0   

Jaka @Guda 21. Okt 2005, 22:53

Kupujem rabljen fotoaparat - na film - seveda smile
na kaj je potrebno biti pozoren?
brain storming --> kar vam pade na pamet, mogoče me boste spomnili, na kaj kar nisem pomislil
mogoče kakšne izkušnje pri nakupu (lahko tudi pozitivne smile)
 0   

JurijVM @JurijVM 21. Okt 2005, 22:56

Kakšen aparat pa?

Ta trenutek mi padejo na pamet tesnila okoli vrat za film, če je aparat že v zrelih letih.

Jurij
 0   

Jaka @Guda 21. Okt 2005, 23:07

Canon EOS 33

bom še tesnila pogledal thumbsup thumbsup thumbsup
mogoče se bo dalo na ta račun še kaj ceno znižat - npr. da rečem:
"Ej stari, tale tesnila na vratih so pa čist v pi***"
bigrazz bigrazz bigrazz bigrazz bigrazz
 0   

JurijVM @JurijVM 21. Okt 2005, 23:10

Potem pa je to dokaj nov aparat, jaz imam 30V.

Moj je še vedno kot nov, edino en gumb je malo zdrsan, ker mi je v foto torbi drsal ob objektiv. Edini problem, ki sem ga z njim imel je, da mi je popustil bajonet, ne vem od česa in kar naenkrat, so mi ga pa popravli v garanciji.

Jurij
 0   

Jaka @Guda 21. Okt 2005, 23:13

Potem ne rabim tesnil gledat?
bigrazz bigrazz bigrazz
 0   

JurijVM @JurijVM 21. Okt 2005, 23:17

Skorajda bi rekel da ne, jaz sem jih zamenjal edino na AE1, ampak po cca 20 letih uporabe smile Aparat je star tolko kot jaz smile

Jurij
 0   

Goran @darkdragon 22. Okt 2005, 07:08

pri 33 ali 30 poglej če mu deluje gumbu oz. pregleda globinske ostrine, ker se pr teh modelih zlo rado dogaja da je to crknlo.

drgač pa glej kulk je obtolčen , ker če je fejst obdtolčen pol lahko tut da kej v aparatu ne dela (sploh če mu je kdaj na tla padu), pa poglej zrcalo, če je sam čistil zrcalo in ni pazil s čim ga je čistil potem lahko, da pride do kakšnih praskic, kar pa ni dobro.

želim ti uspešen nakup!
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Blaž Ogorevc @balž 22. Okt 2005, 07:36

No itak niso fajn praske, ampak saj to ne vpliva na sliko.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Goran @darkdragon 22. Okt 2005, 07:43

sej je vseen al vpliva na sliko al ne, ni lih fajn če maš znotraj fotoaparata kej popraskan.

aja pa mal poglej kolk je kej bajonet zdrajsan, tko boš vidu al je pogosto menjal objektive al ne. sej to ni tolk bistveno sam tko.
Nobody Is Perfect, But I Am Pretty Fucking Close ! Don´t Hate Me Because Of That !
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 22. Okt 2005, 07:49

Jaz imam eos 1n in včasih se zgodi, da bajonet ne zatakne čisto prav in objektiv 'obvisi'. Ostane sicer v položaju, vendar ni zataknjen.... to sem šele pred kratkim opazil.
 0   

Goran @darkdragon 22. Okt 2005, 08:12

to se pa men še nikol ni zgodilo. nikio a to pomeni da maš kej lufta med objektivam in bodyjam al kako to obvisi
 0   

Jaka @Guda 22. Okt 2005, 08:23

Nikio je napisal/a:
Jaz imam eos 1n in včasih se zgodi, da bajonet ne zatakne čisto prav in objektiv 'obvisi'. Ostane sicer v položaju, vendar ni zataknjen.... to sem šele pred kratkim opazil.

Pa ti v tem primeru elektronika deluje?
 0   

Goran @darkdragon 22. Okt 2005, 08:24

ja to sem tut jst hotu vprašat če so potem vsi stiki dobri?
 0   

rado @rado 22. Okt 2005, 08:24

Pa poglej, če delujeta tipki " delete in format " Rofl biere

Na žalost najbolj pomebno pravilno delovanje zaklopa , zaslonke boš ugotovil šele po prvih razvitih posnetkih, če pre ali pod osvetljuje.
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 22. Okt 2005, 08:31

@guida:

Ja, če je do konca potisnjen. Ampak običajno se zatakne, samo potisniti ga moraš malo bolj navznoter.

@rado:

Zastonj ti preizkus zaklopa opravijo v fotomehaniki (pri Kolizeju v LJ). Ko sem kupoval prej omenjeni eos 1n, sem ga nesel na testiranje tja, in so mi ga zastonj celega preizkusili.
 0   

chips @chips 22. Okt 2005, 08:35

Obvbezno en film (magari od 12 shotov) prej poslikaj in sele takrat ti bo vse jasno... Pa v fotomehaniku tudi it stestirat...
 0   

Jaka @Guda 22. Okt 2005, 09:45

rado je napisal/a:
Pa poglej, če delujeta tipki " delete in format " Rofl biere

To ni panike samo pogledam, če se dajo vratca na zadnji strani aparata odpret odpret, pa imaš takoj delete, če pa še film ven potegneš je pa tudi format Rofl Rofl Rofl Rofl

Kako priporočate testiranje (film, motiv, itd)?

Kaj pa potem gledat na testiranih slikah?
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 22. Okt 2005, 11:38

Težko je rečt, kaj slikat... ker je tudi od objektiva ful odvisno. Poskusi raznovrsnte kombinacije svetlobe, globinske ostrine (da vidiš če ostane slika dobro osvetljena, če v obratnem sorazmerju štelaš zaslonko in čas),... predvsem pa poskusi slikat tisto kar boš tudi kasneje največ slikal.
 0   

Jaka @Guda 24. Okt 2005, 08:49

Naredijo brezplačen test v Fotomehaniki tudi, če ne kupuješ aparata pri njih?
oz. kakšna je cena za testiranje?
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 24. Okt 2005, 09:32

ja, kolikor se jaz spominjam je test brezplačen... saj oni drugače ne prodajajo aparatov (razen kakšne stare, ki so jih tam pozabili lastniki).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati