0   

Miran @Miran 19. Okt 2005, 19:45

Ali uporabljate za obdelavo fotografij CRT ali LCD monitor in pa kaksen model?
 0   

tomaž @mju 19. Okt 2005, 19:53

Kakor pri drugih vidim, si ne kupim LCD za nič na svetu, vsaj ne takega za 70.000, saj je vse tako svetlo, da je groza, tako da ostajam pri neki kišti iz leta 2000: Samsung SyncMaster 753dfx hehe, važen je fotograf to je itak, kontraste pa po filingu naviješ biggrin

Raje v objektive vlagam... thumbsup
 0   

Strojnik @Strojnik 19. Okt 2005, 20:13

MJU sam da nauš čez pet ali deset let ulagal v očala z veliko dioptrijo... upset mal heca! Jest mam philipsa 18 LCD in sem zlo zadovoljen!
Nikoli ne veš za kaj je kaj dobro!
 0   

tomaž @mju 19. Okt 2005, 20:16

ne, sej možno, da je boljši glede veliko stvari LCD, ampak ko si enkrat navajen to, da gledaš na monitor iz vseh strani in vedno vidiš isto, je hudič.... mene to že pri fotiču moti biggrin
 0   

Pele @Pele 20. Okt 2005, 07:45

CRT do konca življenja yes
 0   

Uroš Oblak @Abakus5060 20. Okt 2005, 08:12

LCD. Kar se tiče svetlosti, ne vem zakaj ne bi z nastavitvami zadeve popravil.
Ima pa LCD bistveno bolj stalno sliko. CRT potrebuje nekaj časa da se ogreje in med tem se se spreminja tudi svetlost in kontrast, pri LCD pa teh težav ni.
 0   

tinekr @tinekr 20. Okt 2005, 08:32

CRT uporabljam, vendar moram povedati, da bom čist slepa zaradi tega monitorja. Text mam na largest, pa še vedno ne pomaga. . Če si nastavim dioptrijo na fotiču, pa če bi kdo drugi želel ga uporabljat za mano, bi videl čist megleno.
Ja, CRT je bolj fajn, vendar pa LCD dosti manj uničuje oči in povzroča manj glavobolov.
Mam pa prastari monitor 19- Hansola, pa nekak se mi ni zaluštalo LCD-ja.
Bo pa naslednje leto ziher.

Ampak pa zlo pogosto menjam tipkovnice in zvočnike.
 0   

Gregor Gomboc @George 20. Okt 2005, 08:37

Do sedaj CRT. Že dalj časa razmišljam o menjavi in ko sem prebral še članek o barvni nestabilnosti CRT-jev, ogrevanju in potrebi po 14-dnevni kalibraciji za doseganju optimalnih rezultatov.... no
V naslednjem tednu pričakujem 19'' LCD monitor. biggrin
 0   

Pele @Pele 20. Okt 2005, 09:22

Citiram:
Že dalj časa razmišljam o menjavi in ko sem prebral še članek o barvni nestabilnosti CRT-jev, ogrevanju in potrebi po 14-dnevni kalibraciji za doseganju optimalnih rezultatov....

Pri "pravih" CRT monitorjih teh težav s kalibracijo ni. En lep primer je Sonyev monitor. Hehe vendar pa ta stane okoli 500k grin
 0   

David Vatovec @davidv7 20. Okt 2005, 09:27

CRT je še vedno zakon (vsaj v istem cenovnem razredu). Jaz imam NEC 21" in nisem še videl nobenga LCD-ja, ki bi mu prišel blizu.

Če kupuješ LCD za resno delo s fotografijami priporočam Apple Cinema display.
 0   

David Vatovec @davidv7 20. Okt 2005, 09:30

Kalibracija je nujna vsakih 14 dni tudi pri LCD-ju, vendar če ne delaš za tekstilno industrijo ali za Color Medvode, to ni tak hud problem.

Aja, kalibracija se opravi hardversko seveda!
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 20. Okt 2005, 09:40

CRT IIYAMA Vision Master Pro 514, kalibriram ga pa s Spyder-jem, vendar ne na 14 dni. Ni potrebe, ga ne uporabljam vsak dan ves dan.
Rabiš pa veliiiikoooo mizo, vsaj po globini. yes
 0   

Goran @darkdragon 20. Okt 2005, 09:48

jst mam doma 19'' LCD Samsung in sem kr zadovoljen z njem, res pa je da ga je treba lepo skalibrirat in pol ni večjih težav.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Roman @Filth 20. Okt 2005, 10:02

za noben dnar na svetu ne grem nazaj na CRT...... prijatelj ima enga samsunga, niti ni slab, pa me po petih minutah začnejo oči pečt..... aja mam pa samsung SM172X točno eno leto, takrat, ko sem ga kupil je bil najhitrejši in najbolši monitor od konkurence (12ms)..... odličen monitor, zelo dober kontrast in svetloba.......
 0   

steppenwolf @steppenwolf 20. Okt 2005, 10:39

Za sedaj še vedno prisegam na CRT in tako sem si omislil najboljše kar se je dalo dobiti v 19 inč razredu: Mitsubishi DiamondPro 930SB. Ta monitor je zakon! Žal nisem imel prostora za 21 colarja, če ne bi ga kupil.

LP
 0   

Matjaž @sajhtam 20. Okt 2005, 13:13

LCD BenQ FP937s 19"

Za računalniške zadeve deluje odlično, če se pa lotiš slik ali pa filmov pa pokaže svoje slabosti: zelo slabo reproducira temne nianse. Določene posnetke oz. odseke filma, kjer je temno enostavno kar črno prikaže, kar sucks!

Sicer ga pa ne menjam kar tako za CRT nazaj. grin
 0   

Jaka @Guda 20. Okt 2005, 13:14

Jaz kupujem diase (sem pa tja kakšnega ČB Ilforda) Rofl Rofl Rofl
za gledanje diasov imam projektor, ki je starejši od mene (zaplenil očetu), za obdelavo ČB fotografij pa imam en star ruski povečevalnik, ki čaka, da odstopi mesto boljšemu
Slo-Foto zakon

sicer pa imam v službi LCD Samsung 17", doma pa LCD na prenosniku in navadnega Hyundaja na namiznem računalniku
 0   

noname @xpr0ject 20. Okt 2005, 13:21

Za gafiko in fotografijo... ga ni LCD.ja (vsaj za enkrat) ki bi bil blizu CRT. Imel sem LCD in to dobrega, pa vendar si z njim v fotografiji ne mores veliko pomagati(vsaj za resno rabo ne) sedej uporabljam kot primarni kalibriran monitor DELL 21" trinitron z ravnim ekranom in sem presrecen z njim. Kot sekundarni mi sedaj sluzi tisti LCD, ki je namenjen predvsem orodjarni PS.a
Pri LCD.ju je problem predvsem to, da ne more odsevat popolne crnine ali popolne beline, ce pa ze eno od dveh, nikakor ne crno in belo skupaj.

LP
Xpr0
 0   

David Vatovec @davidv7 20. Okt 2005, 14:05

@xpr0ject: kaj pa Eizo - oni sedaj delajo samo če LCD-je pa so glavni v grafičnem oblikovanju?
 0   

noname @xpr0ject 20. Okt 2005, 14:16

David, mozno! Mozno tudi da me je cas povozil, vendar jaz nisem se videl v kaksnem profi graficnem ali foto studiju, da bi delali z LCD.ji. Seveda pa tehnologija gre naprej ampak za zdaj me se vedno LCD ni preprical.

Kar sem pri vecini LCD.jev tudi opazil je to, da npr. v zelo finih niansah barv, blagih tonov, ki so zlo blizu belinam ali crninam..na LCD.ju vids kot prezgano..detajli v crninah pa so slabse vidni. Ne vem..moje izkusnje s taksne.

LP
Xpr0

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati