0   

Miha Vrhovnik @krho 24. Okt 2005, 21:53

Ok. Slikal sem staro mamo, ker rabim sliko za v medaljon za darilo.
Za ozadje sem pri slikanju uporabil kar belo rjuho.

Večino stvari sm uspel kar dobro odstraniti, okoli obleke in obraza je šlo s na magick wandom in navadno radirko, same robove sem omehčal s Blurom.

Problem pa je na desni strani ker so lasje precej štrleli Večino (kar precej )na vrhu pričeske sm že izbrisal.. Ima kdo kakšno idejo kako se drugič tega najbolje lotiti.

0   

Matev @Matev 24. Okt 2005, 22:00

uporabi feather
to pomeni mehčanje in prelivabnje robov
kar ti odstrani tisti beli sij okoli glave
 0   

Matev @Matev 24. Okt 2005, 22:01

poleg tega je priporočljivo da delaš v čim večji ločljivosti - tako boš dobil dobro sliko potem ko jo zmanjšaš
 0   

Gregor1 @Gregor1 24. Okt 2005, 22:06

Uf...tle je pa potrebno mal boljše obdelave...kožo je treba omehčat, gube, podočnjake,itd...Jst bi to naredu zlo dobr, sam ti boš verjetn bolj težko.Mal več znanja je treba, kot le radirko in blur. smileČe bi rad sam to obdelu, ti priporočam kakšno knjigo o retuširanju ali pa knigo:Photoshop CS book for digital photographers. Tam boš našel dobroe ideje za popravljanje fotk... Tle razlagat je mal težko, še posebno če nimaš določenega predznanja o Photoshopu... thumbsup
 0   

Miha Vrhovnik @krho 25. Okt 2005, 07:43

@Matev hvala. Sem šel Še 1x retuširat, tokrat s feather in izgleda veliko bolje.
Kar se ločljivosti tiče. Sem delal kar s 8m pix

@Gregor1: Nočem, da mi 65 let stara mama izgleda kot 30 letnica yes

Sem Popravil tisti mozoljček na bradi, to je pa tudi vse. Ne vem zakaj bi morali ljudje izgledati tako, da se potem sploh ne prepoznajo

Hvala za nasvet glede knjige, ker v Photoskopu sem popoln začetnik. Do slej sem za manjše popravke uporabljal kar Paint Shop Pro 7
 0   

Blaž Ogorevc @balž 25. Okt 2005, 08:04

Jaz pa ne bi uporabil ravno tegale ozadja. Mal čudno izpade. In tudi neka čudna drža izgleda, kakšna bolj naravna bi morala biti. Se mi zdi da si od malo prenizko slikal (ali pa se je nazaj nagnila).
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

Zelod @flambirana_oFca 25. Okt 2005, 08:26

Taka retuširanja, kjer se vidi bel rob okrog glave, jaz enostavno rešim, da označim ozadje, dam Select -> Modify -> in Expand za par pikslov (odvisno od resolucije), potem pa Gaussian blur za neko nižjo stopnjo, da se ne vidi preveč nenaravna zamegljenost.

Ali pa uporabi Corelov plug-in Corel Knockout 2, kateri se s takimi težavami loteva zelo inteligentno. grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati