15:50

Cenik, ki ste ga navedli je pravi, ampak v Sloveniji smo sami krivi sleep
1. SAMI SEBI KOPLJEMO JAMO IN SI ZBIJAMO CENE
Sorry Luc za velike črke ampak ko treba treba.

2.Če pogledamo cene v tujini so še višje in tudi različne cene za različne kakovosti, pri nas pa z najnovejšim strojem in profi ekipo delamo fotke zastonj.

3. Cenik je od sekcije fotografov, žalostno je da se ga iste osebe, ki so ga sestavile ne držijo, kaj šele drugi.

4. Kot je rekel Dragon jaz tudi več ne hodim pod določene cene in dolgoročno se mi je to obrestovalo, ker delaš na kvaliteto in ne samo na kvantiteto. Stranke to opazijo in ti naredijo naprej reklamo. Pa še tistih, ki bi imeli fotkanje za 20k na 100 obrokov brez obresti se rešiš. Žalostno ma resnično.

5. Zgleda, da bomo fotografi in vse foto storitve, čez kakšno leto še plačevali ljudem če jih lahko fotkamo na poroki. (Ti dam 5k če ti lahko poroko pofotkam zastonj in pol bodo studiji, ki ti bo dal še jurja če pri njih razviješ fotke)- kam vse to pelje ne vem

6. Fotograf je po novem lahko vsak. Kot ima vsak od nas v Sloveniji soseda računalničarja ima zdaj vsak slovenec soseda ali kolega fotografa thumbsup,
Komaj čakam, da pride v sloveniji popularno polaganje parketa, pol bom prvi, ki bo na fuš polagal parket, po poroki še ene 20 m2, parketa za zabavo, pa seveda skoraj zastonj, glih da si pokrijem za kolenčnike pa za tuto smile

7. Da ne bom vse popljuval, lepo je videti, vsaj pri nas na obali, da se ne drk.. v glavo več z cenami storitev ( velja za fotografiranje) Nekako se držimo ene minimalne cene. (jaz mu dam gratis album on mu da slike) pač drugi paketi ampak nekako na koncu suma sumarum enaka.

8. Upam, da nam bo mlajši generaciji po Sloveniji uspelo nekako uskladit cene. Prav je da so se znižale, pač nekatere so bile prveč navite, samo vse ima neko mejo, nekdo ki živi od tega nima samo stroške opreme- tu so še tekoči stroški od prostora, elektrike, bencina, komunale, prispevki........ kar na mesec ne pride malo

No vse skupaj je malo v razmislek
 0   

Goran @darkdragon 19. Okt 2005, 16:13

matto kar si napisal je popolnoma res. lepo povedano. thumbsup thumbsup thumbsup
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 17:30

kako je pa z recimo izobrazbo ali pa kvalifikacijo fotografov upset
najbrž ne bi bilo šfoh tudi to pr nas nekako uzakonit. kolkr vem, za zdej je tu še dost mutno vse skupaj, v bistvu lahko vask nabavi opremo, odpre s.p in začne razvijat fotke ter fotkat po raznih porokah ipd. ali se motim?
tu je pr nas malce fulana filozofija, se mi zdi. moglo bi biti tako kot pr dohtarjih, kuahrjih ipd, pač moreš imet neke kavlifikacije za to, ali pač? tudi najbrž kakšna nagrada ali obiskovanje delavnic, diplome ipd pridejo v poštev..
tako bi recimo, za tistega, ki se misli s to profesijo ukvarjat, nardit nekakšne teste ali nek praktični izpit, da lahko začne z prakso. jasno po drugi strani tudi sankcionirat delo na črno in recimo freelancerje, ki bi delali mimo papirjev, se pravi neka inšpekcija tudi za to, zakaj pa ne.
kako je pa kaj s tem v tujini, a kdo ve?
recimo tudi za mojo stroko, tudi če imaš končano fakulteto, ne moraš kar odpret firme in delat projekte, treba šrej še izpit pri zbornici nardit ipd, da lahko štemplaš projekt in se podpišeš kot odgovorni, tudi zakonsko, če gre kaj narobe. tako se me moreš iti polprofesionalizma..
 0   

Blaž Ogorevc @balž 19. Okt 2005, 17:48

jaz pa ne bi glih uzakonil tega. Zakaj bi se moral nekdo z izpiti dokazovat, če pa lahko kvaliteta njegovega dela govori zanj. Saj ne nosi nobene odgovornosti in ne more povzročiti neke škode s tem, ko naredi slabe fotke. Za razliko od tvojega ali mojega poklica in podobnih.

Če je nekdo car in zna vse, zakaj bi mu predpisal neka dovoljenja. Ker pri fotografiji se pa res da marsičesa (ali vsega) naučit brez formalne izobrazbe.
Svoboda umetnosti!!! indian
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 17:55

blaž, ne govorim, da bi omejeval umetniško svobodo, to sploh ne.
šlo bi samo za nek splošen test, o poznavanju opreme, osnovno obvladovanje obdelovanje fotografij, opoznavanju fotog, teorije (tvorejenje slike, kompozivcija, mogoče tudi malce zgodivine ipd).
pač nekaj, da zapolniš nek minimum, da lahko začneš stvar resno delat. za umet. svobodo je pa zmerja dosti prostora, se mi zdi..
 0   

Matev @Matev 19. Okt 2005, 17:55

meni se zdijo cene naravnost nore

za pretvorbo v cmyk format zaračunajo 10 evrov
za uro dela v fotošopu pa 40 evrov
bigeek

40 x 238sit= tu mač

to je huj kot ma doktor na uro
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 17:57

ja, si kdaj pogledl kolk plačaš mehaniku na uro za servisiranje avtomobila, hehe, tisto je šele štala.
 0   

Pele @Pele 19. Okt 2005, 18:01

Hehe ravno to sem hotel napisat smile En majhen del ti zamenja pa že računa 10k.
 0   

Matev @Matev 19. Okt 2005, 18:01

Sori samo 10 jurjov na uro, kot mislijo da so fotografi vredni, nisem še nobenmu mehaniku plačal.

da ne omenjam koliko bi znesal ura če bi samo pretvorbo delal
miljon tolarjev
?
 0   

iztok @izo 19. Okt 2005, 18:07

ma ja, zmeraj v teh cenikih najdeš kakšne cvetke, ponavadi zaradi nepoznavanja programov, poteka dela ipd. aja, ko smo že pr te, ma prav uanima, kolk jih ima od teh labov legalne fotošope ipd gor. tisti softwer, ki ga recimo zraven fotičev dobiš, ni namenjen komercialni uporabi ipd..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati