0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 11:52

a je med vami še kdo, ki ima to kramo doma, kolk se kaj obnesejo ti fotiči? zanima me predvsem kavliteta mehanika in optične prefomanse objektivov, kolk so kaj zmožno podajat detajle ipd. a so ti fiksni objektivi primerljivi recimo z kakšnimi carl zeiss jena ipd, pa tudi z kakšnim canon fiksnim objektivom. mogoče kdo kej pozna kakšne test ipd.
drugo vprašanje pa se nanaša na konica reange finderje,predvsem na hexar af model (se pravi samo af model, ne disti dražji, zanima me predvsem zaradi tisteg 35/2 objektive, ki je kopija leica objektiva, pa tudi nič salbši ni, baje). ima to kdo doma slučajno, zanimajo me izkušnje..
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 11:55

aha, nekja malega je tukaj
http://konicaslr.ironphoto.org/
 0   

Andrej @fotokaj 25. Okt 2005, 14:53

A si vidu tale oglas ( http://www.bolha.com/oglas1369755 ) na Bolhi, kaj? Tud mene rajca že cel teden... No ja, če si to mislil. Če nisi, ga pa poglej - ludo!
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 15:08

vidu, vidu, hehe, sem že kontaktiral prodajalca. cena je višja za kompelt je višja kot tistih 11k, ni pa tako drago, samo jst najbrž neb i glih kompleta jemal, niti mi tako nujno tole, je pa zanimiva ponudba.
bolj me rajca tiste rangefinder, na ebayu se da kakšnega dobit, pr nas pa ga še nisem zasledil. ta model ima fiksen 35/2 objektiv (kipja sumnricoma 35, pravtako zelo oster), z ifrardečim af-jem, merjenjem svetlobe, skoraj neslišen zaklop (v objekztiva, je pa samo 1/250 najmanj) itd. za tretino ali še manj cene recimo ene poceni leice, po mojem pa bolj uporabnem fotiču.
 0   

_Sn4Ke_ @_Sn4Ke_ 25. Okt 2005, 15:16

izo je napisal/a:
vidu, vidu, hehe, sem že kontaktiral prodajalca. cena je višja za kompelt je višja kot tistih 11k, ni pa tako drago .

Se zanimam za ta paket in če bi bilo 11k bi takoj vzel. Izo a te lahko vprašam koliko je cena za komplet. Lahko tudi na ZS
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 15:20

ok, ti pošljem na zs, samo a je tak problem pritisnit tist mejl pod oglasom pa človeka vprašat.
 0   

Andrej @fotokaj 25. Okt 2005, 15:32

Ja dej še men pošlji, zgolj informativno. Če bomo vsi prodajalca spraševal, bo še ceno dvignil, ker bo videl da je velik zanimanja grin
 0   

_Sn4Ke_ @_Sn4Ke_ 25. Okt 2005, 15:38

Izo hvala
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 15:39

no, potem kar tu zapišem, da ceni nekje 85k za komplet, da bo mir. po kosih od 10-20 k za komad.
 0   

Andrej @fotokaj 25. Okt 2005, 15:49

Pošteno!
 0   

Blaž Ogorevc @balž 25. Okt 2005, 15:54

čaki a on je dal avkcijski oglas kjer je začel iz nule, ni dal pridržane cene in potem bi mel kar 85 jurjev za vse vkup, a je mal čuznjen. A to se dela pri nas? A folk ne ve kaj je avkcija?
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 15:58

ja, cene so kul, čeprav ta konica oprema nima neke cene po raznih ebayih ipd, ajbrž predvsem zardai tega, ker objektivov ni možno nucat na canonih ipd prek adapterjev (zaradi različne oddaljenosti objektiva do filma) in pa dejstav, da kamera nuca svinčene gumbne baterije, ki jih ne delajo več. sicer se da z raznimi triki, vendar je treba kompenirat itd itd, nerodno pač.

tukaj so razdalje (od objektiva do površine filma) in katere adpterje lahko nucamo na katerih fotičih.
vir: http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/manual_focus_EOS.html
 0   

iztok @izo 25. Okt 2005, 16:00

ja, balž, pr nas se ne dojema prava slika avkcije in kaj je sploh to. očitno ni niti zdržane cene gor dal ipd. tista soglasja na bolhi malodko upošteva, pač tako je..
 0   

Jaka @Guda 26. Okt 2005, 07:33

balž je napisal/a:
čaki a on je dal avkcijski oglas kjer je začel iz nule, ni dal pridržane cene in potem bi mel kar 85 jurjev za vse vkup, a je mal čuznjen. A to se dela pri nas? A folk ne ve kaj je avkcija?

Tako se dela na bolhi!

Jaz sem samo enkrat čakal do konca avkcije, sicer pa takoj mailam prodajalcu --> ni negativnih feedbackov, zato je to tako.
 0   

milosh @milosh 26. Okt 2005, 09:00

jst mam konico autoreflex TC, baterije dobim pr vsakem urarju, problem z objektivi je pa to da majo vn eno tako palcko, katera je za avtomatsko blendo in bi tist po zrcalu drgnl. sam sm z fotkicem zelo zadovoln, objektivi so za moje pojme zlo ostri. ne pa prcakvat cudezev. pr moji konici je problem da se svetlomer v mracnih pogojih spolh ne vid (ker je rdeca skala cist ob robu in ena mejhna palcka). ne vem kok je razlike med mojo in to na avkciji, sam ce koga res zanima, pa pride na gandy-jevo razstavo nej pove pa jo lahko sabo prnesm, mam pa hexanon 50 1,7 pa 28 3,5 pa enga jupiterja 180 2,8 mislm da

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati