0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Okt 2005, 11:34

Verjetno vas je večina že slišala za to "novost":

> Zivjo!
>
> Pisem ti, zato da te obvestim o dolocenih spremembah, ki se bodo v kratkem
> zgodile na nasih cestah in znajo povzrociti veliko prometnih nesrec, jaz
> pa si ne zelim, da si ti eden izmed tistih, ki bo nasrkal.
>
> Kot ves, se je pred kratkim spremenil zakon, ki je ukinil utrip zelene
> luci. Tisti, ki delajo na tem projektu, menijo, da bo to vzrok za veliko
> nesrec, ki pa se lahko koncajo tudi tragicno. *V Ljubljani bodo ukinili
> utrip to soboto (20.10.2005), zato te prosim, da si v naslednjih dneh na
> cesti se malo bolj pozoren kot ponavadi. *Obvestilce ni namenjeno samo
> voznikom avtomobilov, ampak tudi kolesarjem in pescem.

Meni osebno tole ni kaj prida všeč, namreč ko sem se nekajkrat peljal po kranju, sem takoj pred sabo zagledal rdečo luč. Jah stisneš pa gre mim, sam kaj pa če je za tabo gospod policaj? policeman
 0   

sanja @sanja 21. Okt 2005, 11:39

sleep sploh nism vedla
tole pa ne bo good dead
 0   

Primož @bevcan 21. Okt 2005, 11:53

V tej novici je vsaj ena velika laž. To soboto sploh ne bomo 20.10. ampak 22.10. Upam da sta tukjaj dve laži vsaj še tista z ukinitvijo zelene utripajoče. Prec ko srečam brata ga uprašam. Dela namreč pri javni razsvetljavi na samaforskem oddelku. Pa še kar se tiče tehničnega vprašanja tega. V centalo so povezani samo semaforji glavnih cest. Tržaška, Celovška, Slovenska, Dunajska... Dvomim da vse ostale semaforje lahko spremenijo v enem dnevu.
 0   

Sigma @Sigma 21. Okt 2005, 11:55

He he, komi cakam, pol pa hitr fotica v roke pa brz na kksn krizisce. Uuuuu veste kaksne hude reportazne fotke lahko dobis. Ko pride do nesrece pol pa jezni ljudje ko stopijo iz avta "pa kaj ti je!!!!! A ne vids rdece luci!!!??? AAAa!!!!!" Medtem Skljoc Skljoc.

Jeah
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Okt 2005, 11:55

To sem tudi sam opazil, da se datum ne klapa, a sem na dveh radijskih postajah slišal, da je informacija pristna.
 0   

milosh @milosh 21. Okt 2005, 13:04

jah tkole je, nevem zakaj bi blo vec nesrec, utripanja ne bo, bo direkt rumena in rdeca, sam sekvenca do zelene luci za une k pravokotno pelejo bo pa ista, kar pomen da bo "daljsa" za tisto utripanje zelene. fora tega zakona je v tem, da ko folk vid da zelena utripa stop po gasu da jim bo ja se ratal cez krizisce in pr tem ful povecajo hitrost in je tut zarad tega kr dost nesrec k un pred njimi pa zabremza ob utripanju zelenih,......
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 21. Okt 2005, 13:06

Verjetno bo res manj večjih nesreč, vsekakor pa bo več manjših - dvorezen meč... čeprav raje vidim manjšo nesrečo kot...
 0   

Sandi @Sandi 21. Okt 2005, 13:07

No ja, italijani imajo ta sistem že od kar pomnem, zato pa gori rumena toliko več časa, tako da je še vedno isti šmorn. Dokler ne sveti rdeča, se še vedno pešta gas in vsi norijo do zadnjega skozi in pri nas bo isto, brez skrbi, vsega se bomo navadili ... neke koristi pa itak ne bo.

biere
Škljoc !
 0   

Schatzi @Schatzi 21. Okt 2005, 13:11

Tako kot je povedal milosh, prej so vozniki lovili zeleno, ko je začela utripati, nekateri še celo rumeno, sedaj pa bo sefamor direktno preklopil na zeleno, tako da ne bo več lovljenja, tisti ki pa ne bo mogel pravočasno ustaviti bo šel pa skozi rumeno. Verjetno bo na začetku res več manjših nesreč, vendar ne bo hujšega, malo zvite pločevine.
lp
 0   

rado @rado 21. Okt 2005, 13:13

Saj tak sistem je bil tud prej , to z utripajočo je bilo mislim da samo v SLO, rumena je prej zmeraj pomenila za vse tiste , ki so bili v križišču , da le tega izpraznijo , če so toliko blizu , da ne morejo ustavit in se to nikakor ni kaznovalo kot je veljalo sedaj.

Ni pa to nikakor natek saj se napoveduje to že od lani.
 0   

ogabe @ogabe 21. Okt 2005, 14:22

Sicer nisem imel prav pretirano veliko casa, da bi iskal podatke o teh stvareh samo.... Upam da so spremenili zakon, da voznja v rumeno ne bo vec enako kot voznja v rdeco smile Ker drugace se obeta ali ogromno povecanje drzavnih prihodkov iz naslova kazni, ali ogromno povecanje kolon, ki stojijo pred zeleno laugh
 0   

rado @rado 21. Okt 2005, 14:37

Ja Ogabe rumena bo imela zopet pomen kot ga je v tistih časih , ko sem delal vozniškega - Izprazni križišče, če ne moreš varno ustavit , in se ne bo kaznovala kot se je do zdaj.
 0   

JurijVM @JurijVM 21. Okt 2005, 14:40

Datum, ko naj bi to začelo veljat je po mojih informacijah (avtošola) 1.1.2006

Jurij
 0   

Blaž Ogorevc @balž 21. Okt 2005, 14:51

ma mene se to sploh ne tiče, jaz grem itak vedno čez rdečo. Pje.

policeman pa se naj kar thumbsup (tegale smajlija si mal drgač zamislite - en drug prsteg, pa mal drugač učke - devilish Rofl Rofl Rofl )
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   
 0   

Jaka @Guda 21. Okt 2005, 15:52

balž je napisal/a:
ma mene se to sploh ne tiče, jaz grem itak vedno čez rdečo. Pje.

Lahko enim, ki imajo zakone v malem prstu devilish, da potem pišejo pritožbe na kazni in potem ne rabijo ničesar plačati devilish , če jih policeman ustavi. Navadni smrtniki se gremo pa cowboy in indian in bežimo pred policeman , ali pa plačamo cry

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati